Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Orlęta Reda - sezon 2009/2010

Wydarzenia sportowe, sprawy kibiców
Przegląd Mediów
Site Admin
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Piłkarze wracają do Redy

W nadchodzącym sezonie, po rocznej przerwie, barw Orląt ponownie bronić będzie trzech zawodników: Robert Szudrowicz, Damian Pek oraz Robert Wasielewski.

Letnie okienko transferowe w Orlętach przebiega pod znakiem powrotów piłkarzy do tego klubu. W nadchodzącym sezonie barw spadkowicza z III ligi, po rocznej przerwie, ponownie bronić będą Robert Wasielewski, Damian Pek oraz najlepszy strzelec zespołu sprzed dwóch sezonów, Robert Szudrowicz. Warto wspomnieć, że wcześniej, także po 12-miesięcznej przerwie, szkoleniowcem zespołu ponownie został Mieczysław Gierszewski.

- Ci piłkarze gwarantują odpowiedni poziom sportowy. Z nimi w składzie powinniśmy być silniejsi kadrowo, niż w poprzednim sezonie - mówi Michał Trocki, grający asystent Mieczysława Gierszewskiego.
Robert Wasielewski to obrońca, który ostatnio występował w IV-ligowym Murkamie Przodkowo. Grający w pomocy Damian Pek w poprzednim sezonie bronił barw Zatoki Puck, jednak po połączeniu tego klubu z Orkanem Rumia zabrakło dla niego miejsca w kadrze nowego klubu. Największym wzmocnieniem drużyny powinien być jednak Robert Szudrowicz. To właśnie głównie dzięki jego bramkom redzianie przed rokiem wywalczyli awans do III ligi. Ostatni sezon Szudrowicz spędził w Bałtyku Gdynia, z którym wywalczył awans do II ligi. W Gdyni nie cieszył się jednak zbyt dużym zaufaniem trenera Jerzego Jastrzębowskiego. A gdy tego po sezonie zastąpił Piotr Rzepka, dla Szudrowicza zabrakło miejsca w kadrze Bałtyku.

O tym, że Robert Szudrowicz umie bramki strzelać, można się było przekonać podczas sobotniego sparingu redzian z Gryfem Wejherowo. Orlęta wygrały 3:0, a nowy napastnik zespołu popisał się hattrickiem. Tydzień wcześniej redzianie zmierzyli się z Cartusią Kartuzy, z którą przegrali 1:2, a honorowego gola strzelił inny napastnik, Kacper Szyczewski. Z kolei planowany sparing z Kaszubią Kościerzyna nie doszedł do skutku ze względu na fatalne warunki atmosferyczne. W ogóle piłkarze Orląt mają pecha do pogody. Wspomniany wcześniej mecz z Gryfem przerwano w 75 minucie ze względu na oberwanie chmury. Dużo wskazuje na to, iż w zespole pozostanie jej kapitan, bramkarz Marcin Ryband, który nosił się z wyjazdem zagranicę.

- Marcin trenuje z drużyną. Na pewno zainauguruje sezon w naszych barwach, natomiast kwestia jego ewentualnego wyjazdu rozstrzygnie się we wrześniu - wyjaśnia Michał Trocki. - Testujemy dwóch nowych bramkarzy, więc z zastąpieniem Marcina nie powinno być problemów. Mamy nadzieję jednak, że pozostanie on w klubie, bo to jeden z naszych najbardziej wartościowych piłkarzy.

Już po zamknięciu tego numeru "Gryfa Wejherowskiego" Orlęta zmierzyły się z Atlasem Goręczyno oraz z Gryfem Wejherowo. Natomiast jutro o godz. 12 na własnym boisku podejmą Murkam Przodkowo.

Marcin Lange - POLSKA Dziennik Bałtycki
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Orlęta Reda zagrają sparing z Polonią z Argentyny.
kibic
Ja tu zaglądam
27 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Wg mnie to działecze Orląt nie mają charakteru, po raz trzeci trenerem p. G* - zdrajca, który za większym groszem zmieniał kluby i jak juz nikt go nie chce znowu wraca.Taka jest moja opinia, z ktorą nie wszyscy muszą się zgodzć.
Rafik26
Bywalec
241 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

kibic pisze:Wg mnie to działecze Orląt nie mają charakteru, po raz trzeci trenerem p. Gierszewski - zdrajca, który...

Kibic, a jakbyś dostał większą kase w innej firmie i robił w pracy to co robisz nie przeszedłbyś??
Ja się cieszę, iz wrócił Gierszewski, przy okazji wracaja zawodnicy, którzy napewno będą wzmocnieniem, a nie tylko uzupełnieniem. Mam nadzieje, iz uda nam sie zadomowić w środkowej częsci tabeli...

Nasi działacze nigdy jaj nie mieli. Problem polega, że cięzko ich wymienić na jakichś innych...
Baster
Ja tu zaglądam
36 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

i jaj nie będą mieć a nowych jak nie było tak nie będzie. Ja osobiście tez sie ciesze ze wrócił Gierszewski z nim możemy walczyć o górna cześć tabeli nawet o awans tylko czy zarząd będzie chciał awansować? a co do wzmocnień to są dobre posunięcia. Mam nadzieje ze Marcin jednak nie wyjedzie z Polski za chlebem
Rafik26
Bywalec
241 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Sparing o którym pisał Gajos odbędzie się w poniedziałek o 18 w Redzie.
Baster
Ja tu zaglądam
36 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Rafik a z kim dokładnie gramy? nie kazdy ma takie wtyki jak ty by wrzystko wiedziec
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

wisi kartka na przystanku lub slupie przy kosciele NMP , ze z Polonią rodem z Argentyny... czyzby potomkowie Gombrowicza??:D
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

teraz to będzie dobra drużyna . a co do meczu z polonią to płatny bilet ?
Baster
Ja tu zaglądam
36 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

wisi kartka? przejdę się i zobaczę, Płatny to chyba nie będzie, no to sparing partner nam skopie tyłek :)
Rafik26
Bywalec
241 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

W sobote w sparingu przegraliśmy z Murkamem Przodkowo 2:3.
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

ale orlęta mają teraz dobrą ekipe by coś pograć :)
Przegląd Mediów
Site Admin
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Gajos pisze:Orlęta Reda zagrają sparing z Polonią z Argentyny.
Argentyńczycy lecą do Gdańska

W styczniu młodzi piłkarze KS Olivia mieli możliwość porozmawiać z gwiazdą reprezentacji Polski Rafałem Murawskim. Teraz po raz kolejny obejrzą w akcji Argentyńczyków.

Argentyńska drużyna FC Polonia Buenos Aires przyleci do Trójmiasta na zaproszenie klubu KS Olivia. Wielu potomków polskich emigrantów odwiedza swój rodzinny kraj po raz pierwszy.

Drużyna seniorów przyjeżdża na igrzyska polonijne, które 1 sierpnia zaczynają się w Toruniu. Ale przyjazd został przyspieszony, od niedzieli polonusi spędzą Trójmieście pięć dni.
(...)
Goście zwiedzą najważniejsze gdańskie zabytki, popłyną na Westerplatte, odwiedzą Sopot i Gdynię. Zagrają dwa towarzyskie mecze piłkarskie - w poniedziałek o godz. 18 z IV-ligowymi Orlętami w Redzie i w środę o godz. 11 z Lechią Gdańsk, grającą w Młodej Ekstraklasie. Trójmiasto opuszczą w piątek. (...)

www.trojmiasto.pl
Baster
Ja tu zaglądam
36 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

no no myślałem ze nam dokopią a tu niespodzianka 3-0 dla nas :) wygrana zawsze cieszy
Bójcie sie chamy do 3 ligi wracamy :)
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

ładnie grali :)
Zablokowany