Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Spływ kajakowy Redą

Wydarzenia sportowe, sprawy kibiców
Agamtb

12 lat temu

Mam ogromną ochotę na taki spływ, na początek może być Reda.... :)
Awatar użytkownika
Geniodekt
Forumowicz
54 postów
Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

cinol100 pisze:Aha, przy rozwidleniu przed ulicą pucką lepiej wybrać lewą odnogę.
Jako osoba, która spędza(ła) tam wiele godzin dziennie potwierdzam, z prawej strony jest m.in. powalone drzewo na całej szerokości rzeki i sporo gałęzi. Ale jest to i tak jedno z najładniejszych miejsc w Redzie.
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

W ostatnią niedzielę byłam na spływie Stowarzyszenia Nowe Betlejem. Było super. Rzeka wydała mi się jakaś szersza niż wtedy, gdy płynęłam po raz pierwszy. Chyba ją trochę oczyszczono. Nie widziałam też zimorodków, może przetrzebiła je powódź.
http://nowebetlejem.pl/informacje/styl- ... -betlejem/
pi
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Fajnie, my z Feniksem 23 czerwca płyniemy w ramach zakończenia sezonu też na kajaczki. Plan jest by ruszyć z za śluzy do zatoki i potem do Rewy chyba zatoką, ale słyszałem właśnie, że odcinek Piaśnica-Reda jest ciekawszy ogólnie, jakies opinie na ten temat? :)
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

Zakończyliśmy spływ na moście przed rezerwatem Beka. Rezerwat jest zamknięty z powodu okresu lęgowego ptaków i nie wolno przez niego płynąć. Nawet gdyby przepłynąć przez rezerwat, to wypłynięcie w kajaku na morze uważam za dość ryzykowne z powodu wiatrów i fali, które mogą bardzo utrudnić sterowanie kajakiem. Słyszałam od właściciela kajaków o przypadku dość dramatycznym.
Trasa do jazu jest ciekawa, bo rzeka silnie meandruje z jednoczesnym silnym prądem. Są powalone drzewa, to i są emocje. Od jazu to właściwie prawie prosty kanał. W mojej ocenie, nic specjalnego się nie dzieje.
pi
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

pi pisze:Zakończyliśmy spływ na moście przed rezerwatem Beka. Rezerwat jest zamknięty z powodu okresu lęgowego ptaków i nie wolno przez niego płynąć.
Oooo! I to mi się podoba!
Widę dziś następni płyną - chyba specjanośc nowa - redzka powstaje?
Z tym ze najfajniejszy jest odcinek od Wejherowa - najbardziej barwnie.
Na końcu - faktycznie kanał ;-)
good by my love, good bye...
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

My jednak płyniemy z Piaśnicy do Redy, skład 28 osób :) Mamy po drodze znajomego (w Pieleszewie), który mieszka blisko i przygotuje nam wojskową grochówkę za 5zł, która zjemy sobie przy rzeczce :) jakby ktoś płynął i też chciał skorzystać z tej grochóweczki to mogę podać kontakt.

Pozdrawiam!
Marcinu
Forumowicz
53 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

24.06.2012 - zakończenie sezonu treningowego 2011/2012
Klub Sportowy "Feniks" zorganizował spływ kajakowy rzeką Redą. W spływie uczestniczyli nie tylko klubowicze. Łącznie 27 osób. 17 km odcinek z Piaśnicy do Redy płynęliśmy ok. 6 godzinek z mniejszymi przerwami i dłuższą przerwą na pyszną grochówkę na wysokości Pieleszewa. Zabawa na prawdę przednia, dużo śmiechu i zabawnych sytuacji. Warunek to dobra pogoda. Polecam i zapraszam do galerii z naszej wyprawy:

http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 441&type=3
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Faktycznie było super na naszym spływie ;) Przyznam, odcinekl Piaśnica-Reda dośc trudny, 100 zakrętów, śmiecie, powalone drzewa, krzaczory itp. Potrzeba trochę czasu by ogarnąć sterowanie kajakiem i liczyć się z wywrotka jeśli się nie uważa ;) (u nas na spływie 4 kajaki do góry dnem leżały ;)).

Nasz czas spływu 6 godzin ale płynęliśmy raczej spokojnie no i długa przerwa na grochówkę była.

Tak podsumowując naprawdę jak za takie pieniądze nie wyobrażam sobie lepiej spędzonej niedzieli :)
meegi84
Znam to forum
93 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Ile kosztuje wypożyczenie kajaku itd.
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Bodajże 25zł/os w kajakowemeandry.pl :P
Marcinu
Forumowicz
53 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Kajak jednoosobowy 35 złotych.
Kajak dwuosobowy 39 złotych.
Grochówka 10 złotych osoba.
do tego należy policzyć koszt transportu kajaków.
Jarek

11 lat temu

A jest planowana jakaś powtórka? Przegapiłem, a chętnie podłączę się z kumplem pod taką wyprawę.
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Z tego co wiem wystarczy parę osób zebrać i już wypożyczają kajaki jak tylko mają wolny termin. Ogólnie my to zrobilismy jako zakończenie sezonu w klubie sportów walki, więc raczje regularnie nie będziemy kajakować, ale wszystkim tak się spodobało, że faktycznie planujemy powtórkę na wrzesień - albo Redą od jazu na dół albo na zupełnie innej rzece.
A jeśli chodzi o podłączenie to nie ma sprawy o ile będą miejsca, teraz mieliśmy więcej chętnych niż gośc miał kajaków ;)
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

No i w tą niedzielę płyniemy dolny odcinek rzeki Redy :) Płyniemy aż do Rewy, ktoś mówił, że końcowego odcinka nie można płynąć, jest to prawda - wynajmujący kajaki przyjedzie w to miejsce i przewiezie kajaki na plażę skąd ruszymy do Rewy :) Koszt takiego wyjazdu 30zł/os
ODPOWIEDZ