Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Spływ kajakowy Redą

Wydarzenia sportowe, sprawy kibiców
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Jest w Redzie człowiek, który wynajmuje kajaki na spływy.
Jeśli ktoś chciałby popłynąć rzeką Redą, to warto wiedzieć, że odcinek od mostu na drodze do Piaśnicy do jazu w Ciechocinie jest bardzo trudny. Rzeka silnie meandruje, jest zarośnięta, są powalone drzewa. Da się przepłynąć, ale jeśli ktoś boi się pająków i chmar innych owadów/ całe szczęście, że to nie komary/ niech nie wsiada do kajaka. To odcinek dla tych, którzy chcą się sprawdzić.
W Ciechocinie kajak trzeba przenieść poniżej jazu. Dalszy odcinek jest raczej łatwy, chociaż przeszkody też się zdarzają. Całość płynie się około 6 godzin. Płynęłam, było fajnie.
pi
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Dziś widziałem jak ekipa kończyła spływ na wysokości gospodarstwa rybackiego. Ciekawe, gdzie mieli start... niestety nie spytałem.
dexrafi
Znam to forum
83 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

z tego co pamiętam kajaki.pl organizują spływy po Redzie mają przynajmniej 4 trasy: http://kajaki.pl/index.php?dzial=wynajem&rzeka=31
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Organizując sobie spływ skorzystałam z www.kajakowemeandry.pl z siedzibą w Redzie. Mogę polecić.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Bardzo mi się to podoba, tylko mam nadzieję, że nie będzie to miejsce by ktoś na tym mógł zbić biznes.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
lui
Forumowicz
73 postów
Forumowicz
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

haha, a ja mam nadzieje ze ktos na tym zarobi. Przedsiębiorczosc to bardzo pozytywna cecha i trzeba chwalic przedsiębiorcow, a nie zazdrościc im pomysłów i sukcesu, w końcu mamy gospodarke rynkową
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

może ktoś brał udział niedawno w spływie?podzielcie się wrażeniami.Czy ktoś niezaprawiony w boju da rade,a jak z dzieciakami np 12 lat?dacie jakieś wskazówki?
Reage
Znam to forum
111 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Ja zorganizowałam dla mojej paczki spływ latem z Wejherowa do Redy. W doborowym towarzystwie oczywiście wycieczka przednia:). Czas ok 6h z przystankami i odpoczynkiem, moja najmłodsza miała wówczas 5 lat:) i baaardzo się jej podobało,duzo drzew i krzaków na drodze,ale to tylko dodało mocnych wrazeń i kupę zabawy:), juz sie nie boje pajakow,hehehe. W tym roku zamierzam od Redy do Zatoki wpłynąć, podobno trasa nieco lżejsza, bo tamta była baaardzo kręta i trzeba było się namachac, porównywalnie do spływów , na Czarnej Hanczy w Augustowie, uwazam ,ze rzeka Reda jest nieco trudniejsza, dla mnie:)
Ale mimo to polecam bardzo:)
Reage
Reage
Znam to forum
111 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Dodam,ze mimo tego,iż 3 lata z rzedu byłam na 7-mio dniowych spływach, to i tak czesto zdarzalo mi sie plynac tyłem;),a niezaprawieni też sobie poradza, w koncu trzeba to potraktować jako przyjemnosc, a nie sport wyczynowy ,np płynąć pod prąd rzeki, jak to niektórzy lubią i wolą:)
Reage
Awatar użytkownika
cinol100
Znam to forum
100 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Splywałem w zeszłym roku Redą od drewnianego mostku za Wejherowem przy strzelnicy do samego końca i z powrotem ok 2 km pod prąd do mostu na drodze Rumia-Mrzezino ( chyba nr 100 ). Mocno męczący jest odcinek przez Wejherowo gdzie zakręt za zakrętem, mnóstwo śmieci na tym odcinku, od butelek po lodówki i kanapy wyrzucane na wysokości działek w Wejherowie. na całej długości tylko dwie przenioski. Pierwsza przed samą Redą ( powalone drzewo), druga przy stawach rybnych. Pozatym kilka zwężeń i przytopionych drzew stanowiących jakieś tam utrudnienia. Ogólnie polecam, chociażby dlatego że jest to Reda, a warto poznać swoje okolice z każdej strony. Aha, przy rozwidleniu przed ulicą pucką lepiej wybrać lewą odnogę.
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Rzeka Reda jest naprawdę fajna do takich imprez - szkoda tylko że odcinek od Rekowa Dolnego do Zatoki jest zdecydowanie zaniedbany (raz w roku ekipa "przecierająca" i jest super!). Pływałem kilkakrotnie swoim sprzętem - odcinek tuż przed ujściem po prostu cudo!
Myślę (jako że mieszkam w pobliżu "przełazu" i widzę) że tak naprawdę spływów nie trzeba reklamować :-)
Ale to wciąż ogromny potencjał - Reda (rzeka) daje ogromną zachętę!
good by my love, good bye...
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Dzięki Wam za cenne wskazówki i rady.na pewno się przydadzą.A skąd kajaki braliście,oprócz Podmiejskiego ,bo Ty jak rozumiem swoim.
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

My korzystamy, tak jak napisałam już kiedyś wyżej, z http://www.kajakowemeandry.pl
Siedziba na ul.Kwiatowej w Redzie.
Ostatnio zmieniony |14 Mar 2012|, o 21:15 przez pi, łącznie zmieniany 1 raz.
pi
Reage
Znam to forum
111 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Ja bralam od pana z redy,ale nie moge znalezc jego numeru:/
Reage
ODPOWIEDZ