Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Lodowisko w Redzie

Wydarzenia sportowe, sprawy kibiców
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Jeżeli ma być całoroczne to chyba chodzi o lodowisko syntetyczne, które nie potrzebuje wody, zamrażania. Jest tanie w eksploatacji, bo nie potrzeba agregatów (co za tym idzie energii elektrycznej) do zamrażania, ani maszyn do wygładzania tafli. W Dębkach, któregoś lata , takie widziałam. Fajny widok na dworze upał a tam po "lodzie" w bikini śmigają :)
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

raczej będzie z agregatorem i chyba nie do końca całoroczne,wszystko jest rozkopane szykują nową nawierzchnie,naprawdę ostro pracują.A gdyby było syntetyczne ,które było już u nas dwa lata temu(nieciekawie się na nim jeżdzi)to praktycznie można je rozłożyć prawie w każdych warunkach i nie potrzebne byłyby te wszystkie prace.
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

I jeszcze trochę o cenie. Złożono dwie oferty z czego wygrała ta za 600 tyś zł. Druga była raptem 3 razy droższa :)
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej i realizacja budowy stałego lodowiska. 1. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie: 1) sporządzenie projektu budowlanego lodowiska stałego i uzyskanie dla niego wynikających z przepisów opinii, zgód, uzgodnień, decyzji i pozwoleń wraz z zezwoleniem na realizację sztucznego lodowiska,

to cytat... z Ogłoszenia o udzieleniu zamówienia, druga pozycja od góry w linku
http://www.pomorskie.eu/pl/bip/gminy/re ... przetargow

Wnioskuję, że lodowisko "stałe" i sztuczne... to takie, które jest do użytku także w środku lata:)
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

redzianka pisze:http://integra.org.pl/index.php?page=sztuczne-lodowiska no to może takie coś?
Ciekawe czy tą technologię wogóle brano pod uwagę i czy o niej wiedziano przy planowaniu lodowiska?
cli1
Znam to forum
134 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

niestety sezonowe składane, nie całoroczne Wycinek z "Gryfa Wejherowskiego" 16.12.2011
Reage
Znam to forum
111 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Ja i tak się ciesze, ze będzie u nas lodowisko,bo w zeszłym roku nie zawsze miałam mozliwość pojechania obok do miasteczka:)
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2876 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Ale jak rozumiem, będzie ono na prawdziwej tafli lodu, tj. nie będzie to tworzywo sztuczne?
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

miejmy nadzieję.Ja tam chodzę podglądam, ale trudno stwierdzić co to będzie ,nie znam się na tym.Wyrównali nawierzchnie piachem,zagrabili,układają na to jakieś białe coś,widziałam jakieś białe rury.
partagas
Częsty Bywalec
310 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

to jak widziałaś białe rury to już nie jest źle, pewnie do chłodzenia. bo jak to będzie tworzywo sztuczne to porażka.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

no tez mi się wydaje ,że za dużo pracy i te rurki...żeby to było zwykłe plastikowe lodowisko.Takie z tworzywa to było już u nas gościnnie i było beznadziejne,żle się po czymś takim jeżdzi.
mada_zu
Forumowicz
46 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

w takim razie trzeba się wyposażyć w łyżwy skoro lodowisko tak blisko :) jazda na łyżwach to wielka frajda więc SUPER
Wielki plus dla władz. Nie będzie kusiło do jazdy (wchodzenia) na stawy w parku
A co do technologii...też widziałam, że układali rurki (Na początku sądziłam, że będzie to kolejne boisko do "nogi" z podgrzewaną murawą) więc to raczej lodowisko stałe (takie jak w Wejherowie). Będzie dość spore i chyba darmowe (?) (jeżeli to Orlik)
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

mada_zu pisze: Będzie dość spore i chyba darmowe (?) (jeżeli to Orlik)
600 tys. zł to całkiem spory kawał grosza, a nie darmowe, ludzie nie ma nic za darmo.
Cena biletów powinna zwrócić koszt inwestycji o ile nie zarobić, ale w redzkich realiach...
Pozdrawiam Ziomali
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Myslę ,że to będzie na takich samych zasadach lub podobnie jak w Wejherowie,a jeżeli tak, to trzeba będzie płacić za wejście na lodowisko .
ODPOWIEDZ