Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Błonia Janowskie

Rumia, Wejherowo, Rekowo Górne i inne
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

Gorąco kibicuje idei powstania Błoni Janowskich. Mam nadzieje, że władze Redy także myślą o takim projekcie. Park Miejski jest super... ale jeden duży park na miasto to za mało :)

Jak Wam się podoba Rumska wizja rozwoju miasta?
W Rumi przybędzie miejsc do rekreacji

Place zabaw, siłownie na świeżym powietrzu, park dla psów – to wszystko niedługo służyć będzie mieszkańcom Rumi. W Janowie na 30 hektarów powstanie przestrzeń przeznaczona do rekreacji.

Błonia Janowskie to teren pomiędzy ulicami Pomorską i Gdańską w Rumi. Na ten moment jest łąką, z której mieszkańcy korzystają podczas spacerów z psami czy w czasie treningów biegowych. Władze miasta chcą tak zagospodarować ten teren, by jeszcze lepiej mógł służyć rumianom.

Znajdujące się w pobliżu ujęcia wody nie pozwalają na zbyt wiele. Na teren spojrzano jednak szerzej.

– Przy granicy z ujęciami wody mamy dwie działki, które mają prawie dwa hektary. Po rozmowach z deweloperami widzimy, że dzięki temu, iż ten pomysł powstania Błoń Janowskich się pojawił, jesteśmy w stanie z tych działek uzyskać wyższą cenę. Tyle, ile otrzymamy więcej, chcemy przeznaczyć na pierwszy etap budowy parku – mówi Michał Pasieczny, burmistrz Rumi.


Mają powstać strefy przeznaczone do wypoczynku, ze specjalnie przystosowaną infrastrukturą. Teren pozostać ma zazieleniony, posadzone będą drzewka i kwiaty. Pojawią się również domki dla ptaków i owadów oraz specjalna ścieżka dydaktyczna. Zostaną też zachowane fragmenty łąk.

Mieszkańcy będą mogli rozpalić ogniska w przygotowanych do tego strefach. Zagospodarowane będą miejsca piknikowe, przestrzeń do gier terenowych i rowerowe miasteczko.

Dla najmłodszych przygotowany zostanie plac zabaw i zielony labirynt. Powstanie siłownia pod chmurką, plac treningowy street workout oraz strefa dla seniora. Około 1,5 h ma być wygrodzonym terenem dla psów.
http://nadmorski24.pl/aktualnosci/36366 ... -rekreacji
Załączniki
b3l4K9j170u051B5E3I0f8x8P0z244c8.jpg
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

Wicek pisze:
5 lat temu
Gorąco kibicuje idei powstania Błoni Janowskich. Mam nadzieje, że władze Redy także myślą o takim projekcie. Park Miejski jest super... ale jeden duży park na miasto to za mało :)

Jak Wam się podoba Rumska wizja rozwoju miasta?

Nie znam rumskiej wizji rozwoju miasta, lecz ten pomysł podoba mi się. W Rumi bywam b. rzadko i słabo znam to miasto.
Nie za bardzo wiem, gdzie w Redzie mogłyby powstac takie błonia. Moście Błota?
Ja raczej skłaniałbym sie do zagospodarowania terenów przyległych do rzeki i samej rzeki od granic Wejherowa. Trakty spacerowe, ściezki rowerowe, tereny rekreacyjne nad brzegiem (ławki, grill, altany, wiaty, może małe kąpielisko, plaże trawiaste, piaskowe, boiska do kometki, siatkówki plazowej itp) Mozna to spróbowac zrobic wspólnie z Wejherowem gdyz dla poprawy pływania kajakami potrzebne jest oczyszczenie z połamanych drzew i zwisajacych gałęzi
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Projekt wygląda naprawdę pomysłowo i ciekawie, też im życzę aby udało się zrealizować tą inwestycję
Na razie jest to wszystko w formie planu zagospodarowania terenu, ale jeśli Rumi uda się otrzymać 85% dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej to prace zapewne ruszą całą parą.

Rumia jako jedyne miasto z naszego regionu któremu nie udało się otrzymać innego dofinansowania czyli z Ministerstwa w programie Otwarte Strefy Rekreacji, to niech dostaną teraz z Funduszu na park,
... a co ... niech mają :D
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

Romek pisze:
5 lat temu
...
Nie za bardzo wiem, gdzie w Redzie mogłyby powstac takie błonia. Moście Błota?...
Mogłoby być to wzdłuż rzeki w kierunku Kazimierza...
ale mogłoby być też np. gdzieś na granicy z Rumią
ODPOWIEDZ