Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Lodowisko w Redzie

Wydarzenia sportowe, sprawy kibiców
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

wczoraj zauważyłam, że chyba robią na terenie MOKSiR lodowisko.wydzielili kawałek i zalewają wodą.było coś takiego w zeszłym roku,mało kto o tym wiedział ,bo nigdzie nie informowali i mało kto chciał na tym jeżdzić,bo pełno nierówności i grud.Jak byłam mała coś takiego robili w Rumi na stadionie i dzieciaki jeżdziły jak szalone,a tu jakoś to nie wychodzi.pomysł jest ,ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia :roll:
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Jeżdżę z dzieckiem na lodowisko w Wejherowie. Tej zimy byliśmy już siedem razy. W zeszłym roku słyszałem o lodowisku w Redzie, ale nie skorzystaliśmy. W tym roku na pewno spróbujemy pojeździć w Redzie.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

ja też byłam już w Wejherowie,tylko szkoda, że w Redzie są warunki, a nie umieją z nich korzystać.wolałabym na miejscu lodowisko ,ale jak to, co robią będzie takie samo co rok temu ,to wolę jeżdzić do Wejherowa :(
Miki
Ja tu zaglądam
36 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Ciekawe czy mają urządzenia do utrzymania go w rozsądnym stanie...
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

W Wejherowie też nie jest idealnie. Jak ostatnio byliśmy to w części lodowiska od strony bloków były grudy. W tym przypadku jest to wina obsługi.
Ale i tak z pewnością, jakość lodu będzie zdecydowanie lepsza niż w Redzie. Lodowisko w Wejherowie jest elementem stałym, częścią infrastruktury rekreacyjnej szkoły na terenie, której się znajduje. Jeśli dobrze pamiętam to całość inwestycji związanej z lodowiskiem wyniosła w 2006 roku około 1 miliona złotych. Tafla lodu jest chłodzona od dołu do – 15 stopni, co pozwala na jazdę w temperaturze do + 10 stopni. W przerwach tafla lodowa poprawiana jest przez rolbe - specjalistyczną maszynę do czyszczenia i wyrównywania lodu o której wspomina Miki. Też się zastanawiam, czy w Redzie mają rolbe?
To ona zbiera z powierzchni lodowiska powstały w trakcie użytkowania śnieg, nożem ścina cienką warstwę lodu, uzupełnia ściętą warstwę oraz wypełnia głębsze nierówności.
Zobaczymy.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

nie sadzę żeby Reda miała takie urządzenia,to co jest, to taka prowizorka,polali wodą ,woda zamarzła, ot i lodowisko ;) także nie nastawiajcie się na jakąś rewelację.a to sztuczne co było to już w ogóle tragedia,takie moje zdanie, może Wy macie inne?
diorka
Bywalec
230 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Lodowisko będzie czynne od 17.01.11 do 30.01.11 tak napisano na stronie MOKSiR.Będzie przy ściance tenisowej.Nazwano je "małe" więc na wiele nie ma co liczyć
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Bez chłodzonej tafli pewnie z lodowiska nici. Do połowy stycznia mają być temperaturu = lub > od 0.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

też tak myślę,jedyna nadzieja w mrozach :)
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Nie ma śniegu, nie ma mrozu. Gdzie ta zima? Jak widzę na termometrze +3, to aż z domu się nie chce wychodzić.
andy
Ja tu zaglądam
15 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Mozecie przyjsc do naszej dzielnicy Betlejem nie ma chlodzonej tafli ale na bocznych ulicach jest lodowisko .Zapraszam .
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Wy to macie szczęście :wink: Wraz z córką podejdziemy się trochę poślizgać. Zawsze to w swoim mieście.
andy
Ja tu zaglądam
15 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Tylko raki ze soba wez.
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Dzięki za podpowiedź. Weźmiemy.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

heheh i co ferie przyszły ,a z lodowiska nici.czy ktoś wie czy w najbliższym czasie przyjdzie mróz?czy jest szansa pojezdzić na łyżwach w Redzie w czasie ferii?
ODPOWIEDZ