Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Psy bez dozoru i bez kagańca

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Alfista pisze:Bo to rozkleja spółdzielnia z Norwida.
Trawniki przy klatkach, a jakże. Pies wyskakuje po nocy i patrzy tylko aby jak najszybciej podnieść nogę podobnie jest z suką tyle tylko, że ta od razu kuca.
Kto będzie dźwigał jakiegoś rotwailera? :wink:
Powiem Ci, że coś w tym jest. To nawet nie tyle chodzi o trawnik, ale o klatki. Tam gdzie mieszkałam notorycznie słupek od klatki był osikany. Bo weź takiego psa powstrzymaj, żeby załatwił sie dopiero na łączce zwłaszcza, że jego sąsiad z naprzeciwka juz zdążył tam zaznaczyć teren. I przy wychodzeniu czy wchodzeniu do klatki zawsze udezał mnie ten odór psiego moczu
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Nie ma siły, nie powstrzymasz. :wink:
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

a teraz i tą łączkę zabierają... plac zabaw stoi, parking już układają... no ja nie wiem jak tak można zabrać psom tyle przestrzeni heh:)
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

No właśnie zamiast rozklejać te naklejki którzy i tak wszyscy notorycznie zrywają przynajmniej u mnie w bloku mogli by postawić 'psie toalety' albo takie automaty na psie odchody jak widziałem w Gdańsku czy Gdyni. Jednorazowa torebka to koszt ok 0.50 groszy i jakby takowe były to myślę, że wiele ludzi mogłoby sprzątać po swoim psie.
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Artur pisze:No właśnie zamiast rozklejać te naklejki którzy i tak wszyscy notorycznie zrywają przynajmniej u mnie w bloku mogli by postawić 'psie toalety' albo takie automaty na psie odchody jak widziałem w Gdańsku czy Gdyni. Jednorazowa torebka to koszt ok 0.50 groszy i jakby takowe były to myślę, że wiele ludzi mogłoby sprzątać po swoim psie.
Na te o stałej konsystencji zdaje to egzamin, ale Dorma pisała o tej drugiej stronie medalu. :wink:
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Ale 'kupki' są chyba bardziej szpecące... Mocz to tam raz dwa i zniknie gdzieś w glebie;)
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Artur pisze:No właśnie zamiast rozklejać te naklejki którzy i tak wszyscy notorycznie zrywają przynajmniej u mnie w bloku mogli by postawić 'psie toalety' albo takie automaty na psie odchody jak widziałem w Gdańsku czy Gdyni. Jednorazowa torebka to koszt ok 0.50 groszy i jakby takowe były to myślę, że wiele ludzi mogłoby sprzątać po swoim psie.
Woreczki i rekawiczki foliowe mozna sobie kupowac na wlasną reke i wyjdzie taniej niz 50gr za jeden . trzeba tylko chcieć i wszystko można. Tylko ludzie sa wygodni i leniwi. Jak inni nie sprzataja to po co ja mam sprzątać - tak myślą
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

No właśnie... jak inni nie sprzątają to po co ja mam... dlatego jakby były takie urządzenia to przynajmniej eksperymentalnie co nie którzy by zaczeli sprzątać. Zobaczcie jak Gdynia robi wielką kampanię Pies w mieście... Ciekawe jakie będą skutki tej kampani.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Przestań. W Polsce jak sie kogos do czegos nie zmusi, karami albo wysokimi grzywnami to nikt palcem nie ruszy
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Dorma pisze:Przestań. W Polsce jak sie kogos do czegos nie zmusi, karami albo wysokimi grzywnami to nikt palcem nie ruszy
Nie tylko w Polsce.
A skąd na zachodzie takie wysokie grzywny. W Japonii na ten przykład za wyplucie gumy do żucia na chodnik mandat kilkaset dolców.
Balbina

15 lat temu

Alfista pisze:Sprawa psów puszczanych luzem była już poruszana. Mogę tylko przypomnieć, że puszczone luzem psy ras tzw. obronnych ( to jakieś nieporozumienie) są jak najbardziej w jurysdykcji policji.
Jeżeli pies jest z właścicielem policja wystawia mandat karny, jeżeli to luzak ma obowiązek powiadomienia i nadzorowania do czasu przyjazdu odpowiednich służb.
Śmieszy mnie natomiast głupota spółdzielnianych urzędników, którzy swego czasu w chwili pomroczności jasnej wpadli na wspaniały pomysł aby przyozdobić drzwi klatek schodowych naklejkami zakazującymi wyprowadzanie psów w okolicy bloków.
Dobre sobie.
A może nakażą psom żeby wyhodowały sobie skrzydła no bo w jakiś sposób muszą w sąsiedztwie tychże bloków przejść.
Już widzę właścicieli co cięższych egzemplarzy targających swoich trzydziestokilogramowych pupili na rękach po kilkaset metrów aby tylko dalej od oznakowanych bloków.
Komuś najwyraźniej zabrakło wyobraźni, a może ma za dużo pieniędzy?
Drogi Afisto czy wiesz,że w Redzie jest ponad 100 psów tzw rasy groznej,fizycznie one są ,ale od 2006 roku nikt oficjalnie takiego psa nie zarejestrował,pomimo obowiązku rejestracji takich psów.Podobno nie są czyste rasowo,ale z mojej wiedzy wynika,że taki mieszaniec jest jeszcze bardziej niebezpieczny i nieprzewidywalny.Mało jest odpowiedzialnych właścicieli zdających sobie sprawę ze swoich obowiązków.Sama od stycznia spotkałam kilka szczeniaków amstaffa,wyglądały na czyste rasowo-czy ktoś je zarejestrował? chyba nie !
Balbina

15 lat temu

Alfista pisze:
Dorma pisze:Przestań. W Polsce jak sie kogos do czegos nie zmusi, karami albo wysokimi grzywnami to nikt palcem nie ruszy
Nie tylko w Polsce.
A skąd na zachodzie takie wysokie grzywny. W Japonii na ten przykład za wyplucie gumy do żucia na chodnik mandat kilkaset dolców.
A w Polsce ,jak kto chce,nieprawdaż,skoro ludzie potrafią sikac po kątach ,to dlaczego nie psy,przecież im bardziej przystoi.Swoją drogą nasze rodzime absurdalne zachowania są słynne na cały świat,u nas wszystko można ,bo nie ma kto egzekwowac prawa.
Anika1708
Częsty Bywalec
342 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Skoro kwestia "psów obronnych" jest w jurysdykcji policji, pieski te wyprowadzane są bez smyczy czy kagańca, to należałoby zgłosić to właśnie policji. Jeżeli jest jakaś "słynna" pani czy pan wychodzący ze swoimi pupilami, to najpierw tzw. strzeżenie ustne (zwrócenie uwagi), a jeżeli nie poskutkuje to już bardziej oficjalnie. A nie takie biadolenie na forum, którego te osoby napewno nie czytają.
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Łódzkie biedaczyska, a właściwie ich właściciele. Kolejne ważne zadania dla miejskiej straży.

W Łodzi psy nie mają prawa szczeknąć

Łódzka straż miejska ma nowe zadanie: będzie chodzić po ulicach i nasłuchiwać szczekania psów. Jeśli coś od zwierzęcia usłyszy, to jego właściciel zapłaci nawet 500 zł kary. Jak upilnować pupila, żeby siedział cicho?

Absurdalny pomysł urzędników uchwalili właśnie łódzcy radni. Zakaz szczekania obowiązuje nie tylko w nocy, ale i przez cały dzień. “Chodzi o to, żeby zwierzęta nie zakłócały spokoju. Zdarzało się, że ktoś idąc do pracy zamykał psa na osiem godzin na balkonie, a zwierzę wyło, nie dając spokoju sąsiadom” - tłumaczy Marzena Korosteńska, zastępczyni rzecznika prasowego miasta.

Przepis jednak obowiązuje nie tylko w tak skrajnych sytuacjach. To strażnik miejski będzie oceniał czy szczekanie “zakłóca spokój domowy” czy nie. A co jeśli trafi na strażnika w złym humorze albo nielubiącego psów?
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Niedługo każą za psa wypełnic Pit.Przecież podatek biorą.
ODPOWIEDZ