Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Speedway Fun

Wydarzenia sportowe, sprawy kibiców
Speedway_GKS
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Pisze na tym portalu poniewaz jestem fanem zuzla(polski i swiata) a szczegolnosci dopinguje Gdanskiemu GKS. Wiem ze sa kibice z trojmiasta kaszubskiego, chcialbym z tymi osobami nawiazac kontakt, jakis zeby sie spotykac wymieniac sie informacjami pogladami itd...., wspolnie jedzic na mecze jednym pociagiem czy samochodami a nawet zalozyc maly fan club speedwaya na naszym terenie. Jesli sa takie osoby to sie prosze o odzew.


Ps. Nie lubie pilki, bo brak jakichkolwiek osiagniec.
Zuzlem interesuje sie od 15 lat czyli w sumie od dziecinstwa, metalol mam we krwi.
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Hej, osobiscie wole pilke, za zuzlem to niekoniecznie. Widocznie nie mam we krwi "metalolu"
Mamo.... bo się potnę !!!
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Speedway_GKS pisze:...Ps. Nie lubie pilki, bo brak jakichkolwiek osiagniec....
To Ty taki trochę kibic sukcesu jesteś
Speedway_GKS
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

No coz to nie moja wina ze polscy zuzlowcy od kilku lat zdobywaja Druzynowe Mistrza Swiata, ze SGP na podium sa polacy a co mamy takiego w pilce, mamy co 2 dwa lata zmiana trenera kadry narodowej.

Spotykam sie wsrod fanow speedwaya ze polskim sportem narodowym powinnien byc zuzel a nie pilka, ale kazdy z nas wie ze zuzel z pilka nigdy nie wygra, bo jestesmy kompromitacyjna pilka nasiagnieci. A takze w zuzlu jest wiecej emocji i nie samowitych przezyc hehehe.

Ale pozdrawiam fanow pilki i zycze i mam do nich wielki szacunek.
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Piłka jest polskim sportem narodowym?
Speedway_GKS
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

to fakt ze jest sportem narodowym ale w sumie to zuzla to zuzel w polsce mamy na najwyszym poziomie w swiecie, dlatego najlepszi obcokrajowcy chca jezdzic w polsce bo tu mozna zarobic konkretne pieniadze, kiedys to byla anglia i szwecja a od kilku lat stala sie potega polska.

A jesli chodzi o pilke to mamy skromna druzyne z gwiazdami i nic pozatym, jak sie narodzi jakis mlody dobry pilkarz to odrazu sie go sprzedaje za kilka milionow
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Trochę z tym sportem narodowym to przesadzasz.

Fajnie, że lubisz żużel, fajnie że Polacy odnoszą w tym sporcie sukcesy i że w Redzie też są fani (przynajmniej jeden) tego sportu, ale żeby robić z żużla sport narodowy to przesada.

Bo niby czemu?
Dlatego, że Ty go lubisz, a nie lubisz piłki?

Rozumiem Twój argument o tym, że Polska liga jest najlepsza itd. ale czy to znaczy, że jak Pan Włodek z Fenikowskiego, który nie lubi żużla i piłki będzie chciał, żeby Brydż był sportem narodowym to Brydż powinien być sportem narodowym?
W końcu też jesteśmy w światowej czołówce, podobnie jak w Windsurfingu, Szybownictwie, Bojerach i paru innych sportach.

Piłka to sport narodowy nie dlatego, że mamy sukcesy na mistrzostwach, nie dlatego, że mamy dużo kibiców, ale dlatego, że jest dla każdego.
Każdy może w to zagrać, wszędzie masz boiska (a jak nie masz to rozstawisz dwa plecaki na kawałku trawy, piłkę możesz kupić za niewielkie pieniądze, zasady (podstawowe) są mega proste i uprawia ten sport w całej Polsce prawie milion ludzi, a żużel ile osób?

Mało tego drugim Polskim sportem narodowym też nie jest żużel tylko siatkówka

ale nie zmienia to faktu, że życzę Ci powodzenia w założeniu fan clubu speedway-a w Redzie (swoją drogą to jak to ma być sport narodowy to wolałbym nazwę żużel a nie speedway, tak jak sportem narodowym jest piłka nożna a nie futbol )

Pamiętaj, że początki są trudne, ale jak będziesz bardzo chciał to na pewno zarazisz tą swoją pasją innych mieszkańców, bo to faktycznie spoko sport.
Awatar użytkownika
drhacken
Bywalec
215 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

A co to jest ten metalol ?
Bo o ile sie znam (słabo bo slabo), to żużlowcy mają w żyłach metanol:)
Ale pewien nie jestem na 100% , bo jeżeli kolega jest fanem od 15 lat to pewnie na paliwach do żużlowych maszyn zna się lepiej.
Nie polemizuj z idiotą -najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,a później pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Wicek pisze:ale żeby robić z żużla sport narodowy to przesada.
Bo niby czemu?
Bo może niby temu, że zamiast ładować NASZE pieniądze w coś, co nie przynosi kompletnie żadnych efektów, a nabija jedynie kabzę leniwej i beznadziejnej kadrze, lepiej te pieniądze ładować w inne dyscypliny sportowe, gdzie zawodnicy odnoszą realne, spektakularne sukcesy. Nawet niekoniecznie żużel, ale w sumie dlaczego nie, skoro tutaj efekty są widoczne?
Naprawdę nie widzisz kretynizmu w tej całej sytuacji, która ciągnie się już właściwie latami?
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Na prawdę nie widzę kretynizmu.

W co są ładowane te „nasze” pieniądze? W jaką leniwą kadrę? Kadra jest akurat utrzymywana przez PRYWATNYCH sponsorów, a nie z pieniędzy podatników. PZPN na kadrę seniorów z kasy Państwa nawet chyba złotówki nie bierze (ale mogę się mylić).

W Polsce piłkę uprawia w klubach sportowych prawie milion ludzi. W tym większość to dzieci i młodzi chłopcy i dziewczynki – na to idą nasze pieniądze, na to, że te dzieciaki i ta młodzież nie siedzi pod blokiem i rozbija butelki po tanim piwie, tylko łazi na treningi i gra w piłkę ze swoimi rówieśnikami, a nie na to, żeby jacyś „leniwi” zbijali kasę.

Nie wiem kto konkretnie zbija ta kasę - może mi powiesz, to dostrzeże ten "kretynizm"

Ale raz jeszcze napisze – bo wyrwałaś moje zdanie z kontekstu.
Piłka jest sportem narodowym bo:
1 Uprawia ją procentowo najwięcej ludzi w kraju
2 Jest dostępna dla każdego, a nie dla wybranych (piłkę szmaciankę kupisz dziecku i znajdziesz kawałek trawnika, motor do żużla i sam żużel będzie Ci ciężej znaleźć)
3 Co weekend na stadionach jest oglądana przez setki tysięcy kibiców w całym kraju
4 W każdym większym, mniejszym mieście jest jakiś klub piłkarski (w Redzie nawet 3, w Gdyni chyba z 6)

A jak do tego ma się żużel… który miałby być sportem narodowym (w Redzie 0, w Gdyni 0 w całym województwie aż 1 klub)?
Znasz kogoś kto jeździł na żużlu choć raz? / A znasz kogoś kto grał w piłkę choć raz?
Ile znasz osób które były choć raz na stadionie żużlowym? / A ile znasz osób, które były choć raz na stadionie piłkarskim?
Ilu znasz ludzi, którzy chcieli kupić bilety na Grand Prix żużla np. w Bydgoszczy, czy Toruniu? / A ile znasz osób, które chciały kupić bilet na EURO2012 np. w Warszawie?
Ilu znasz żużlowców? / Ilu znasz piłkarzy?

Ja nie mówię, który sport jest lepszy, tłumacze czemu akurat piłka jest uznawana za narodowy sport. Dla mnie narodowym sportem mogą być i szachy… tylko po co przekłamywać rzeczywistość?

I na prawdę wole, żeby ta „nasza kasa” była wydawana na młodych chłopaków i dziewczyny co grają w piłkę w całym kraju, niż na zagraniczne gwiazdy żużla co jeżdżą w Polskiej lidze.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

W piłkę w Polsce też grają najemnicy z innych krajów o bardzo słabym poziomie sportowym.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

W co są ładowane te „nasze” pieniądze? W jaką leniwą kadrę? Kadra jest akurat utrzymywana przez PRYWATNYCH sponsorów, a nie z pieniędzy podatników.
Stadiony za miliardy złotych na EURO też budowali prywatni sponsorzy?
W Polsce piłkę uprawia w klubach sportowych prawie milion ludzi. W tym większość to dzieci i młodzi chłopcy i dziewczynki – na to idą nasze pieniądze, na to, że te dzieciaki i ta młodzież nie siedzi pod blokiem i rozbija butelki po tanim piwie
I w tej kwestii całkowicie się zgadzam. Ale znów pytanie - dlaczego tylko piłka nożna? Nie mamy innych dyscyplin sportowych? Już nie mówię o żużlu, ale ogólnie. Nawet w szkole mojego syna jest takie parcie na nauczanie zasad gry w piłkę nożną na WF'ie, że nie ukrywam, że coś mnie w którymś momencie strzeliło, bo nie każdy jest fanem tej dyscypliny, a chciałby również rozwijać sportowego ducha.
Ja nie mówię, który sport jest lepszy, tłumacze czemu akurat piłka jest uznawana za narodowy sport.
To Twoje zdanie dlaczego. Moje jest takie, że "tak się przyjęło" z czasów, gdy faktycznie polska reprezentacja to byli ludzie, przed którymi zdejmowało się czapki z głów. To, że piłka jest dostępna dla każdego to nie argument. Dostępna dla każdego jest ścieżka w lesie czy chodnik do biegania, w dużej większości lokalizacji basen do pływania, a jakoś nie robi się wokół tych dyscyplin takie show, jak wokół piłki nożnej.
Ale koniec tematu, bo wątek jest o żużlu, którego akurat nie lubię, ale zgadzam się co do samej idei, którą wysnuł autor.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Salamandra pisze: Stadiony za miliardy złotych na EURO też budowali prywatni sponsorzy?
A stadiony żużlowe jak np. w Toruniu to za darmo były?
Które stadiony były budowane na EURO i które za miliardy?
Na Euro zbudowano stadion w Gdańsku i we Wrocławiu. W Warszawie stadion był w planach niezależnie od EURO, stadion w Poznaniu był robiony zanim Polska złożyła aplikacje o organizacje EURO

To że był w Polsce bum na budowe stadionów to nie był wynik tego, ze polska dostała EURO tylko tego, ze co weekend na tych stadionach siedzą tysiące ludzi, którym należą się godne warunki do oglądania widowisk. Tak samo jest bum na budowę hal sportowych.
Salamandra pisze: I w tej kwestii całkowicie się zgadzam. Ale znów pytanie - dlaczego tylko piłka nożna? Nie mamy innych dyscyplin sportowych? Już nie mówię o żużlu, ale ogólnie. Nawet w szkole mojego syna jest takie parcie na nauczanie zasad gry w piłkę nożną na WF'ie, że nie ukrywam, że coś mnie w którymś momencie strzeliło, bo nie każdy jest fanem tej dyscypliny, a chciałby również rozwijać sportowego ducha.
Kto powiedział, ze tylko piłka nożna?
Drugim sportem Polaków jest siatkówka, trzecim zdaje się lekkoatletyka, czwartym koszykówka. Temat był o tym który jest narodowy, a nie jakie sporty Polacy uprawiają.
Czemu jest parcie na piłkę w szkołach?
Bo po 1. To tani sport (nic nie musisz synowi do tego kupić, szkoła nie musi w nic inwestować)
Po 2. Dzieci (zwłaszcza chłopcy, ale nie tylko) chcą w to grać
Po 3. Jest to mega prosty sport

Np. żużla na WF-ie sobie jakoś nie wyobrażam – żarcik oczywiście

Ale przecież nikt Ci nie broni rozwijać w synu ducha innego sportu – tylko pytanie czy będzie to robił tak chętnie.
Salamandra pisze: Moje jest takie, że "tak się przyjęło" z czasów, gdy faktycznie polska reprezentacja to byli ludzie, przed którymi zdejmowało się czapki z głów. To, że piłka jest dostępna dla każdego to nie argument. Dostępna dla każdego jest ścieżka w lesie czy chodnik do biegania, w dużej większości lokalizacji basen do pływania, a jakoś nie robi się wokół tych dyscyplin takie show, jak wokół piłki nożnej.
Argumentem nie jest to, że piłka jest dostępna dla każdego?
A to, ze uprawia ją najwięcej Polaków wśród wszystkich dyscyplin sportu i że to najchętniej oglądany sportów w Polsce to tez nie jest argument?
Salamandra pisze: Ale koniec tematu, bo wątek jest o żużlu, którego akurat nie lubię, ale zgadzam się co do samej idei, którą wysnuł autor.
A jaką idee wysnuł autor?
Bo mi się wydaje, ze autor wysnuł idee, że żużel ma być sportem narodowym, bo mamy najlepszą ligę świata.

Dla przypomnienia
Speedway_GKS pisze: ...Spotykam sie wsrod fanow speedwaya ze polskim sportem narodowym powinnien byc zuzel a nie pilka...
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Dobra, ja odpadam z dalszej dyskusji, bo widzę, że się nie dogadamy, a szkoda, byśmy się pokłócili, bo Cię Wicku lubię. Miłego dnia, a wręcz weekendu
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Dziękuję
Raczej byśmy się nie pokłócili, bo też Cię lubię i z większością Twoich poglądów się zgadzam, więc raczej nie chciałbym Ci podpaść jednym mało istotnym tematem

Troszkę faktycznie temat za daleko się pociągnął, bo nie chodziło mi by pokazać wyższość piłki nad innymi sportami, tylko wykazać nie zrozumienie czemu akurat żużel miałby być tym sportem narodowym.

Inna sprawa – nie zależna od tego wątku, ze zgadzam się, z tym, że pozostałe dyscypliny sportu są zbyt mało spopularyzowane w Polsce. Uważam, ze tak jak stworzono program ORLIK do budowy boisk piłkarskich powinno się także inwestować w np. ORLIKI lekkoatletyczne.
Swego czasu w Gdyni namawiałem do budowy stolików do ping ponga i szachów oraz boiska do siatkówki plażowej (nie na plaży tylko wewnątrz dzielnicy). To na prawdę nie wielki koszt (przygotowanie terenu, wmurowane krawężniki, dzięki którym piasek się nie wysypuje na boki, dwa słupki i kilka wywrotek piasku) i firma zrobiła nam to w miesiąc czasu – uważam, ze takie rzeczy powinny powstawać na każdej dzielnicy, żeby dzieciaki, ale także dorośli mieli wybór i mogli w więcej dyscyplin się bawić… ale to na inny temat

Również życzę miłego dnia i całego weekendu
ODPOWIEDZ