Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

C25K czyli z kanapy do 5km

Wydarzenia sportowe, sprawy kibiców
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

C25K (ang. Couch to 5 km) czyli z kanapy do 5km to plan treningowy przygotowany specjalnie dla początkujących biegaczy. W ciągu 9 tygodni plan przygotowuje do 5km ciągłego biegu (lub 30 minut).

Dokładny plan treningu znaduje się pod tym linkiem http://c25k.pl/plan-c25k/

Takie pytanie do forumowiczów... ktoś korzystał z tego planu... tak się zastanawiam... czy nie ruszyć swoich 4 liter z kanapy i zrobić coś dla siebie, dla zdrowia
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Po co plan? Po prostu ubrać buty i biegać. Wyznaczyć sobie tempo i na początek krótszy dystans i biegać A najważniejsza jest systematyczność. Pada, nie pada pora przychodzi, a Ty biegasz. Później już tylko lepiej będzie. I nie odpuszczać, bo noga boli, bo mecz w TV, zwolnij tempo, krócej biegaj, ale biegaj. Naprawdę warto
zrazik.wolowy
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Dla osób które nigdy nie biegały plan jest całkiem pomocny, bo albo od razu zaczynają bez żadnego planu i się zniechęcają (bo nie ma progresu, bo znajomy to biega od razu 10km, a ja też bym chciał a się nie da itd.), albo robią zbut duże obciążenia na pocżatęk i pojawiają się bóle, kontuzje i zniechęcenie.

Z tego planu akurat nie korzystałem, ale korzystałem i nadal korzystam z innych planów.
Ważne żeby na początek zacząć spokojnie, rogrzewka, bieg, marsz...itp. i stopniowo z umiarem zwiększać obciążenia i robić to systematycznie. I do tego plan nadaje się idealnie - masz rozpiskę i jedziesz wg niej
zagadka
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Plan jest ogólnie fajny; ale wbrew pozorom wcale nie łatwy (przynajmniej dla kogoś totalnie bez kondycji) Ja sobie ściągnęłam aplikację na telefon, która mówi kiedy biegniesz, kiedy idziesz itp., rozpisana na cały program. Ja niestety przerwałam go już dwa razy, stwierdzając, że to jednak nie dla mnie (tzn. wymiękłam ), chociaż podobno organizm zaczyna się przyzwyczajać po min. 2 tygodniach.
Trochę łatwiej chyba na początek wygląda trening pumy: http://www.bieganie.pl/?cat=19&id=547&show=1, ale do tego nie znalazłam nic na telefon, a w sumie na tym mi zależało
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Też pobrałem program to tego planu treningowego..... ale jakoś ciężko mi go zacząć....
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Plan jest potrzebny w każdym sporcie, w bieganiu również. Warto mieć plan i zapisywać progres treningowy bo to motywuje do działania.
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Powiem tak, własnie przejrzałem ten program i niestety - o łatwiejszy będzie naprawdę trudno...

Pamiętajcie o rozgrzewce!
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Jakby kogoś interesowało to kończę właśnie 3 tydzień zmagań z planem C25K. Nie powiem, początek był ciężki. Minuta biegu sprawiała mi problemy... teraz po 3 tygodniach śmiało mogę biec kilka a nawet kilkanaście minut ale dalej idę wg. planu by się nie przeciążać. Najważniejsze jest to, że bieganie mnie wciągnęło i nie mam problemu z wyjściem na trening nawet w deszczowy dzień, nawet jak mam dzień wolny od biegania to chętnie bym poszedł, ale plan to plan i lepiej się go trzymać niż przeciążyć się.

Tak więc jak ktoś się jeszcze zastanawia nad tym czy ruszyć wreszcie swoje 4 litery z kanapy i coś z sobą zrobić to śmiało mogę polecić właśnie C25k. Dodam jeszcze, że zmieniając trochę nawyki żywieniowe + bieganie moja waga codziennie spada
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
ODPOWIEDZ