Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Ścieżka rowerowa do Rewy

Wydarzenia sportowe, sprawy kibiców
Przegląd Mediów
Site Admin
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Ścieżki połączą Kaszuby

Nic już nie stoi na przeszkodzie, aby powstało, w ramach Turystycznego Szlaku Północnych Kaszub, 50 kilometrów ścieżek rowerowych. 7 gmin - Kosakowo, Rumia, Puck, Krokowa, Reda, Wejherowo, Gniewino oraz miasta Puck i Wejherowo - podpisało odpowiednie porozumienie. Inwestycja ma kosztować 21 mln zł, z czego ponad połowa ma pochodzić ze środków UE.
(...)
- Zrezygnowaliśmy m.in. z pomysłu budowy scen plenerowych wzdłuż tras oraz mola w Pucku - wyjaśnia Arkadiusz Gawrych. - Dzięki temu zmalały koszty, a wzrosły nasze szanse na dofinansowanie.
(...)
Większa część trasy już istnieje, tyle tylko, że jest gruntowa. Zgodnie z projektem, ma zostać wyasfaltowana. A to dlatego, aby była zgodna z EuroVelo R10 - trasą hanzeatycką, łączącą ścieżkami rowerowymi Hanzę z obwodem kaliningradzkim. Ponadto cała trasa ma być oznakowana i wprowadzona do systemu GPS. - Ścieżki będą służyć mieszkańcom gmin uczestniczących w projekcie, ale także turystom - dodaje Arkadiusz Gawrych.
Marcin Lange - NaszeMiasto.pl
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Niech powstanie. Póki co jest to tylko gadanie.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

a ja tam wierze, że powstanie;)
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

obyś miał rację
Ryś
Ja tu zaglądam
15 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Plany są i niby wszystko w porządku a dlaczego realizacja dopiero w 2009 i 2010??????
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Pieniądze. Nie ma nic za darmo.
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

No masz ci los - miałem wielką ochotę pojeździć na rowerze, a tu zima przyszła. Kto to widział - zima w lutym?!
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Adamie nie Ty jeden, ja z kumplem też chcieliśmy, tymbardziej, że on kupił sobie niedawno nowy rower więc go korci podwójnie;P
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Zimą też da się jeździć, ale to jest już raczej wyczyn. :rambo:
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

ja nie lubie jeździć zimą... denerwuje mnie zimny wiatr i śnieg, do tego jeszcze moje problemy zatokowe to chorobe i miesiac w łóżku mam gotowy...
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

a ja właśnie w piątek zrobiłem sobie spacer z okolic Auchan do domu, żeby poczuć ten zimny wiatr snowman szkoda, że śnieg nie sypał :(
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Dziwni jacyś jesteście ;)
Awatar użytkownika
Glider
Częsty Bywalec
420 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Ścieżki rowerowe połączą kaszubskie gminy

Budowa ścieżki rowerowej, biegnącej z Redy przez Wejherowo, aż nad Zatokę Pucką w okolice Rewy, profesjonalne jej oznakowanie i rozpropagowanie - to cel projektu "Turystyczny szlak północnych Kaszub". Według założeń projektu, trasa ma być odpowiednio oznakowana, powstanie też dobra nawierzchnia ścieżek. A wszystko to za środki unijne o jakie ubiegają się wspólnie samorządy.
Wejherowo, wspólnie z ośmioma innymi samorządami: gminami - Kosakowo, Krokowa, Puck, Wejherowo, Gniewino i miastami - Redą, Rumią, Puckiem, przystąpiła do projektu "Turystyczny Szlak Północnych Kaszub". Zgodnie z nim do 2010 roku ma powstać około 50 km ścieżek rowerowych.

- Inwestycja ma kosztować łącznie około 23 mln zł., z czego ponad połowa ma pochodzić ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego 2007-2013 dla działania - infrastuktura wzmacniająca potencjał turystyczny - tłumaczy Wojciech Kozłowski, zastępca prezydenta Wejherowa. - Jeżeli otrzymamy to dofinansowanie, realizacja projektu rozpocznie się już w przyszłym roku. W Wejherowie wartość przedsięwzięcia oszacowana jest na 7,9 mln złotych. Ścieżki rowerowe, które mam nadzieję powstaną, będą służyć mieszkańcom tych gmin, ale także turystom. Dzięki temu wzrośnie atrakcyjność turystyczna regionu.
Koncepcja budowy tak dużej, łączącej gminy ścieżki rowerowej, pojawiła się w sierpniu. Przystąpiły do niej w większości niewielkie gminy, którym w pojedynkę trudniej zdobywać środki na takie inwestycje. Wejherowski projekt stanowi jedną trzecią całego projektu.

Samym mieszkańcom podoba się ten projekt budowy ścieżek rowerowych, biegnących z Redy przez Wejherowo, aż nad Zatokę Pucką w okolice Rewy.

- W mieście są co prawda ścieżki rowerowe, ale przy głównych ulicach, brakuje natomiast takich turystycznych, w lesie albo nad morzem - mówi Marta, mieszkanka Wejherowa. - Wybierając się nad morze, zmuszeni jesteśmy jechać po wertepach, często narażając swój sprzęt. Cieszę się, że w końcu samorządy wspólnie zbudują taką trasę.

Iwona Rogacka - POLSKA Dziennik Bałtycki
Źródło: http://reda.naszemiasto.pl/wydarzenia/913591.html
Awatar użytkownika
greylin
Bywalec
223 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Z Redy przez Wejherowo do Rewy? Zdolni :D
Swoją drogą mogliby jakoś konkretniej przebieg tej trasy opisać.
mezo
Znam to forum
126 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

to jest juz ta sciezka czy nie?
ODPOWIEDZ