Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

gdzie na rolki w Redzie i okolicy

Wydarzenia sportowe, sprawy kibiców
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Teraz nie dlugo bedzie mozna smigac na rolkach na Kazimierskiej i w kierunku moscich błot;)
Miki
Ja tu zaglądam
36 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Na rolki Kazimierska się nie nadaje - (chyba że dla dzieci) - zbyt dużo potencjalnych przeszkód (np: wjazdów na posesje). O rozpędzaniu się do >20km/h przygotowań do maratonów trzeba zapomnieć.

Z miejsc które sprawdziłem w okolicach Redy:
* Droga rowerowa z Kazimierza w kierunku drogi do Mrzezina: 2.5km słaby asfalt - porażka
* Droga do Mrzezina z Pierwoszyna: Super asfalt, na razie w trakcie budowy więc nie ma ruchu samochodowego (przynajmniej od wyjazdu z drogi rowerowej na południe)
* Droga z Rumi do Pierwoszyna: super asfalt, kupa samochodów jadących ze znaczną prędkością
* Ul. Zielona w Gdyni - 2.5km super droga rowerowa, dobry asfalt, oświetlona, często sprzątana, dużo ludzi przy ładnej pogodzie, idealna wieczorami - cwiczą tu zawodowcy & wyczynowcy Tu jeżdżę - polecam
* ul. Morska w Gdyni - droga rowerowa, niestety wzdłuż głównej arterii
* Parking Auchan - niezły asfalt, ale brudny - tylko rano albo wieczorem
* Droga do nadleśnictwa w Kąpinie - skręt w prawo ~1km za Wejherowem z drogi do Krokowej: dobrej jakości asfalt, miejscami brudnawy (szyszki/drobne gałązki) - jeździ się bez problemu, małe wzniesienia i zjazdy, mały ruch samochodowy (<40km/h). Parking tylko na wskazanych miejscach - leśniczy pilnuje! ~3km w głąb jest droga za szlabanem po której nie jeżdżą samochody. Tu jeżdżę - polecam

Pozdr
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

W sobotę kupuję córeczce i sobie rolki. Jeździmy na łyżwach, czy technika jazdy na rolkach jest podobna?
lena
Znam to forum
80 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

technika -ogólnie rzecz biorąc- prawie identyczna... utrzymanie równowagi znacznie prostsze (na rolkach!)
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Masz pełno kostki betonowej na ulicach, chodnikach w/g władz to najlepsza nawierzchnia, gładka równa i bez szpar ;-)
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

lena pisze:technika -ogólnie rzecz biorąc- prawie identyczna... utrzymanie równowagi znacznie prostsze (na rolkach!)
Jeśli tak, to jestem dobrej myśli.
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Powiem tak. Faktycznie, na rolkach jeździ się łatwiej niż na łyżwach, ale jak się tym diabelstwem hamuje? Na łyżwach hamowałem „ślizgiem” albo literą T, na rolkach robiąc ten ślizg lub T też się zatrzymam – ale głową w dół. Jest tam coś, co się nazywa hamulcem. Wyglądem przypomina kopytko. Próbowałem zatrzymać się za pomocą tego kopytka, ale jakość hamowania nie jest zbyt dobra. Za długo i za wolno się hamuje.
Miki
Ja tu zaglądam
36 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Techniki hamowania na rolkach znajdziesz tu:
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Już zatrzymuję się za pomocą hamulca. Nie wygląda to tak efektownie jak na filmie ale skutek podobny. Czasami udaje mi się zatrzymać literą T – jak mi się nogi nie rozjadą. Ale nadal zdarza mi się zatrzymać na dłoniach albo plecach. Szczególnie jak trochę przekombinuję podczas jazdy.
jurek87
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Czy przez dwa lata może pojawiło się jakieś fajne miejsce do jazdy na rolkach w Redzie?
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Nie
good by my love, good bye...
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Nie wiem, jakie to jest "fajne miejsce do jazdy na rolkach", bo sama nie jeżdżę, więc trudno mi ocenić, ale mnóstwo rolkarzy - małych i dużych - widuję codziennie na 12 Marca, na ciągu rowerowo-pieszym i bardzo często na asfaltówce za Mościmi Błotami prowadzącej do Rewy, ale nie wiem, jak dokładniej określić położenie tej drogi - to jest wewnętrzna droga PEWiKu. W każdym razie to już niestety kawałek drogi od centrum i pewnie nie obejdzie się bez dojazdu samochodem.
Tempest
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Miki pisze:* Droga do nadleśnictwa w Kąpinie - skręt w prawo ~1km za Wejherowem z drogi do Krokowej: dobrej jakości asfalt, miejscami brudnawy (szyszki/drobne gałązki) - jeździ się bez problemu, małe wzniesienia i zjazdy, mały ruch samochodowy (<40km/h). Parking tylko na wskazanych miejscach - leśniczy pilnuje! ~3km w głąb jest droga za szlabanem po której nie jeżdżą samochody.
Odgrzebuję stary temat. Czy ktoś wie może jak dokładnie dojechać do tego miejsca, bo z opisu jednak trudno wywnioskować.
Awatar użytkownika
mika
Bywalec
168 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

z głównej w Wejherowie skręcasz na Piaśnice, jak wjedziesz w las to pierwsza asfaltowa droga w prawo i jedziesz az dojedziesz do leśnego parkingu, mozna tam sobie zrobić ognisko i chyba jakies drabinki dla dzieci są
Binka
Bywalec
283 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Na tym skrzyżowaniu stał kiedyś czołg a teraz znak rozpoznawczy to Lidl
ODPOWIEDZ