Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

MOKSIR SIŁOWNIA - potrzebne zmiany!

Wydarzenia sportowe, sprawy kibiców
Twins
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Hej! Na początku chciałbym powiedzieć, że jestem regularnym użytkownikiem siłowni zlokalizowanej na MOKSIRZE i piszę w imieniu każdego , który tam ćwiczy!


Ogólnie jak wiemy siłownia jest bardzo słabo prowadzona od dłuższego czasu. Sprzęt się sypie (nie konserwowany), od daaaaawna nie zostało zakupione nic nowego, połowa sprzętu który jest nie nadaje się do ćwiczenia na normalnych cieżarach ze względów bezpieczeństwa (chybotliwe chińskie ławeczki po 200zł bez żadnego atestu z cienkich rurek, stary kompletnie bezużyteczny niebieski atlas, wymagające naprawy inne atlasy) . Do tego wszystko jest tak rozplanowane, że praktycznie nie można się ruszyć i normalnie ćwiczyć - głównie przez stojące na środku nieużywane sprzety jak te ławeczki, butelki z wodą, które mogły by stać poza siłownią, stoliczek i krzesło które jest zbędne w tamtym miejscu.

Ja rozumiem, że pojedyncze wejście kosztuje jedynie 5zł, ale siłownia znajduje się na MIEJSKIM ośrodku kultury sportu i rekreacji i jest JEDYNYM takim miejscem w Redzie (oprócz komercyjnej siłowni 39.5 i prywatnych piwnicznych) gdzie można pójść poćwiczyć, także POWINNO się to doinwestować dla dobra mieszkańców tym bardziej, że naprawdę nie są potrzebne wielkie środki (ok 2000zł). Wielu ludzi nie stać na wydanie kilku tysięcy na swoją siłownię, a także nie stać ich na zakup karnetu do profesjonalnej silowni za 120zł miesięcznie - jedyną alternatywą pozostaje siłownia na MOKSIRZE.

!
Dlatego mam pytania do pana Conradiego, bo widzę, że już tu zagladał na forum:

-Czy jest możliwośc przeprojektowania siłowni (przestawienia sprzętu) , pozbycia się tych dwóch niebezpiecznych ławek na rzecz JEDNEJ PORZĄDNEJ (koszt bardzo dobrej ławki polskiej produkcji 350-800zł)?

Przykład porządnej ławki:

http://allegro.pl/nowosc-kelton-heavy-h ... 26298.html

Dodam, że taka ławka daje możliwość treningu barków, o który przy obecnym sprzęcie jest bardzo cieżko (prosze spróbować wysunąć stojaki na odpowiednią wysokośc i założyć sztangę z 50kg obciążenia, można sie zabić!)! Także jak widać jest wolnostojący modlitewnik. Ławka jest bezwzględnie potrzebna jako najczęsciej używany sprzęt przez każdego amatora siłowni. Jedyna ławka z siłowni (naprzeciwko biurka) która jakoś się nadaje jest ciągle oblegana.

- Dorzucenia kilku innych potrzebnych rzeczy na przykład drążka do podciągania (jest na atlasie ale to nie to samo - koszt około 80-100zł)

Przykład:

http://allegro.pl/bestseller-kelton-dra ... 26311.html

- naprawienia/konserwacji maszyny CONAN (jest to najlepszy sprzęt na tej siłowni regularnie wykorzystywany przez każdego użytkownika, co jets jednoznaczne , że jest ciągle zajęty) i konserwację reszty maszyn (maszyna do klatki piersiowej, pleców, ud - wymaga regulacji i przesmarowania, ciągle wypada blokada ciężaru)?

-także proszę spojrzeć na NIEBIESKI atlas, proponuję na nim poćwiczyć. Stoi on nieużywany przez 90% osób z siłowni przez to że jest chybotliwy, ogólnie niewygodny, archaiczny,ma bardzo mało ciężarów nawet dla początkujących. Zajmuje bardzo dużo miejsca, które mogło by być zaoszczędzone przez użycie odpowiedniego sprzętu do warunków (atlas przyścienny, drążki przywiercone do ścian).

na przykład:

http://allegro.pl/szokujaca-cena-kelton ... 85678.html

+

http://allegro.pl/nowosc-kelton-home-po ... 16965.html

+

http://allegro.pl/hit-gratis-kelton-hea ... 89534.html

Daje te same możliwości za relatywnie niską cenę, mozna ćwiczyć te same partie co na niebieskim atlasie z dużo większym komfortem przy oszczędności miejsca!


Przyjdzie zima, będzie chodziło więcej osób te usprawnienia sa bardzo potrzebne! Ogólnie przydało by się przeprowadzić ankietę z użytkownikami siłowni co by się jeszcze ich zdaniem przydało. Wyżej wymienione rzeczy są to podstawy dla każdego amatora siłowni.

Nadmieniam,że nie jestem pracownikiem czy przedsytawicielem firmy KELTON, podałem je jako przykład dobrego i niedrogiego sprzętu, równie dobrze może to być podoby sprzęt każdej innej firmy jak np Marbo czy HES.

Jak widać, siłownię można by bardzo dobrze usprawnić wydając około 2000zł przy wymienionych sprzętach z linków. Nie sądzę by była to jakaś wielka kwota! Proszę w imieniu użytkowników siłowni o rozpatrzenie tej sprawy!
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Też tam ćwiczę i popieram wszystko to, co zostało napisane. Proponuję jednak wysłać maila do pana Conradiego, bo nie sądzę by tutaj regularnie zaglądał! W każdym razie czekamy na opinię innych ćwiczących, jednak nie sądzę by była ona inna niż nasza, każdy kto tam ćwiczy wie co jest nie tak.

Przydało by się też zerknąć do kanalizy, bo śmierdzi niemiłosiernie w szatni zawsze.

Druga rzecz (mniej istotna) to brak możliwości zakupienia podstawowych odżywek nawet.

Kolejne mało istotne rzeczy to brak instruktora (ale za takiego płaci się na każdej siłowni dodatkowo) i klimatyzacji (w wakacje bardzo ważne, poza wakacjami oczywiście mniej)
Kierownik MOKSiR
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Witam!
Serdecznie dziękujemy za cenne uwagi dotyczące funkcjonowania siłowni MOKSiR. Postaramy się dołożyć wszelkich starań, które będą w naszych możliwościach aby sprostać oczekiwaniom naszych użytkowników. Jesteśmy otwarci na konwersacje, która pozwoliłaby na podjęcie odpowiednich kroków mających na celu podniesienie jakości świadczonych przez nas usług. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych do gabinetu kierownika obiektu MOKSiR w celu omówienia funkcjonowania oraz możliwości wprowadzenia zmian w siłowni MOKSiR w Redzie.
Z poważaniem
Zbigniew Elwart
Kierownik obiektu i organizacji imprez sportowych
MOKSiR Reda
Twins
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Witam!

Nie sądziłęm, że otrzymamy taką szybką odpowiedz, dziekuję bardzo. Porozumiałem się z kilkoma stałymi użytkownikami siłowni i w ziwązku z tym prezentuję szczegółową listę rzeczy, któe przydało by sie zrobić i które można zrobić przy bardzo niewielkim nakładzie finansowym i niewielkim nakładzie pracy.

Rozumiemy, że nie wszystko da sie zrobić odrazu, ale wytłuściłem najważniejsze według nas rzeczy z podaniem linków z przykładowym sprzętem.

Witam, to może na początek wymienię rzeczy, które na siłowni należy poprawić:
1. śruba z motylkiem na zacisk do sztangi olimpijskiej (brak)
2. sprawne karabińczyki (te które są już się rozlatują)
3. Serwis atlasu CONAN (powymieniać, ponaciągać linki, nasmarować, poskręcać atlas ponieważ się troszkę "rozjechał")
4. Serwis bieżni Kettler (od dłuższego czasu świeci się ikonka która sygnalizuje, iż bieżnia nadaje się do serwisu)
5. Brak mopów w łazienkach (osoby korzystające z pryszniców nie są w stanie wytrzeć podłogi w łazience)
6. Naprawa kanalizacji w łazienkach (przyczyną źle zainstalowanej kanalizacji jest obrzydliwy zapach w szatniach)
7. Pospawać hantle (by się nie "rozjeżdżały")
8. Kupić i zamontować wielofunkcyjny drążek do podciągania (sufitowy lub do ściany)

http://www.ecentrum.kelton.pl/produkt.php/1/6/17

http://www.ecentrum.kelton.pl/produkt.php/1/6/143

9. Pozbyć się niebieskiego atlasu wcześniej demontując widelec i umieszczając do na ścianie
(chodzi o bardzo potrzebny element do wykonywania pompek na poręczach i trenignu brzucha, widziałem, że jest on pryzstosowany do łatwego montażu na ścianie)


10. Zrobić przemeblowanie(częśc sprzętów spokojnie można poprzesuwać bliżej ścian i
nawet bliżej siebie (atlasy i rzadko używane rowerki nie potrzebują tyle miejsca) tak by można było powiesić profesjonalny worek bokserski (hak jest w suficie) oraz odsłonić drabinki (obecnie znajduję się tam graciarnia). Drabinki można by wykorzystać do zamontowania specjalnego drążka montowanego na drabinki lub zamontować sufitowy drążek obok drbainek by ułątwić dostęp do niego niższym osobom.


11. Wywalić z siłowni bezużyteczny stolik oraz plastikowe krzesełko zajmujący niepotrzebnie miejsce (wszyscy i tak stawiają kubki na parapetach, z krzesełka nikt nie korzysta)

12. Zamontować ręczniki do przecierania zapoconego sprzętu (niestety czasami nie da się wejść na przyrząd bo jest mokry od potu)

13. Zakupić gumy do ćwiczeń z możliwością montażu na drabinkach (bardzo przydatne min. piłkarzom w przygotowaniach do sezonu)

14. Dokładnie naprawić ławeczkę do robienia brzuchów bo również się rozjeżdża
15. Kupić jedną porządną atestowaną ławkę z szerokim uchwytem z regulowanymi poziomami i możliwością trenowania mięśni barków

http://www.ecentrum.kelton.pl/produkt.php/2/14/286

http://www.ecentrum.kelton.pl/produkt.php/2/16/287

16. Kupić jeszcze jeden gryf olimpijski oraz 80kg na niego

17. Wyrzucić ławkę niebieską oraz szarą (kompletnie bezużyteczne oraz niebezpieczne, od dawna niefunkcjonalne, rozlatujące się niepotrzebnie zajmują cenne miejsce)

18. Zakupić 2 hantle z możliwością wymiany obciążenia (obecnie na siłowni są tylko 2 takie=dla 1 osoby)

19. Naprawić środkowy rowerek lub zostawić tylko działający

20. We wnękach między oknami stworzyć gablotki o tematyce fitness, kulturystyka, sporty walki, strong man, trójbój siłowy itp.

21. Wymienić żarówki w siłowni na mocniejsze (zimą na siłowni jest ponuro i ciemno)

22. Zmienić godziny otwarcia siłowni na bardziej praktyczne np 9-21, posadzić kogoś kompetentnego za biurko. Z całym szacunkiem dla siedzących tam kobiet ale to z pewnością nie jest miejsce dla nich. Na siłowni powinna siedzieć osoba, która zna się troszkę. Potrafi doradzić i obsługiwać sprzęt.

23. Serwis urządzeń firmy OXIDE (naciąg linek oraz naprawa sztabek obciążeniowych, jest duży problemz wypadniem ogranicznika ciężaru podczas intensywnego ćwiczenia co powoduje , że coraz mniej osób z nich korzysta)

24. Rozreklamować siłownie na mieście oraz wprowadzić np raz w tygodniu 2 godziny tylko i wyłącznie dla kobiet (większość kobiet nie chodzi na siłownie bo się wstydzi ćwiczyć wśród spoconych mężczyzn)

25. Zakupić kettlebell (ciężarek typu "kula z uchem")

26. Zrobić stojak na gazety z tematyką fitness i kulturystyczną (każdy będzie mógł przynieść taką gazetę do przejrzenia dla innych z różnymi ciekawostkami i cennymi radami, wielu z nas takie rzeczy zalegają w domu)

27. Jeśli jest taka możliwość wprowadzić sprzedaż porcjowanych odżywek

28. naprawić dziurę w podłodze przy urządzeniu OXIDE do robienia pleców (można skręcić kostkę lub wywrócić się podczas ćwiczeń)


wiemy, że lista jest przydługa, ale siłownia jest dośc zaniedbana, a to są właśćiwie wszystkie rzewczy po których zrobieniu miejska siłownia by była naprawdę przyjaznym dla ćwiczącego miejscem!
kibic
Ja tu zaglądam
27 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Kupi ale przed wyborami aby pokazać jaki to on dobry. Tak jak było przed tymi sprzed roku jak kupił telewizor. Jerry to cwany lis.Lata praktyki w laniu ludziom wody.
krolikroger
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

leje wode jak nikt:-)jak widac ma nowego kierownika ktory bedzie za niego cala robote robil.ostatni jak slyszalem z pierwszej reki nie wytrzymal jego humorow;-)
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ja tam nie wiem, ale słyszałem, że ma się pojawić nowa ławeczka i wyrzucone stare oraz ten niebieski atlas i widelec przeniesiony na ścianę. Hantelki już są pospawane (dziś byłem ;)) i sprzęt poprzesuwany co dało trochę miejsca :) Także jak dla mnie super, ja tam nie widzę podtekstu wyborów. Twins napisał o co chodzi, odpowiednie osoby przeczytały i 2 tygodnie pózniej są zmiany, czy to złe?

Jak dla mnie + dla MOKSIR-u :)
ODPOWIEDZ