Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Spływ kajakowy Redą

Wydarzenia sportowe, sprawy kibiców
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

W oglle jakby ktos organizowal jakis splyw,mial miejsce i chcial mnie zabrac to prosze o kontakt ;)
FigoFago
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Witam,Chciałbym zaproponowac spływ kajakowy który odbedzie sie w piątek 17września o godzinie 9:30
Zbiórka natomiast odbedzie sie pod szkołą gimnazjalną nr1 im Lecha Wałesy.Spływ Kajakowy odbedzie sie w gdansku przy ulicy Malczewskiego 3/45 Serdecznie Zapraszam i pozdrawiam.
W razie jakich kolwiek wątpliwości prosze dzwonic pod numer 728130133.
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Można prosic szczegoly?? :) Jaka rzeczka plyniemy (domyslam sie, ze to pewnie splyw po Gdańsku :)) Jaki koszt, jak z dojazdem (czy na wlasna reke czy nie?)

wiem, ze jest numer ale jak pani nie odpowie jakos w najblizszym czasie to zadzwonie :)
FigoFago
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

koszt to 15zł dojazd nie jest na własną reke . :)
FigoFago
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Maximreality pisze:No i w tą niedzielę płyniemy dolny odcinek rzeki Redy :) Płyniemy aż do Rewy, ktoś mówił, że końcowego odcinka nie można płynąć, jest to prawda - wynajmujący kajaki przyjedzie w to miejsce i przewiezie kajaki na plażę skąd ruszymy do Rewy :) Koszt takiego wyjazdu 30zł/os
haha i to mi sie podoba potwierdzam i polecam ! ! !
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Ten spływ akurat juz sie odbył :) Ja ogolnie od kiedy bylem pierwszy raz na Kajakach (koniec czerwca) to od tamtego czasu bylem jeszcze 4 razy tak mi sie spodobało :) Troche rekreacyjnie troche na sportowo.

Co do jutrzejszego spływu wybralbym sie na 100% ale niestety jestem w pracy, przegapilem, ze to w piatek :(

Ale pozdrawiam i polecam kajakarstwo każdemu ;)
Arajos
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Organizował ktoś wypady 2 lub 3 dniowe ? Bo zastanawiam się czy jest gdzieś miejsce aby po drodze rozbić sobie namioty i rano znów ruszyć w trasę.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Ja byłem na 2 dniowym spływie Brdą. Kończyliśmy bodajże w miejscowości Swornegacie albo kawałek dalej. Rzeka bardzo ciekawa i miejscami wymagająca. Po drodze kilka pól namiotowych.
Arajos
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Nie sprecyzowałem pytania ;p
Chodzi mi o rzekę Redę bo że na Brdzie czy innych bardziej popularnych rzekach to wiem bo pływałem.
Reage
Znam to forum
111 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Ja na Redzie organizowałam 1-dniowe, ponieważ blisko rzeki Redy mieszkam,a odcinki nie są za długie:).Na razie płynęłam na 2 odcinkach: Reda- zatoka Gdańska ok 3h, Wejherowo -Reda ok 3,5h, w tym roku zamierzam wplynąc do Wejherowa:)
Reage
Arajos
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Jeśli podzielić rzekę na odcinki to długie nie są. Ale jakby chcieć spłynąć to za jednym razem to by ci trochę wyszło ;p Patrząc na mapę to rzeka praktycznie cały czas przebiega przez cywilizację, blisko ulic więc nawet na dziko rozbić się chyba będzie problem ;/
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Myślę, że w Redzie nie było by problemu z rozłożeniem namiotu ale raczej na dziko....
np. na odcinku od ul. Rzecznej do ul. Puckiej, wzdłuż rzeki są pola, więc tam zaraz koło rzeczki możny by zrobić małe obozowisko.... ewentualnie bliżej parku np. na wyspie.... lub na miejskiej plaży w parku
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

ciekawe czy Reda się załapie
Dokąd woda nas poniesie, czyli „Kajakiem przez Pomorze”

Na Pomorzu ma powstać infrastruktura dla turystyki kajakowej. Przewiduje to projekt „Kajakiem przez Pomorze”, który został uznany jako jeden z trzech potencjalnych przedsięwzięć strategicznych Regionalnego Programu Strategicznego w zakresie atrakcyjności kulturalnej i turystycznej Pomorska Podróż na lata 2014 -2020.

Projekt ma na celu nie tylko poprawę warunków do uprawiania kajakarstwa na najbardziej popularnych rzekach ale również umożliwienie pływania kajakami w zupełnie nowych miejscach.

Plany za­kła­da­ją, że w wo­je­wódz­twie po­mor­skim po­wsta­nie co naj­mniej 15 ta­kich szla­ków, z przy­sta­nia­mi i sta­ni­ca­mi. Wyznaczono około 300 miejsc, w któ­rych ma po­wstać in­fra­struk­tu­ra dla tu­ry­stów ka­ja­ko­wych, m.​in. przy­sta­nie, miej­sca bi­wa­ko­we (sta­ni­ce), miej­sca do roz­po­czę­cia lub za­koń­cze­nia etapu, tzw. prze­no­ski – czyli miej­sca słu­żą­ce do obej­ścia na­tu­ral­nych bądź sztucz­nych prze­szkód na wo­dzie. Szla­ki mają być ozna­ko­wa­ne i wy­po­sa­żo­ne w in­fra­struk­tu­rę słu­żą­cą do utrzy­ma­nia czy­sto­ści. Część szla­ków ma się łą­czyć w dłuż­sze trasy ka­ja­ko­we. Pro­jekt prze­wi­du­je również dzia­ła­nia pro­mo­cyj­ne i mo­ni­to­ring ruchu ka­ja­ko­we­go w re­gio­nie.

Dokument określający lo­ka­li­za­cję in­fra­struk­tu­ry i spo­so­by za­go­spo­da­ro­wa­nia po­mor­skich szla­ków wod­nych dla tu­ry­sty­ki ka­ja­ko­wej ma być gotowy do stycznia 2015 roku.

Prawdopodobny koszt realizacji projektu to około 50 mln złotych. Pieniądze mają pochodzić z funduszy unijnych i budżetów gmin

Pie­nią­dze mają po­cho­dzić z fun­du­szy unij­nych i bu­dże­tów gmin. Pla­nu­je się, że pro­jekt zo­sta­nie zre­ali­zo­wa­ny w la­tach 2014-2020
http://www.gazetakaszubska.pl/54225/dok ... em-pomorze
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

na coś tam się załapaliśmy :P

artykuł http://www.rpo.pomorskie.eu/-/nowe-inwe ... i-kajakowe
istotne dla Redy fragmenty
Nowe inwestycje w turystykę dzięki środkom z Unii Europejskiej. Powstaną przystanie żeglarskie i szlaki kajakowe

Budowa i rozbudowa portów, przystani żeglarskich i pomostów cumowniczych m.in. w Gdańsku, Redzie i Wejherowie oraz nowa infrastruktura szlaków kajakowych wzdłuż rzek Reda oraz Łupawa – to wszystko powstanie dzięki projektom, które decyzją Zarządu Województwa Pomorskiego otrzymały dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.
...
Inwestycje wchodzą w skład dwóch turystycznych przedsięwzięć strategicznych samorządu województwa pomorskiego: „Rozwój oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej" oraz „Pomorskie Szlaki Kajakowe".
...
Na rzece Reda inwestycje realizowane będą przez gminy miejskie Reda i Wejherowo. Inwestycja miasta Reda obejmie wykonanie miejsc wyjmowania (ul. Kazimierska) i wodowania kajaków (ul. Nowa), budowę schodów terenowych, zamocowanie rynny do spuszczania kajaków na wodę oraz postawienie 2 znaków informacyjnych. Dodatkowo rozbudowana zostanie przystań kajakowa w Miejskim Parku Rodzinnym w Redzie (wykonanie wiaty, tablicy informacyjno-promocyjnej i znaku informacyjnego). Wartość inwestycji to 222,8 tys. zł, a dofinansowanie unijne wyniesie 182,2 tys. zł. Miasto Wejherowo zainwestuje w nową przystań kajakową oraz infrastrukturę towarzyszącą, m.in.: podest, 3 ławkostoły, 2 wiaty, 5 stojaków dla rowerów z zestawem naprawczym, 6 miejsc postojowych dla rowerów. Wartość inwestycji to 977,5 tys. zł, a dofinansowanie unijne wyniesie 830,8 tys. zł.
...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

trwa przetarg na budowę u nas dwóch przystani kajakowych co niewątpliwie jest pozytywną informacją - tym bardziej, że budowana ma być przy wsparciu środków zewnętrznych.

Ciekawe dla mnie jest tylko to, że "altana wypoczynkowa dla kajakarzy" ma znajdować się nie przy brzegu rzeki tylko na środku parku (przy skrzyżowaniu ścieżek)

https://bip.reda.pl/zamowienia/pokaz/4531 plik Zalacznik Nr 1A_Dokumnetacja.zip

ciekawy jest też ten zapis:
Przedmiotem zamówienia jest budowa 2 przystani kajakowych na wodach rzeki Reda w m. Reda, w ciągu istniejącego szlaku kajakowego na tej rzece, dla umożliwienia bezpiecznego i wygodnego ominięcia przeszkody w postaci stopnia wodnego w km.9+446 rzeki. Planuje się wysiadanie z kajaków na przystani nr 2, powyżej stopnia wodnego. Następnie kajaki i kajakarze będą przewożeni samochodami do przystani nr 1, poniżej stopnia wodnego, gdzie kajakarze będą kontynuować spływ po uprzednim zwodowaniu kajaków.
https://bip.reda.pl/zamowienia/pokaz/4531
ODPOWIEDZ