Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

CZY w Redzie powstało nowe wysypisko śmieci??

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

A kto wie gdzie ten pan mieszka.Bo wybrany został w 3 okręgu 120 głosami.
diorka
Bywalec
230 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Jego rodzice i bracia mieszkają w Ciechocinie i myslę ,że on też ,ale nie wiem dokładnie
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Diorka nie ma odpowiedzialności zbiorowej. Proszę nie wrzucaj wszystkich do jednego wora przez występki źle wychowanego samorządowca, który na dodatek tego samego uczy swoją córkę.
Pozdrawiam Ziomali
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Ciekawa będzie też reakcja byłego burmistrza pana W.
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Adresu nie znalazłem ale jest policjantem pracuje na komisariacie w Gdyni.
Nie dość, że radny to do tego stróż prawa, ale jaja.
Pozdrawiam Ziomali
diorka
Bywalec
230 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Nie wrzucam wszystkich do jednego wora,ale mam oczy i widzę-myślisz ,ze kto wrzuca śmieci do naszych blokowych śmietników-większośc tych;;bogatszych''-dobrymi autami podjeżdżają,albo moi sasiedzi z domków-nikt mi nie powie ,że jeden pojemnik oprózniany raz w miesiacu wystarcza na dwie rodziny łacznie 6osob+prowadzona działalnośc/tapicerstwo,krawiectwo/,gdzie sa odpady i popiół-sama wiem ile produkuję smieci,a co do reakcji p.W -myślę,ze nie bedzie zadna/spostrzezenie na podstawie przeprowadzonej rozmowy/
Piotr P.
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Szanowni Internauci!
Z jednej strony cieszę się, że zostałem wywołany do przysłowiowej "tablicy" z drugiej wolałbym, aby przedstawiono mnie w innym świetle. Wiem, że część z Was będzie zawsze myślała, że jestem winny zarzucanego mi czynu (dot. śmieci).
Jednak dla pozostałych:
Problem śmieciowy w który zostałem uwikłany ma głębsze dno. Myślę, że każdego bulwersują nielegalne wysypiska. Niektórzy nawet z tym walczą. Wiem, że nie wszystkich stać na wywóz śmieci na wysypisko w Łężycach dlatego też 2x w roku przypominam na sesjach RM o możliwości skorzystania z wystawionych przez Urząd kontenerów. To ja publicznie przypomniałem mieszkańcom o możliwości bezpłatnej wywózki do 500kg śmieci na wysypisko w Łężycach. W poprzedniej kadencji osobiście zorganizowałem konkurs ekologiczny dla mieszkańców naszego miasta, gdzie ufundowałem dwa rowery górskie. Wszystko to dla podniesienia kultury ekologicznej w Naszym mieście.
Odzież oddałem do Caritasu w świetle dnia, gdybym miał coś do ukrycia zrobiłbym to nocą.
Pozdrawiam zainteresowanych zwłaszcza internautkę Diorkę.
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

..O JAK MIŁO- ktoś kompetentny!!
Porozmawiajmy więc o tych kontenerach 2 x w roku. Tak się składa, że mieszkam w dzielnicy domków jednorodzinnych gdzie kontener od kilku lat stawia się zawsze w tym samym miejscu...efekt- okoliczne posesje i piwnice zostają wysprzątane- reszta nie ma szans na upchnięcie czegokolwiek.... W związku z tym apel- może zmieniać nieco lokalizację?- np. ten sam rejon ale 2 koniec ulicy? Jeszcze 1 ważna sprawa: czy te kontenery maja służyć do sunięcia np. odpadów wielkogabarytowych? ( mam na myśli kanapę....) W Gdyni rozwiązują ten problem uliczne wystawki śmieci wszelakich- u nas liczyliśmy na kontener...i niestety... Jego "paszcza" miała taki rozmiar (i klapkę zamykającą) że nie było szansy na wepchnięcie tam czegoś większego....
Pozdrawiam.
diorka
Bywalec
230 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

p.PIOTRZE dziękuje za pozdrowienia ,a dzięki ''uwikłaniu w problem smieciowy'' dołaczył pan do naszego grona i mógł się troszeczkę pochwalić-wybory tuż,tuż.
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

diorka pisze:Nie widziałam samego ''wrzutu'' .Widziałam jak otworzył bagaznik i najpierw wziął jeden worek-zamknał bagaznik ,a potem nastepny i gdy do niego pdeszłam juz wychodził za zabudowy-u nas smietniki są zabudowane betonowym płotem ,słyszałam odgłos spadającego worka. Kiedy otworzyłam śmietnik-teraz byłam sprawdzic leża tam dwa worki takiej wielkości jakie wrzucał ów Pan P i teraz na 99,9% jestem pewna ,że pan od środowiska dba ośrodowisko ,ale tylko swoje i swoja kieszen ,a propos jaki był inny cel skoro pojemniki Caritasu sa na Ciechocinie ,a ja jezeli wrzucam ciuchy to nie w workach ,tylko bezpośrednio i worki mam na następny raz,a poza tym córka tego pana gdy zauwazyła mnie jak się przyglądam to zasłoniła twarz ręka -czy tak sie zachowuja ludzie ,ktorzy nie maja nic do ukrycia.Moim zdaniem ten pan nie przypuszczał ,że ktoś może go poznac ,ale miał pecha bo całą tą sytuacje widział równiez były byrmistrz p.Wicki,który wracał od córki
Panie Piotrze może odniósłby się Pan do tej relacji, śmiem wątpić by Diorka czuła do Pana jakąś osobistą ansę i chciała opacznie interpretować fakty.
Stawianie tezy o alternatywnym wyrzucaniu śmieci po zmierzchu przyzna Pan jest mało wiarygodny.
Autorka stwierdza fakt iż worki wyrzucone przez Pana znalazła w kontenerze na odpady.
Pozdrawiam Ziomali
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Poza tym w okolicy Pana Piotra są ponoć pojemniki Caritasu? Więc jakoś tego nie rozumiem. Widać, że Nasi radni czytują to forum - szkoda tylko że pojawiają się tutaj jak wyniknie jakaś 'afera'. Ale jak trzeba odpowiedzieć wyborcom nt ważnych problemów w mieście to juz nikomu się do komputera nie chce ruszyć.
Pani radna Tkaczyk pisze tylko o nowych placówkach PKO których jest właścicielką, i tłumaczy mieszkańcom sprawy niedziałających bankomatów - aczkolwiek jak podkreśla robi to jako osoba prywatna. Jako radna ostatni raz udzielała się w zeszłym roku - o szczepionkach dla kobiet, o sesjach rady miasta, i coś tam o połączeniu Leśna Cegielniana. A może by tak coś o połączeniu Obwodowa Kosynierów, albo może jakieś nowinki o OPACIE - co miasto robi by odkorkować coraz częściej zablokowaną 6stkę.
Myśle, że jak przyjdzie okres przed wyborczy to wtedy wszyscy radni się zalogują i będą próbować ratować swoje stołki;)
Piotr P.
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Witam ponownie. Zapewniam, że czytamy państwa informacje jdnak nie zawsze mamy gotowe odpowiedzi. Niektóre tematy są trudne (zwłaszcza drogowe) i ich rozwiązanie jest co prawda możliwe, ale pochłonęłoby ogromne pieniądze. Natomiast możliwości inwestycyjne miasta są ograniczone. Co do możliwości pozyskania ich to inna historia.
Wracając do tematu śmieci uważam, że warto podejmować próby rozwiązania. Przykład z mojego ogródka prawie każdej wiosny skrzykujemy się z sąsiadami i sprzątamy okolicę. W ubiegłym roku poprosiłem burmistrza o dodatkowy kontener. Nie robił trudności, a my mogliśmy spacerować (przez pewien czas) w czystej okolicy. Pozdro dla wszystkich czytających.
Piotr P.
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Co do ustawienia kontenerów proszę podać w jakiej okolicy ma stać. Jeżeli technicznie będzie to możliwe to będzie tam stał. Chodzi o ilość miejsca i np. zgodę okolicznych mieszkańców.
Piotr P.
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Z tego co mi jest wiadomo w moim rejonie jest jeden pojemnik Caritasu i często jest on przepełniony, ale jak do tej pory nikt nie robił z tego problemu. Pozdrawiam ponownie.
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Piotr P. pisze:Co do ustawienia kontenerów proszę podać w jakiej okolicy ma stać. Jeżeli technicznie będzie to możliwe to będzie tam stał. Chodzi o ilość miejsca i np. zgodę okolicznych mieszkańców.
...mam napisać w tej sprawie pismo do Urzędu Miasta?-...czy podać przez pw/forum ?
ODPOWIEDZ