Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Boisko przy szkole nr.2

Wydarzenia sportowe, sprawy kibiców
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Mieszkam w bloku naprzeciwko boiska. Jakoś nie słyszę tych wrzasków o których piszecie. Pozatym z tego co się orientuję światło na boisku jest gaszone na noc.

Druga sparwa, że chyba niektórych tutaj młodośc ominęła i zapomnieli jak to jest gdzieś na rewirze spalić fajke czy wypić piwko ze znajomymi nie przeszkadzając nikomu w koło i nie zaczepiając nikogo.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Mi się zdarzyło nie raz, ale grać na takim bosku za "młodych lat" np. w kosza po 22 kiedy było już ciemno i musieli nas czasem wyganiać ( bo było po 22 a uderzenia piłki do kosza jednak sie niosą). Ale nigdy nie piliśmy tam piwa ani nie paliliśmy papierosów. Zdazało się, ale w innych miejscach. Boisko nie służy do tego !
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Papierosy można sobie palić w miejscach publicznych, nic na to nie porwdzisz, ani też nic Ci do tego. A co do piwa, to faktycznie nie można go pić w miejscahc publicznych, nie jest też dla nieletnich. Ale tego, że piją tam nieletni nie można stwierdzić, druga sprawa, że nie każdy ma pieniądze i chęci żeby iśc do jednego z aż trzech pubów (często przepełnionych) tylko ma ocote na piwko w plenerze. Sam czasem wychodzę tam na piwko. A druga sparwa dalej nie wiem co to przeszkadza...Nikt tam sie nie drze, nie rzuca butelkami ani tez zbytnio nie śmieci. Skoro nie przeszkadza to mieszkańcom najbliższego bloku co to robi innym? Nie jestem w stanie zrozumieć narzekania na wszystko tu tym forum.
partagas
Częsty Bywalec
310 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

palenie w niektórych miejscach publicznych też jest zakazane ( i bardzo dobrze). a pozostawienie na placu zabaw choćby jednej puszki lub papierka w miejscu gdzie rano przychodzą dzieci, które biorą wszystko do buzi nie jest zbyt elegancki, nie wspomne już o załatwianiu tam swoich potrzeb.
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

hmm, tez mi nowosc, czy tylko na boisku to zauwazacie? a na klatkach, przy lidlu, na placach zabaw dla dzieci, itp.
tez mi argument, jak czasem wracam wieczorami wracam z pracy, czy pozniej ide do sklepu, to w wielu miejscach widac glosniej bawiaca sie mlodziez, czasem niezbyt grzecznie :P tylko czy sa miejsca zorganizowane dla nich? z drugiej strony czy mładzież lub dzieci powinny po 22 być same na dworzu, nie pod opieką rodziców? jest tu konflikt moralno, zdroworozsądkowo-prawny. Zawsze beda tacy za jak i przeciw...
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Maximreality pisze: Sam czasem wychodzę tam na piwko. A druga sparwa dalej nie wiem co to przeszkadza...Nikt tam sie nie drze, nie rzuca butelkami ani tez zbytnio nie śmieci. Skoro nie przeszkadza to mieszkańcom najbliższego bloku co to robi innym? Nie jestem w stanie zrozumieć narzekania na wszystko tu tym forum.
Domyślam się, że nie masz dzieci. Jakbyś miał i chodziłbyś z nimi na plac zabaw gdzie wcześniej ktos nasmiecił, gdzie leżą puszki czy co gorsza szkła i pety to byś zmienił zdanie.
Plac zabaw to jest plac zabaw, to samo z boiskiem

A co do tego czy naprawde nikomu to nie przeszkadza to np. U mnie pod blokiem na Spokojnej też drą się dzieci do 24.00. Od sąsiadów tez często do nocy leci muzyka. Niektórzy zapominają, że żyja z ludźmi i niektórzy wstają rano do pracy. Nie wzywam na nikogo policji i nie krzycze przez okno. Co nie znaczy, że mi to nie przeszkadza


A co do miesc dla młodych ludzi takich jak my :) to jak najbardziej jestem za tym. Kiedys już dyskutowaliśmy na ten temat, że mogłaby być np. kregielnie czy basen( to niedługo będzie), ale niestety ludzi nie stać na takie inwestycje
Ostatnio zmieniony |10 Sie 2010|, o 08:37 przez Dorma, łącznie zmieniany 2 razy.
IZUNIA81
Bywalec
225 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

tez kiedys mieszkałam na Ceynowy , co prawda nie było wtedy jeszcze placu zabaw i boiska ale młodzi i tak sie zbierali w tych okolicach i hałasowali ,czyli nic sie nie zmieniło
Awatar użytkownika
gizboy
Bywalec
274 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Są miejsca w których masz prawo do picia piwa, inne oprócz tych są zakazane. Myślę, że picie piwa na placu zabaw jest trochę nie na miejscu. Zależy od upodobań. Może teraz tego nie rozumiesz, a może Twoje dzieci są zbyt małe, albo już dorosłe, że nie bawią się na placu, ale widok dziecka który ma puszkę piwa w ręku i oblewa się resztkami wrrr. Parę razy zwróciłem uwagę jak ja to określam "małym-dorosłym" nt. języku używanego pod daszkiem. Przykład, jest około 10, moi synowie bawią się na placu - kręcą się na karuzeli, pod daszkiem siedzi grupka chłopaków i leci tekst: ja pier....ale kur...widziałeś, jaka d... Wydaję mi się, że to też jest nie na miejscu - wszystko zależy od kultury i wychowania. Szpan na podwórku, w domu potulna myszka, to jest dzisiejsza młodzież. Nikt też nie narzeka, forum jest po to aby wymieniać swoje opinie na dany temat, każdy pisze to co uważa. To też ja to zrobiłem teraz:)
IZUNIA81
Bywalec
225 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

jak bym widziała taka sytuacje tez bym zareagowała i pokazała na tabliczke gdzie jest napisane, ze plac zabwa jest dla dzieci do lat 12.
doktor.t
Bywalec
153 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Odświeżam temat po długim czasie. Wszyscy teraz patrzą na nowy park a tu w między czasie na tym boisku też nie jest najlepiej. Już dzieciaki poprzerywały od spodu siatkę ogrodzeniową bo nie chce im się przez furtkę wchodzić i wychodzić, ten trawnik co w wakacje został założony już ludzie rozdeptują go na przełaj (może warto w poprzek niego jakąś normalną ścieżkę zrobić?), ktoś wywrócił ławkę itp itd, to niby duperele, może jestem przewrażliwiony, ale jak to miejsce ma służyć długie lata to może warto aby miasto i też rodzice bardziej tym placem się zainteresowali?
zrazik.wolowy
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

a nie jest tak, że to boisko jest po prostu niedokończone? semeko odwaliło połowę roboty, posiali trawkę i są szczęśliwi?

może przed wyborami Pan Burmistrz, co się tak chwali aleją wiśni japońskich w parku, odpowiedziałby na pytanie dlaczego inwestycja, która jest pod jego patronatem nie została ukończona? no chyba, że planują tam kolejny blok? ;)
dorotka
Forumowicz
77 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Swego czasu były plany postawienia tam bloku, ale ponoć nie będzie. A co do trawy to fakt, od wychodka dla psów, przez boisko dla dzieci, które nie załapały się na grę na boisku, a poprzez ścieżkę do szkoły. Do wyboru, do koloru.
doktor.t
Bywalec
153 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Bloku tam nie powinno być, wg projektu miały tam być też boiska sportowe (siatkówka, kosz?). Ty bardziej jak mówi zrazik, jak nie jest to wykończona inwestycja to powinno się tam pilnować porządku!!
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

a kto ma tego porządku tak pilnować, skoro obywatele uciekają lub przymykają oczy jak się coś dzieje (wielokrotnie tego doświadczyłem w Redzie, do pomocy nie ma nikogo)? Policja ma co robić, a niestety w całej Redzie jednocześnie nie będą. Strazy miejskiej nie ma, a i kosztowałaby krocie póki co...

Wyjsciem jest tylko sprawny monitoring:)
doktor.t
Bywalec
153 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Wspomniałem w swoim poscie iż rodzice też powinni się zainteresować tym miescjem. Nie są to żadne spektakularne akty wandalizmu, jednak jak w takim tempie będą pojawiać się jakieś "ubytki" to nim dojdzie do oficjalnego przecięcia wstęgi to duża część infrastruktury będzie nadawać się do remontu.
ODPOWIEDZ