Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Ścieżka rowerowa do Rewy

Wydarzenia sportowe, sprawy kibiców
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

No dobra ale co z rowerzystą po np. 3 piwkach , który nie posiada prawa jazdy?
Zabiorą kartę rowerową toż to paranoja :lol:
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

a wtedy to moze jakas kara pieniezna i ograniczenie wolnosci, nie wiem potrzebny by był jakiś specjalista od prawa.
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Może konfiskata pojazdu=roweru ;))
Awatar użytkownika
Glider
Częsty Bywalec
420 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Dla takich są sądy 24-godzinne.
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Ale Policja czuwa - kilka dni temu widziałem, jak zatrzymali chłopaczka, którego "góral" nie posiadał żadnego oświetlenia , a było ciemno. Dla mnie bomba.
Awatar użytkownika
kwlj
Znam to forum
105 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Wydaję mi się że nie zabiorą prawka bo nie ma takiej możliwości, tak jak Alfista napisał, bo nie posiada. Prowadzenie roweru nie wymaga uprawnień, ale może się mylę. Nie to żebym popierał jazdę rowerem po spożyciu alkoholu. :-) Mój wujek miał taki przypadek że go zatrzymali na rowerze po piwku ale na drodze krajowej a nie ścieżce rowerowj i został ukarany w Sądzie Grodzkim karą grzywny i pracą społeczną, posiadał prawo jazdy i nie odebrano mu tego dokumentu.
Zagdzam się również z Adamem że na drogach publicznych rowerzysta powinien być oświetlony. Nie wiem jak się mają przepisy do ścieżek rowerowych, tu musiał by się ktoś wypowiedzieć kto zna na tyle dobrze prawo i przepisy, może jest tak samo jak na drogach publicznych, ale w końcu tam nie jeżdzą samochody i motory :-)
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

A to zależy na jakich, bo na tej ścieżce w kierunku Rewy to czasem jacys debile lubią sobie skrócić drogę;) - aczkolwiek szkoda ze nielegalnie. Kiedyś byłem świadkiem jak straż gminna złapała takiego i się tłumaczył, że on nie wiedział że to droga rowerowa i nie widizal tego znaku zakaz jazdy w obu kierunkach.
Awatar użytkownika
strusiek
Ja tu zaglądam
21 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Rower też jest pojazdem mechanicznym. Jako że często drogi rowerowe są wydzielonymi pasami na drogach publicznych tak więc logicznym się wydaje że ogólne przepisy ruchu drogowego dotyczą również dróg rowerowych. Obecnie za jazdę pod wpływem jest Sąd Grodzki. Kary w zależności od spożycia są różne od grzywny i utraty prawa jazdy jeśli się takowe posiada do więzienia włącznie.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Mnie najbardziej dziwi to, że np na skuter nie trzeba mieć prawka (podobno). Przecież skutery są takimi samymi pojazdami na drogach jak samochody, uczestniczą w ruchu. Muszą znać przepisy. To jest dla mnie paranoja
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Ponoć mają wprowadzić Prawo jazdy i bedzie to kategoria A cośtam
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Dorma pisze:Mnie najbardziej dziwi to, że np na skuter nie trzeba mieć prawka (podobno). Przecież skutery są takimi samymi pojazdami na drogach jak samochody, uczestniczą w ruchu. Muszą znać przepisy. To jest dla mnie paranoja
Muszą znać dla własnej potrzeby w przeciwnym razie długo nie pojeżdżą he he.
A pomyśleć ,w takim Meksyku w ogóle nie ma praw jazdy nie chce się wierzyć ,a jednak.
Awatar użytkownika
kwlj
Znam to forum
105 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Tego nie wiedziałem, no faktycznie nieźle, misi tam być wolna amerykanka.
Na skuter w Polsce nie trzeba żadnych uprawnień, tylko ukończone chyba 13 lat, też uważam że powinno być prawo jazdy albo tak jak kiedyś karta motorowerowa.
Awatar użytkownika
aisne
Moderator
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Alfista pisze: Muszą znać dla własnej potrzeby w przeciwnym razie długo nie pojeżdżą he he.
A pomyśleć ,w takim Meksyku w ogóle nie ma praw jazdy nie chce się wierzyć ,a jednak.
\

Słyszałam, że w krajach, w których nie ma prawa jazdy albo bardzo łatwo je zdobyć jeździ się podobno bezpieczniej, bo kierowcy mają świadomość, że może im zza zakrętu wyskoczyć ktoś kto dzisiaj pierwszy raz usiadł za kierownicą.
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

aisne
W takiej wielkiej Brytanii np. możesz prowadzić samochód bez prawa jazdy zgłaszasz tylko ,że się uczysz i prowadzisz pojazd z osobą na fotelu pasażera posiadającą taki dokument.
Masz rok czasu na przystąpienie do egzaminu.
Oczywiście jeżeli spowodujesz wypadek odpowiada sąsiad posiadający taki papier.
Mój wujo uczył w ten sposób swoje dwie córki.
Wyobraź sobie oburzenie w Polsce silnego lobby jakim jest szkolnictwo jazdy gdyby komuś do głowy przyszedł pomysł wprowadzenia tego u nas.
Awatar użytkownika
kwlj
Znam to forum
105 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Przypuszczam że nie ma szans na wprowadzanie czegoś takiego. A jeżeli by już nastąpiło to oblewanych egzaminów byłoby 10x więcej niż teraz :-)
ODPOWIEDZ