Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Ścieżka rowerowa do Rewy

Wydarzenia sportowe, sprawy kibiców
Przegląd Mediów
Site Admin
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Dziennik Bałtycki pisze:Reda. Będzie profesjonalna ścieżka rowerowa do Rewy

Budowa ścieżki rowerowej, biegnącej z Redy aż nad Zatokę Pucką w okolice Rewy, profesjonalne jej oznakowanie i rozpropagowanie - to cel projektu "Turystyczny szlak północnych Kaszub".

Liderem projektu jest gmina Kosakowo, na terenie której leży Rewa, a przystąpili do niego oprócz Redy też gmina Krokowa, Puck, Rumia i starostwo powiatowe w Pucku. Redę od Rewy dzieli odległość ok. 10 km, obecnie jedzie się po łąkach wyłożonych płytami betonowymi, czasem bardzo nierównymi. Do Rewy prowadzi prawdziwy gąszcz dróżek, w których łatwo można się zgubić. Według założeń projektu, trasa ma być odpowiednio oznakowana, powstanie też dobra nawierzchnia. A wszystko za środki unijne.

- Rewa jest bardzo pięknym miejscem, a budowa profesjonalnej ścieżki rowerowej aż się prosi - mówi Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy. - Tą ścieżką można dojechać nad Zatokę Pucką, do Osłonina, po drodze minąć piękny rezerwat Beka. Zresztą o budowie takiej ścieżki mówiło się w Redzie od dawna. Temat był np. bardzo mocno akcentowany podczas minionych wyborów samorządowych. I dlatego pomysł Kosakowa bardzo nam się podoba.
JOANNA KIELAS - Dziennik Bałtycki
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

No to już nie muszę tego przepisywać;)
Mam nadzieję, że to nie są tylko puste słowa i że takowa ścieżka powstanie!
Awatar użytkownika
Glider
Częsty Bywalec
420 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Czytałem w piątkowym dodatku do Dziennika Bałtyckiego. Widząc tytuł ucieszyłem się, że w Redzie zaczyna się coś robić w sprawie ścieżek rowerowych. Ale z treści wynika, że zasługa naszych władz polega na łaskawym dopisaniu się do cudzego projektu. Tak, czy inaczej, jest nadzieja, że będziemy wygodniej jeździć do Rewy.
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

W temacie ścieżki rowerowej Reda-Rewa była już wzmianka przy temacie "Zieleń w mieście", tam tez wyraziłem swój sceptycyzm - oby nieuzasadniony.
Liderem projektu jest gmina Kosakowo
Pod koniec zeszłego roku EC Wybrzeże przekazało gminie Kosakowo swoja drogę wewnętrzną, biegnącą od ul.Puckiej w Gdyni do składowiska w Rewie. Droga asfaltowa na całej długości. Podobno Kosakowo miało to przerobić na piękną drogę rowerową przy pomocy środków unijnych (tak słyszałem). Na pewno mocno ograniczono ruch samochodów na tej drodze, jest (a właściwie był w sezonie - sam tamtędy jeżdżę rowerem) spory ruch rowerowy przynajmniej na odcinku Gdynia-Dębogórze Wyb. Widywałem Policję i Straż Gminną sprawdzającą przepustki kierowcom samochodów. Nie wiem jaki jest stan asfaltu na odcinku Dębogórze Wyb - Rewa, nie wiem też jak wyglądać powinna "unijna" ścieżka rowerowa. Na razie rok mija i nic sie nie dzieje, więc nie wiem kiedy i czy w ogóle się dowiem. Może połata się dziury, postawi znaki (znaki "droga dla rowerów" stoją na odcinku Gdynia-Dębogórze Wyb.)i zrobi wielkie otwarcie trasu rowerowej.
Uwielbiam jeździć na rowerze i bardzo bardzo bardzo chciałbym abyśmy mieli piękne i bezpieczne ścieżki rowerowe. Więc życzę powodzenia w realizacji projektu, a ja wtedy będę z większym optymizmem czytał o takich nowinkach.
STARY1
Częsty Bywalec
390 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Oby tylko ta ścieżka rowerowa nie była z kostki betonowej
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Ja mam nadzieję, że to będzie ładny asfalt taki jak jest w Gdańsku, żeby i na rolkach można było pośmigać:)
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Sposoby na robienie drogi dla rowerów w sąsiednim mieście:
Rumia ul.Ceynowy - kostka ułożona jak chodnik, czyli zalicza się wszystkie podjazdy pod posesje, czyli góra-dół-góra-dół - nie da się szybciej jeździć, więc trzeba ulicą.
Rumia ul.Dębogórska - prawie na całej długości ulicy przedzielono stary chodnik białą linią na pół i postawiono znak - niby bezpiecznie, ale jakość jazdy... więc jeżdżę szosą.
Ale za to na odcinku peryferie Rumi (czyli początek Dębogórze Wyb.) - Gdynia ul.Pucka jest ładny asfalcik (była droga EC). Idealny dla rowerów i rolek.
Awatar użytkownika
Glider
Częsty Bywalec
420 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

A ja lubię pojeździć niezbyt szybko. Dlatego podjazdy mniej przeszkadzają. Gorzej, gdy piesi chodzą po ścieżce rowerowej jak "święte krowy". A często tak jest gdy ścieżkę oddziela od chodnika tylko linia.
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

O projekcie "Turystyczny szlak Północnych Kaszub" można przeczytać tutaj:

http://www.wrotapomorza.pl/pl/bip/gminy ... mId=112752

Ciekawy jest szczególnie załącznik 2.
Poza tym, jak widać nie jest to wcale news ostatnich dni.
Awatar użytkownika
Glider
Częsty Bywalec
420 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

darus pisze:Ciekawy jest szczególnie załącznik 2.
Faktycznie ciekawa tabelka. Musiałem policzyć zera, bo nie byłem pewny czy dobrze widzę :). Dla zainteresowanych - załącznik 2 jest w linku opisanym "Załącznik 3".
darus pisze:Poza tym, jak widać nie jest to wcale news ostatnich dni.
Uchwała z 26 września, więc staroć to też nie jest. Ale to dlatego, że dany temat poznajemy z drugiej ręki, jak pani Kielas napisze w Dzienniku Bałtyckim. Brakuje na forum udziału kogoś z radnych, który by na bieżąco podawał tematy. Ewentualnie osoby, której by się chciało chodzić na sesje RM.
STARY1
Częsty Bywalec
390 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Wyczytałem, że w Redzie mają wybudować ścieżek rowerowych za 1 mln zł (?).
To, że jest to najmniejsza kwota ze wszystkich umawiajacych sie stron, to inna sprawa.
Nie wiem jednak , co to oznacza w ujeciu rzeczowym. Ile za to można wybudować metrów, kilometrów takich ścieżek.(byc moze gdzieś to jest napisane, a ja to przeoczyłem)
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Projekt "Turystyczny szlak Północnych Kaszub" jest jednym z wielu projektów, które będą stawać do konkursu o uzyskanie dopłat unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WP na lata 2007-2013. To, który z projektów zostanie zaakceptowany zależy od wielu czynników. Jednym z nim jest na przykład sposób finansowania przez samorządy wkładu własnego (25-30% inwestycji). I tu trzebaby np. zapytać czy w budżecie miasta napewno znajdą się te 300 tys. zł na ścieżki rowerowe, skoro w WPI Redy jest wiele ambitnych celów.

(Dla większości są to pewnie truizmy, ale piszę to, aby nie powstało wrażenie, że wszystko jest już w tej sprawie załatwione)
STARY1
Częsty Bywalec
390 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

No, jeśli w budżecie miasta nie byłoby zaplanowanych pieniedzy na budowę tej ściezki, to mało sensowne byłoby wpisywanie tego zadania do porozumienia o turystycznych szlakach płn Kaszub
Przegląd Mediów
Site Admin
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

POLSKA Dziennik Bałtycki pisze:Rumia. 50 kilometrów ścieżek rowerowych ma połączyć gminy

Rumia, wspólnie z 8 innymi gminami, a także 2 powiatami - puckim i wejherowskim , przystąpiła do projektu "Turystyczny Szlak Północnych Kaszub". Zgodnie z nim do 2010 roku ma powstać około 50 km ścieżek rowerowych.
- W sumie inwestycja będzie kosztować około 30 mln zł., z czego ponad połowa ma pochodzić ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego 2007-2013 - tłumaczy Arkadiusz Gawrych, z Urzędu Gminy Kosakowo, lidera projektu. - To, czy dofinansowanie otrzymamy, rozstrzygnie się w drugiej połowie 2008 roku. I myślę, że są duże szanse, iż plan się powiedzie.
Szanse na dofiansowanie, zdaniem Arkadiusza Gawrycha wzrosły po tym gdy, w porównaniu z pierwotnym projektem, zakres planowanych inwestycji ... zmniejszono.
- Zrezygnowaliśmy m. in. z budowy scen plenerowych wzdłuż tras i mola w Pucku - wyjaśnia Arkadiusz Gawrych. - Dzięki temu koszty zmalały, a wzrosły nasze szanse na dofinansowanie.
Koncepcja budowy tak dużej, łączącej gminy ścieżki rowerowej, pojawiła się w sierpniu. Przystąpiły do niej w większości niewielkie gminy, którym w pojedynkę trudniej zdobywać środki na takie inwestycje.
- Ścieżki rowerowe, które mam nadzieję powstaną, będą służyć mieszkańcom tych gmin, ale także turystom. Dzięki temu wzrośnie atrakcyjność turystyczna regionu - mówi Arkadiusz Gawrych. - Wszystkie te ścieżki rowerowe, które znalazły się w projekcie, tak naprawdę istnieją, tyle tylko, że są trasami gruntowymi. Jeśli dostaniemy dofinansowanie, zostaną one wyasfaltowane. Nie będziemy ich układać z kostki, aby uniknąć powstawania drgań podczas jazdy. Asfalt położymy także dlatego, aby ścieżka była zgodna z EuroVelo R10 - trasą hanzeatycką, łączącą ścieżkami rowerowymi Hanzę z obwodem kaliningradzkim.
W Rumi, w ramach projektu, powstać ma ścieżka rowerowa wzdłuż ul. I Dywizji Wojska Polskiego od wysokości ul. Przyrzecznej do granicy z Kosakowem. W sumie półtora kilometrowa trasa ma kosztować około 620 tys. zł., z czego Rumia ma zapłacić ponad 150 tys. zł. Reszta kwoty ma pochodzić z unijnego dofinansowania.

Gminy i powiaty wspólnie realizujące projekt:
Gmina miasta Rumi, gmina Puck, miasto Puck, gmina Krokowa, gmina miasta Redy, gmina Wejherowo, gmina miasta Wejherowa, gmina Gniewino, gmina Kosakowo, powiat pucki, powiat wejherowski.
Marcin Lange - POLSKA Dziennik Bałtycki
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Hurra!!!:)
ODPOWIEDZ