Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Ścieżka rowerowa do Rewy

Wydarzenia sportowe, sprawy kibiców
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Jeszcze nie....
Ryś
Ja tu zaglądam
15 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Czy ktoś może coś wie o ścieżce czy ona powstanie, czy też nie? Jeśli tak to kiedy?
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Proponuje poczytać ten temat.
wluczy-kij
Ja tu zaglądam
21 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Chyba chodzi o szlak polnocnych Kaszub? Z redy nie tylko do Rewy, ale i Krokowej i Gniewina. 8)

Tu jest troche :)
http://pomorskie.blogspot.com/2009/01/r ... ubach.html
wluczy-kij
pomorskie.blogspot.com
Awatar użytkownika
Glider
Częsty Bywalec
420 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Idzie wiosna. Można okurzyć rowery. Przy okazji odkurzamy temat ścieżki rowerowej.
Prawdziwy rowerowy raj na północnych Kaszubach - są pieniądze na budowę superszlaku
W ciągu dwóch lat na północnych Kaszubach przybędzie 105 kilometrów tras rowerowych. Połączą one nadmorskie plaże z Gdynią, Rumią, Redą i Wejherowem. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 22 mln zł. Projekt pod nazwą Turystyczny Szlak Północnych Kaszub otrzymał 13 mln zł dofinansowania z funduszy strukturalnych UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego. Pozostałą kwotę wyłożą gminy uczestniczące w przedsięwzięciu: Puck, Rumia, Wejherowo, Reda, Krokowa, Kosakowo (lider projektu), Gniewino, gmina Puck i gmina Wejherowo.

- Pętla wokół Zatoki Puckiej to już jedna z największych atrakcji nad morzem - przyznają turyści, którzy coraz częściej na wakacje zabierają swoje rowery.

A teraz jeszcze ścieżka biegnąca obecnie z Półwyspu Helskiego do Pucka ma prowadzić dalej do Rewy i Gdyni. Ponadto dołączą do niej trasy z Redy i Rumi. Nad morze rowerem będzie więc można w sezonie łatwiej się dostać niż samochodem.

- Opracowując projekt, wzorowaliśmy się na Bornholmie, który jest rajem dla rowerzystów - mówi Arkadiusz Gawrych z Urzędu Gminy Kosakowo. - Chcemy, aby i u nas było tak dużo tras. Będą miały głównie nawierzchnię utwardzoną specjalnym kruszywem, tak jak na duńskiej wyspie.

Z Wejherowa, Rumi i Redy będzie się można dostać nad zatokę, dzięki połączeniu z Rewą, jak i z otwartym morzem. Przez Puck do Władysławowa lub przez Wejherowo do Białogóry dostaniemy się na bałtyckie plaże.

Każda gmina osobno w drodze przetargu wyłoni wykonawcę swojej części trasy.

- To pierwsze tak duże partnerstwo na tym terenie - zaznacza Gawrych. - Nasz projekt zajął trzecie miejsce na 18 zgłoszonych z terenu województwa pomorskiego.

Partnerskie gminy same zadecydują, jaką infrastrukturą (ławeczki, skwery) wzbogacą swoje odcinki. Wspólnie natomiast wydany zostanie przewodnik po szlaku.

Uzupełnieniem powstającej siatki ma być trasa rowerowa po nasypie dawnej linii kolejowej łączącej Krokową ze Swarzewem. To przedsięwzięcie już wcześniej zostało rozpoczęte przez gminy Puck i Krokowa.

K. Miśdzioł, R. Kościelniak - NaszeMiasto.pl
Obrazek
Źródło: http://www.reda.naszemiasto.pl/wydarzen ... e24a358749
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

nie wiem czy to o tą samą ścieżkę chodzi, ale wklejam tutaj :)

http://www.expresspowiatu.pl/index.php/ ... owiat,4813
http://reda.naszemiasto.pl/artykul/1011 ... ,id,t.html

z artykułów ciekawsze są zdania:
Do końca przyszłego roku powstanie 133-kilometrowy rowerowy Turystyczny Szlak Północnych Kaszub. Wartą blisko 18 mln zł inwestycję jedenastoma milionami dofinansował marszałek województwa pomorskiego.
Turystyczny szlak ma biec przez gminy Kosakowo, Puck, Krokowa, Puck, Gniewino i Wejherowo. Infrastruktura stanie również w Pucku i Wejherowie.
133-kilometrowy szlak budowany jest od lipca 2009 roku. Ukończenie inwestycji zaplanowano na grudzień 2012 r.

Celem projektu jest podniesienie jakości, poprawa stanu, zrównoważony rozwój publicznej infrastruktury turystycznej o znaczeniu regionalnym i ponadregionalnym, służącej rozwojowi specyficznych form turystyki. Projekt przyczyni się do zrównoważonego wykorzystania potencjału turystycznego regionu, wydłużenia sezonu, wzrostu liczby turystów i poprawy dostępności do atrakcji turystycznych
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

Szkoda, że nie ma mapki tego szlaku.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Artur75 pisze:Szkoda, że nie ma mapki tego szlaku.
no szkoda :(

w sieci znalazałem taki dokument http://www.kosakowo.pl/strona/sites/def ... Bci%5D.pdf (o inwestycji w Redzie na stronie 12), ale nie wiem na ile to aktualne, bowiem w najnowszych artykułach o Redzie nic nie wspominają :(
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

Ciekawy dokument. Zobaczymy jak będzie.
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

Patrząc na tą naszą ścieżkę rowerową (przedłużenie Kazimierskiej w stronę Rumi) to zastanawiam się kto za to odpowiada. Jak już pisałam w zeszłym roku ścieżka ta kończy się mniej więcej po kilometrze :-( . W poniedziałek zwróciłam uwagę że zniknęły znaki informujące że jest to ścieżka rowerowa ????
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

dorka04 pisze:Patrząc na tą naszą ścieżkę rowerową (przedłużenie Kazimierskiej w stronę Rumi) to zastanawiam się kto za to odpowiada. Jak już pisałam w zeszłym roku ścieżka ta kończy się mniej więcej po kilometrze :-( . W poniedziałek zwróciłam uwagę że zniknęły znaki informujące że jest to ścieżka rowerowa ????
też mnie to zastanawia, bo granica Redy przebiega bodajże kawałek za stacją uzdatniania wody, czyli dobre 0,5 km dalej.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

W momencie budowy tej rekreacyjnej drogi dla rowerów, granice Redy były inne, burmistrzowi przypomnieliśmy w postulatach z WielkiegoPrzejazdu Rowerowego między innymi o potrzebie dokończenia jej.

Dział (Debata rowerowa w Redzie) a poniżej pismo
http://www.wpr2011.pl/debata.html
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

Dobra robota. Dobre postulaty. Dobrze, że jest ktoś kto oprócz pasji ma jeszcze chęci aby tę pasję szerzyć i sprawiać by była coraz bezpieczniejsza z pozytywnym skutkiem dla rowerowych i nie tylko rowerowych mieszkańców Redy. Pozdrawiam.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Dziękuję za dobre słowo, generalnie w Polsce ludzi nie obchodzi wpływanie na rzeczywistość, za to uwielbiają narzekać po fakcie.
I drobna uwaga, w ramach Redy nie patrze jakoś przez pryzmat roweru lecz wszystkich, pieszych i tych w samochodach także ma być przyjemniej tu żyć, więc trzeba myśleć o kompromisach.
Np przez park mozna już legalnie przejechac rowerem ale na zasadach pierwszeństwa peszych, z uwagi na formę rekreacyjną parku doszedłem do wniosku że insteres pieszych jest ważniejszy niż jakaś separowana droga dla rowerów i obawa matek o dzieci i szybko pędzocych na 2 kólkach, jak ktoś chce szybko to może jechać ulica np Obwodową ile dusza zapragnie.
Oprucz tych postulatów, mam 1dną spawę rozgrzebaną z GDDKiA i dopiero rozpoczętą z ZDW ale marne szanse na cokolwiek bo generalnie w/w isstytucje nie interesują się problemami pieszych i rowerzystów.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

http://reda.naszemiasto.pl/artykul/1024 ... 14aa,1,3,5

Kolejny artykuł o "Turystycznym Szlaku Północnych Kaszub"

Z ciekawszych informacji:
- 133 km "Turystycznego Szlaku Północnych Kaszub" kosztowac ma ok. 18 mln zł (z tego 11 mln to środki Unijne)
- Nawierzchnia ma być asfaltowa
- Inwestycja powinna zakończyć się do grudnia 2012 roku, jednak z powodów proceduralnych Kosakowo prosić będzie o przesunięcie terminu na następny rok

"Trasa powiedzie m.in. do takich znanych miejsc jak skansen kaszubski w Nadolu czy zespoły pałacowe w Prusewie, Bychowie, Salinie, Mostach.
Za dwa lata rowerzyści będą mogli z Gdyni dojechać aż na Hel. Na trasie do Pucka trakt zostanie poprowadzony przez malownicze okolice Rewy, Osłonina i Rzucewa. Zaplanowano również odnogę w kierunku Rumi.

Ponadto będzie można za Puckiem skręcić w oddaną właśnie do użytku trasę do Krokowej. Tam będzie można pojechać dalej aż do Dębek i Białogóry.
Do Wejherowa ścieżką przyjedzimy z Redy (tamtejsza ulica 12 Marca). Potem już w Wejherowie ulicami Fenikowskiego i Nowowiejskiego pojedziemy do skrzyżowania z ul. Chopina. Miniemy drogę i przy szpitalu skręcimy w doskonale znaną już rowerzystom trasę leśną wzdłuż rzeki Redy, w kierunku leśniczkówki Migi. I w ten sposób dojedziemy do drogi wojewódzkiej nr 218 na Piaśnicę.

- Tutaj całkowicie nowy trakt rowerowy będzie przebiegał wzdłuż drogi, począwszy od stromego podjazdu na wyjeździe z Wejherowa, aż do grobów piaśnickich - wyjaśniają wejherowscy urzędnicy. - Następnie droga"odbije" w lewo, w kierunku Warszkowa, dalej na Opalino i w ten sposób dojedziemy do jeziora Żarnowieckiego. Tutaj część trasy jest już gotowa - z Czymanowa do Nadola, gm. Gniewino wykonała ją szybciej. Z naszego powiatu ścieżka skieruje nas w kierunku Brzyna i dalej na Wierzchucino i Białogórę"
ODPOWIEDZ