Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Ścieżki rowerowe / ciekawe miejsca w okolicy

Wydarzenia sportowe, sprawy kibiców
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Ja bym w Redzie wbił się na ul. Leśna-Cegielnianą-Towarową i nią do Rumi a potem kierunek Morska i nią prosto do celu
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
cinol100
Znam to forum
100 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Albo bez dużego ruchu samochodowego z odcinkami zamkniętymi dla samochodów: Reda ul Mostowa - Kazimierz - oczyszczalnia Dębogórze - droga zwana "Przez łąki" lub "Złodziejowa" i wyjazd na ul. Puckiej w Gdyni. 11km od mostku do Ul Puckiej.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2876 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Dobrze pokazałem oba warianty?
rowerem do gdyni.JPG
Wzdłuż głównej drogi wychodzi minimalnie bliżej (18,35). Trasa północna to 18,8 i na pewno przyjemniejsza...
Awatar użytkownika
cinol100
Znam to forum
100 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Północny prawie dobrze, myli trochę ten zakręt w Kazimierzu, poniżej link do trasy ale z metą na Oksywiu, jazda z Puckiej na Hutniczą i dalej na Morską to ładowanie się ponownie w wolny ruch z samochodami. Wybrałbym z Puckiej na Unruga, tam jest dość przyjemny przejazd do estakady Ścieżką rowerową, no a później Wiśniewskiego i najlepiej odbić na Polską.
http://www.endomondo.com/workouts/198246286/4612658
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2876 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

To jeszcze pytanie - czy z Unruga trzeba wjechać na Estakadę, by dostać się do Wiśniewskiego, czy można jakoś dołem objechać?
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Z Unruga skręcasz w prawo i jedziesz tak jakbyś chciał dojechać do Przystani promowej... pod estakadą jest normalna droga... jeździ nią np autobus 197
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
cinol100
Znam to forum
100 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Niestety puki co, należałoby przeprowadzić rower chodnikiem odcinek estakady do ścieżki rowerowej przy ul kontenerowej i dalej pod estakadą do wiśniewskiego gdzie ścieżka się kończy.
Binka
Bywalec
283 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Zigi pisze:To jeszcze pytanie - czy z Unruga trzeba wjechać na Estakadę, by dostać się do Wiśniewskiego, czy można jakoś dołem objechać?

Trzeba dołem,bo na estakadzie jest zakaz dla ruchu rowerowego
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

cinol100 pisze:Niestety puki co, należałoby przeprowadzić rower chodnikiem odcinek estakady do ścieżki rowerowej przy ul kontenerowej i dalej pod estakadą do wiśniewskiego gdzie ścieżka się kończy.
od ul. Unruga do Kontenerowej na estakadzie jest chodnik bodajze...
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
cinol100
Znam to forum
100 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

redziaczki pisze:
cinol100 pisze:Niestety puki co, należałoby przeprowadzić rower chodnikiem odcinek estakady do ścieżki rowerowej przy ul kontenerowej i dalej pod estakadą do wiśniewskiego gdzie ścieżka się kończy.
od ul. Unruga do Kontenerowej na estakadzie jest chodnik bodajze...
Dokładnie, jest chodnik i dlatego napisałem, że należałoby rower przeprowadzić bo po chodnikach jeździć nie wolno. A każdy zrobi jak zechce. Myślę, że służby porządkowe bardziej liberalnie powinny traktować jadących na tym odcinku chodnika. Ze względu na brak alternatywnego przejazdu.
Tempest
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Po chodnikach jeździć nie wolno, jeśli dopuszczalna szybkość na danym obszarze wynosi nie więcej niż 50 km/h.
Na estakadzie jest bodaj 70 km/h więc powinno ujść na sucho.
Binka
Bywalec
283 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

ale na estakadzie nie ma chodnika!!!
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

chodzi o odcinek od ul. Unruga do Kontenerowej i tam jest chodnik... i smiało można nim jechać rowerem bo nie ma alternatywnej drogi...
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Na mapach google to dobrze widać http://goo.gl/maps/WfbYb co prawda mają niezłe przesunięcie ale ma to nawet swoją nazwę Estakada rowerowa. Nie wiem czy już jest ukończona bo dawno tam nie byłem ale budowali tam pod estakadą ścieżkę rowerową.... ale nie wiem do jakiego odcinka

A jednak mapa google dobrze pokazuje bo tam jest zbudowana kładka dla rowerzystów
http://www.youtube.com/watch?v=F-BDJC-lAno
tak więc z Unruga do Kontenerowej dostaniesz się piękną kładką o ile jest już ukończona

a tu wiecej info: http://wikimapia.org/24418692/pl/Estakada-rowerowa

Jakbyś szukał wjazdu na tą kładkę to znajduję się ona pod estakadą miedzy wjazdem a zjazdem z estakady
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

08.07.2012, Estakada Kwiatkowskiego, Gdynia. To najbardziej niechciana inwestycja wszech czasu. Przeciwni budowie równoległej estakady dla ruchu jednośladów byli urzędnicy miejscy, mieszkańcy a nawet sami rowerzyści! Nowa estakada, której długość liczy około 500 metrów kosztowała 10 milionów złotych i łączy ona ulice Unruga z Kontenerową.

http://www.youtube.com/watch?v=ErnPmyDbDis
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
ODPOWIEDZ