Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Rowerem Reda-Hel-Reda.

Wydarzenia sportowe, sprawy kibiców

Jakim rowerem jeżdzisz?

JUNIOR
0
Brak głosów
DIRT
0
Brak głosów
MTB
11
37%
CROSS
5
17%
TREKKING
10
33%
LAND CRUISER
0
Brak głosów
CITY
4
13%
 
Liczba głosów: 30
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Jeśli wszystko wypali w tym czasie będę wracał z Bornholmu z żoną i rowerami więc raczej odpada.
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Przejazd z Łeby do Redy był udany. Jechaliśmy w dwie osoby starając się trzymać jak najbliżej brzegu. Pogoda dopisała. Co ciekawe, do domu przyjechałem zmęczony. Co prawda były to tylko 83 km ale wiele odcinków z „niekończącymi” się podjazdami. Wiele dróg piaskowych, które były wyzwaniem dla moich opon rowerowych nie przystosowanych do jazdy w terenie. Były momenty, że tyłem zarzucało jak na lodowisku. Był też odcinek kamienisty. Kamienie były wielkości pięści. Na tym odcinku wyleciałem z drogi. Myślałem że połamałem koła ale skończyło się na lekkich potłuczeniach. Ogólnie OK. Zastanawiam się co będę robił zimą? Będzie mi brakować roweru. Myślę o kupnie nart biegowych. Bawił się w to ktoś?
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Jak jeżdżę na rowerze cały rok.
Btw wczoraj przejechałem swoje pierwsze 220km, było ciekawie i poznałem swoje ograniczenia.
Do ok 125km, ok 5h jazdy, miałem na tyle silnej woli aby robić zdjęcia tablic potem mi się znudziło ... ;-)
Obrazek

A pojechałem sobie tędy http://www.gpsies.com/map.do?fileId=wln ... anguage=pl
Artur
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

No nieźle. Ponad 2oo km to już coś.
Jeśli chodzi o jazdę zimą, przygotowujesz rower jakoś szczególnie? Na jakich oponach jeździsz? Myjesz go po każdej jeździe po śniegu?
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Nie.
Zimą w kość dostaje bardzo mocno napęd czyli łańcuch od soli, trzeba go często smarować, najlepiej mieć taki droższy z metali szlachetnych to mniej problemów.
Jeździłem zeszła zimę na terenowych w tym na przedzie zimowa z kolcami (takie malutkie porównywalne do główki wkładu z długopisu<1mm)
Roweru nie myje a juz tym bardziej takiego z duraluminium.
Najwiecej uwagi trzeba poswiecac ubiorowi dostosowanemu do temp i wcale nie moze on byc cieply a taki akurat na dana temp. Powornujac do pieszego jesli jest -10 ubierz sie jak na 0 jesli jest 0 ubierz sie jak na 10C.
Przy 0C jeżdzę w kurtce gortexowej i podkoszulce! Przy -5C dochodzi jakas dodatkowa warstwa.
Z ta roznica ze palce u nog i rak wymagaja specjalnego traktowania bo szybko sie wyziebiaja podobnie glowa, na glowie sprawdza sie zwykla czapeczka + kask(ktory swietnie utrzymuej temp).
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Podczas niskich temperatur gorsze jest zbyct cieple ubranie sie niz zbyt chlodne.
Bo to pierwsze prowadzi do przegrzania szybkiego spocenia sie i po ktrotkiej chwili gwaltownego wychlodzenia.
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

A obuwie? Stosujesz jakieś specjalne?
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

W zeszłym adidasy w tym chce kupić ochraniacze neoprenowe.
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Ostatnio niewiele jeżdżę na rowerze. Dokucza mi kontuzja, której nabawiłem się w innej dyscyplinie. Żal pogody, bo dopisuje. Za to, zastanawiam się nad tym co napisałeś. Jazda zimą zaczyna być coraz bardziej kusząca. Poczytałem trochę na ten temat. Wygląda, że wiele osób to robi i dobrze się przy tym bawi. Myślę, że wielce prawdopodobne iż w tym sezonie dołączę do zimowych cyklistów.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Zimą się łatwiej jeździ z kierującymi innymi pojazdami razem na ulicach, większość z uwagi na pogodę zaczyna się sensownie na ulicy zachowywać.
Latem chamstwo i agresja, zimą o dziwo większość wykazuje spokój. To także widać w statystykach policji, ofiar śmiertelnych, styczeń i luty to miesiące z najmniejszą ilością ofiar wśród pieszych i kierujących ...
ODPOWIEDZ