Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Aikido

Wydarzenia sportowe, sprawy kibiców
Adamu_1
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Witam szukam jakiejś grupy aikido?? Chciałbym zacząć trenować..Nie koniecznie musi być w Redzie może być w okolicy... może znacie jakiś namiar???
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2878 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Z tego co wiem, to w Moksirze było Judo, ale o Aikido nic nie wiem...
Gość

17 lat temu

witam, w Gdyni obok Akademii Morskiej odbywają sie treningi aikido sa tam równiez oraz inne sztuki walki.
zrazik.wolowy
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Odświeżam temat,

być może w Redzie będzie niedługo tworzona sekcja Aikido (miałaby ruszyć od wrzesień/październik) - sprawa na razie we wczesnej fazie.

Wszystko zależy od chętnych, ale prawdopodobnie na początek grupa początkująca młodzież/dorośli.

Jak myślicie, byliby chętni?
Ninja
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Zajęcia aikido prawdopodobnie juz sie odbywać beda z początkiem października. Jestem w fazie załatwiania sali do cwiczen w Zespole Szkoł nr 1. :D Mysle ze w przyszlym tygodniu pojawią sie pierwsze plakaty na miescie. To tak gwoli zapowiedzi :)
Ninja
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Juz wszystko jasne :)

Zajęcia w Redzie bedą odbywać się w salce Zespołu Szkół nr 1 przy ul.Łąkowej 36/38
Awatar użytkownika
wintermute
Ja tu zaglądam
15 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Sport to zdrowie , ale chciałbym Cię ostrzec przed trenowaniem Aikido. Polecam artykuł na ten temat http://newage.info.pl/index.php?option= ... &Itemid=27 . Jeżeli zależy Ci na trenowaniu sztuki walki to spróbuj jakiejś innej, ale nie Aikido.

Pozdrawiam
Ninja
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

gorszej bzdury nie widzialem jak zyje... :shock:
Wez sie chlopie najpierw doucz na temat aikido a nie glupoty wypisujesz.
Nie jest to żadna sekta i nie koliduje z zadnym ruchem religijnym.
Ja jestem katolikiem a praktykuje Aikido.
Korzenie Aikido nie mają podłoża religijnego!
To moznaby powiedziec ze tak samo I Karate i Kung-fu i Judo nie mozna cwiczyć bo przeciez trzeba być buddystą! Co za głupoty!!!

P.S. Nie wiem kto pisał tamten artykuł ale nawet nie potrafił poprawnie napisać imienia i nazwiska Tworcy systemu...


Masz poczytaj troche to sie moze douczysz...

"Aikido (jap. 合気道 - aikidō, czasem też w archaicznym zapisie 合氣道) jest sztuką walki skodyfikowaną przez senseia Morihei Ueshibę pod koniec dziewiętnastego i na początku dwudziestego wieku. Twórca aikido oparł rzuty i dźwignie na starodawnym i na wpół mitycznym nurcie aikijutsu, a pracę nóg, i sztukę posługiwania się bokkenem na tradycyjnej szermierce kenjutsu. Sztukę posługiwania się jo i koordynację ruchów na podstawie jodo ze słynnej szkoły Yagu ryu.
Techniki aikido składają się głównie z rzutów, dźwigni, szczególnie z dźwigni na małe stawy: nadgarstki i łokcie, oraz uników. Według Jerzego Miłkowskiego, autora książek o sztukach walki, w najbardziej rozbudowanych systemach aikido wyróżnia się ponad dwa tysiące technik lub kombinacji technicznych.

Oprócz walki wręcz aikido zawiera elementy walki bronią, w celach ćwiczebnych używane są jo, bokken, tanto.

Aikido współczesne składa się z klikunastu szkół i nurtów, o mniej lub bardziej praktycznym nastawieniu. "

Tu mozna poczytac wiecej - http://www.aikido.edu.pl/
A juz wogole zeby zdementować te glupoty o sekcie etc polecam to - http://www.aikido.edu.pl/sztuka_walki_faq.html
zrazik.wolowy
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Ja tylko dodam, że w ramach aktywności poza zajęciami spotykamy się nocami w lesie, z pochodniami, zakładamy białe kaptury, palimy ogniska i rzucamy klątwy na niewiernych :twisted: ...a zbyszek nowak leczy bioprądami przez telewizor, tak jak kaszpirowski... właściwie to oni też z nami ćwiczą :D :D :D :twisted: :twisted:
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

wintermute pisze:Sport to zdrowie , ale chciałbym Cię ostrzec przed trenowaniem Aikido. Polecam artykuł na ten temat http://newage.info.pl/index.php?option= ... &Itemid=27 . Jeżeli zależy Ci na trenowaniu sztuki walki to spróbuj jakiejś innej, ale nie Aikido.

Pozdrawiam
Uwielbiam takie strony^^ poprawiają człowiekowi humor^^

tak btw: http://www.okiem.pl/ciekawostki/harrypotter.htm coś w podobnym stylu;)
zrazik.wolowy
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Artur pisze:
Uwielbiam takie strony^^ poprawiają człowiekowi humor^^

tak btw: http://www.okiem.pl/ciekawostki/harrypotter.htm coś w podobnym stylu;)
Uaa ale gruba ta strona :D

No to tak dla kolegi wintermute cytat z tejże strony:
Podstawy wszystkich sztuk walki nie są do pogodzenia z chrześcijaństwem. Po II wojnie światowej stosuje się je jako dyscypliny sportowe w krajach chrześcijańskich. Kościół zaleca jednak ostrożność a z pewnością odcinanie się od duchowych tradycji podczas ćwiczeń. Wyznania protestanckie krytykują sztuki walki o wiele silniej.
To jakie sztuki walki proponujesz?
Ninja
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

zrazik.wolowy pisze:
To jakie sztuki walki proponujesz?
Szachy,podwodne bierki i kamasutre...chociaz to ostatnie to pewnie nie bo brzmi conajmniej jakby okultystycznie... :twisted: :D
Awatar użytkownika
wintermute
Ja tu zaglądam
15 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

W pełni sie z tobą zgadzam, że aikido nie jest religią, ani sektą. Zauważ jednak, że nie jest ono neutralne światopoglądowo. Pozwolę sobie zacytować "Zespołu poglądów oraz przekonań składających się na ideologię aikido nie da się pogodzić ani ze światopoglądem chrześcijańskim, nie da się go też uzgodnić z światopoglądem wyrastającym z paradygmatu oświeceniowego"*1. Można oczywiście nauczać Aikido skupiając się wyłącznie na samych elementach treningu fizycznego pomijając przy tym jej elementy filozoficzno-duchowy. Z tego co się orientuję, jest to jednak sprzeczne z wytycznymi jej założyciela, który rozumiał aikdo jako połączenie treningu fizycznego z pracą duchową.
W przytoczonym przez przedmówce cytacie "Kościół zaleca jednak ostrożność a z pewnością odcinanie się od duchowych tradycji podczas ćwiczeń." proszę zwrócić uwagę na słowa "zaleca", "ostrożność" , z wypowiedzi forumowicza odnoszę wrażenie, że zrozumiał on je jako "zakazuje", "jakiegokolwiek uczestnictwa". Nie ma tu mowy o zakazie wykonywania ćwiczeń fizycznych.
Konkludując zacytuje ponownie: "Czy każdy sport walki jest duchowo groźny? Nie. Jedynie te sztuki walki, które poza ćwiczeniami fizycznymi proponują filozofię, ćwiczenia medytacyjne lub oddawanie czci symbolom czy osobom. Sytuację komplikuje jednak fakt, że karate może być nazwą zarówno sportu walki, ale może też być przez trenera wzbogacone o elementy filozoficzne i duchowe. Potrzebna jest rozwaga i ostrożność."*2.
Nie należy oczywiście popadać w paronie :) i unikać jakiegokolwiek wysiłku fizycznego. Ale w przypadku wschodnich sztuk walki zalecane jest zachowanie daleko idącej ostrożności, szczególnie w przypadku dzieci, które sa pozbawione zmysłu krytycznego i przyjmują bezkrytycznie przekazywane im treści.


cyt *1.AI-CZI-DO, hasło leksyk. http://newage.info.pl/index.php?option= ... &Itemid=27
cyt *2.Ciemności ze Wschodu http://adonai.pl/zagrozenia/?id=58 :
Ninja
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

ale chlopie nie cytuj mi tej durnej książki. Widac ze pojecia nie masz o aikido a Twoja wiedza opiera sie tylko i wylacznie na książkach...
I jest ono (Aikido) w zupelnosci neutralne swiatopogladowo.
Moze zacznim mniej teorytezować i czytac i troche zagłęb sie od strony praktycznej to zrozumiesz pewne rzeczy.
A o książce "Techno Aikido i Amulety" to mi sie juz nawet nie chce wypowiadać...Bo szkoda strzepic jezyka...i wogole zaprzątac sobie takimi smieciami...

A tak na marginesie co to za glupkowate cytaty skoro nawet nie są ono poprawnie napisane...ani fonetycznie ani w tekscie nie ma poprawnych sformułowań dot. Aikido. Wiec o czym to swiadczy jesli o niewiedzy...

P.S. Trenuje aikido od kilkunastu lat i jakos nie jestem skrzywiony psychicznie...mam dziewczyne,psa, nie jem kotów ani nie wyznaje szatana...
I tak samo cala reszta kolegów,kolezanek z ktorymi sie zadaje od wielu wielu lat...z całej Polski.
Są to ludzie prawi,normalni,ktorzy mają domy,zony i są ustawieni i stabilni uczuciowo i swiatopoglądowo a nie ze Aikido im cokolwiek narzuciło...

Natomiasto to co moge powiedziec o sztukach walki i w tym wypadku aikido to to ze uczy adeptów szacunku dla drugiego czlowieka i kształtuje charakter. Nie znam zadnego poważnego adepta sztuki walki (ktory trenuje to od lat) ktory bylby jakims oszołomem z wykrzywioną psychiką...a wrecz odwrotnie. Są to ludzie stabilni w kazdej dziedzinie zycia. Sztuki walki uczą odpowiedniej postawy a nie wchrzaniają sie w zadne aspekty duchowe.
A Tworca Aikido nie byl katolikiem ale tez nikomu nie mial na mysli narzucic buddyzmu. Byl czlowiekiem prawym i uduchowionym. I mysle ze wielu powinno brać z niego przyklad w swiecie wspolczesnym. I ową duchowość (przyklad Tworcy) spokojnie mozna przesniesc na czasy wspolczesne i zrozumiec co mial na mysli a nie klepać bezsensowne glupoty ktorych do konca samemu sie nie rozumie...
Dla tych co nie rozumieją powiem prosciej:
O'Sensei (Morihei Ueshiba - nie Morichei Ueschiba jak jest w linku) - był wierzący i czcił Boga (swojego) ktorego kochał, Ty jesli jestes Katolikiem z takim samym zaangażowaniem kochaj Jezusa,bliźniego,szanuj ludzi...I to jest przyklad jaki daje O'Sensei...Mam nadzieje ze zatrybiłes :)

Napisz to samo tutaj - http://budo.net.pl/viewforum.php?f=17 to zobaczysz jaka bedzie reakcja...wyśmieją to...
zrazik.wolowy
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

wintermute pisze:W pełni sie z tobą zgadzam...:
Ehh, ręce opadają jak się takie rzeczy czyta. W sumie to zastanawiam się dlaczego właśnie do Aikido przypina się jakieś łatki.

To ja chciałbym zapytać, pytanie do forumowicza wintermute, jaka to jest ta ideologia aikido według Ciebie, ten niebezpieczny aspekt duchowy? W którym momencie treningu instruktor przekazuje wartości filozoficzne, duchowe, oddaje cześć jakimś tam symbolom itd.?
Podaj mi dane jakiegoś klubu aikido, w którym to niby wpajane są ćwiczącym te niebezpieczne ideologie, w stosunku do których Kościół zaleca ostrożność? Który z bezpośrednich uczniów M.Ueshiby propaguje jakieś dziwne filozofie?
No powiedz mi gdzie??? Bo wiesz trochę już ćwiczę różne sztuki walki i jakoś nie spotkałem się jeszcze nigdy ze sprawami, o których piszesz.

Mam takie wrażenie, że właściwie tak do końca nie wiesz co to jest to całe Aikido czy inne sztuki walki. Ot przeczytałeś gdzieś na jakiejś stronce że sztuki walki to fee, aikido to buu, harry potter to okultyzm a muzyka metalowa to satanizm. I tak powtarzasz to jak mantrę.

Proponuję więc, zamiast powtarzać czyjeś wymysły, trochę poczytać innych rzeczy poza newage.pl, odwiedzić jakieś dojo, porozmawiać z ćwiczącymi, instruktorami i wyrobić sobie własne zdanie na ten temat.

A tak na marginesie to są też inne źródła a nie tylko stronki o newage. Bo nie ma czegoś takiego jak ai-czi-do. Jest ai-KI-do. Wyrażenie CZI nie występuje w języku japońskim, a chińskim. Jego znaczenie też jest inne. Więc źródła, na które się powołujesz są hmm.. delikatnie mówiąc niepoważne.
ODPOWIEDZ