Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

CZY w Redzie powstało nowe wysypisko śmieci??

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
justynka
Ja tu zaglądam
26 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Niestety przy powstających nowych i bardzo eleganckich osiedlach powstaja i wysypiska śmieci. Na rogu ulic K.J. Poniatowskiego i Norwida mamy wlaśnie takie wysypisko.Od wczesnych godzin rannych zaczyna się...Ludzie podjeżdzają samochodami, wózkami, taczkami i wyrzucają co tylko można: meble,baniaki po farbach, butelki po alkoholach ,gruz a także domowe odpadki. Czy tak można??Mieszkam w tej okolicy i spacerując z dziećmi nie mogę się nadziwić jak to jest możliwe.. śmiecić innym pod oknami?!Opamiętajcie się!!Zwłaszcza teraz, gdy zaczyna robić się ciepło i mali odkrywcy szukają skarbów na tym terenie-przecież nie trudno o wypadek a dzieciaki świetnie się bawią nie zdając sobie sprawy z niebezpieczeństwa. A może trzeba poczekać aż stanie się coś złego i wtedy znajdzie się właściciel działki albo ktoś się w końcu tym zajmie??NOO CHYBA, ŻE JEST TO LEGALNE WYSYPISKO??[/img]
Ostatnio zmieniony |1 Kwi 2009|, o 14:31 przez justynka, łącznie zmieniany 1 raz.
justynka
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Szkoda, że śmieciarzom nie strzeliłaś fotek. :cry:
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2881 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

justynka chyba chciała wkleić fotkę, ale nie wyszło. No to pomogę:
Obrazek
Obrazek
justynka
Ja tu zaglądam
26 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Dzięki:)
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Mniej więcej wiem co to za miejsce. Swoją drogą odkąd sięgam pamięcią teren ten dosłownie zaprasza do takich zachowań ludzi nie mających żadnych nawyków ekologiczno porządkowych. Z pewnością czynów takich dopuścili się ludzie nie mieszkający w pobliżu. Ciekawe do kogo należy teren i jakie jest jego przeznaczenie. Obecny księżycowy krajobraz wprost odrzuca.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Może trzeba zainteresować policję tą sprawą. W końcu od czegoś oni są.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Podobne wysypisko tworzyło się tam gdzie teraz Semeko buduje bloki nad rzeką.
Co do Policji to wątpię by się zajęła tą sprawą. Jedyne co możemy zrobić to sami czuwać nad czystością okolicy
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

No tak, ale śmiecą z pewnością po nocy i trudno czuwać, bo kto to wytrzyma :wink:
dorcik00
Znam to forum
80 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

jeśli sami nie zaczniemy pilnować porządku to nikt tego nie upilnuje. Jeśli właściciel działki posprząta ale jej nie ogrodzi to sytuacja będzie się powtarzała. Dziwie się tylko tym co widzieli podjeżdżające samochody a nie zareagowali choćby spisali nr rejestracyjne. Wydaje mi się że to nie było by żadnym wypadku donosicielstwo tylko dbanie o wspólne bezpieczeństwo i porządek.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Mozna jechac Al. Lipową to co parę metrów leżą smieci.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

gdyby podniesiono kary za zaśmiecanie do np. 5 tys zł od min 1 tys to od razu byłoby milej...:)
dorcik00
Znam to forum
80 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

tak tylko jak egzekwować takie kary jak nikt zaśmiecających nie jest wstanie złapać... przecież policja nie będzie tam koczowała, a społeczeństwo nie reaguje.... na pewno jeśli jeden by dostał sporą kare za takie śmiecenie to by więcej tego nie robił i wieści by się szybko rozniosły, proceder by zanikł, ale trzeba jakoś ich złapać...zacznijmy od spisywania nr rejestracyjnych... dbajmy wspólnie o własne bezpieczeństwo,a nie spychajmy na innych że mają to zrobić
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Moim zdaniem spisywanie numeru nie wystarczy.Masz nr i zgłaszasz się na policję?
Wątpię żeby policja zrobiła cokolwiek w tej sprawie.
No bo niby co z tym numerem? A jak przywiezie taczką, wózkiem albo przyciągnie quadem bez homologacji?
Jedynie zdjęcie będzie dowodem.
dorcik00
Znam to forum
80 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

a co ci da zdjęcie jak nie będziesz wiedzieć kto na nim jest...!! No dobra jest jakiś człowiek który śmieci a co dalej?? Jak go znaleźć i ukarać skoro nie wiadomo skąd jest, gdzie mieszka, jak się nazywa?
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

spoko spoko.... będzie zdjęcie... to znajdziemy
ODPOWIEDZ