Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

SIŁOWNIA SPOŁECZNOŚCIOWA W REDZIE

Wydarzenia sportowe, sprawy kibiców
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Salamandra pisze:
RECIECH pisze: więc temat martwy pozdrawiam
Temat jest przede wszystkim trudny i ryzykowny. Swego czasu z grupą zaprzyjaźnionych ludzi wynajmowaliśmy obiekt pod aktywność w pewnym sensie sportową. Grupa była zaufana (tak nam się wydawało), a kosztem był tylko koszt wynajmu. Niestety, mimo umów, ustaleń, warunków, które sobie nawzajem narzuciliśmy, po jakimś czasie zaczęły się problemy, bo część osób przestała regularnie uczestniczyć w tej aktywności, a co za tym idzie płacić (chociaż umawialiśmy się, że płacimy stałą kwotę, niezależnie od obecności) i ostatecznie sporą część kosztów zamiast 20 osób poniosło 10. Od tej pory, nauczona przykrym doświadczeniem, bardzo sceptycznie podchodzę do takich "społecznościowych" zrywów, gdzie w grę wchodzą pieniądze.
Salamandra, zgadzam się - dlatego napisałem :
"jest sporo naciągaczy, więc warto pomyśleć o zabezpieczeniu wkładów członków siłowni - może ktoś ma pomysł/doświadczenie/wiedzę w temacie np. prawnego zabezpieczenia, utworzenia jakiejś formy prawnej/spółdzielni ? - nie wiem, ja nie wezmę do ręki nawet złamanej złotówki od nikogo, żeby mieć święty spokój, ale też niechętnie dam ją obcej osobie bez gwarancji.."
temat miał być dla ludzi, którzy za pewną kwotę - płatną z góry za wynajem i sprzęt np. za okres 1 roku (i tutaj ważna ilość zadeklarowanych, aby koszty się rozłożyły), i nie chodzi o to, żeby było tanio tylko wygodnie, na miejscu i dla grupy ludzi, którzy mogą stworzyć fajną zgraną grupę - coś na kształt klubu, gdzie nie każdy z ulicy może wejść, ale temat jak widać nie do ruszenia, więc zostawmy - pozdrawiam
ODPOWIEDZ