Rumska Straż Pożarna bliżej Redy :)

Rumia, Wejherowo, Rekowo Górne i inne
Wicek
Wygadany Lider
2463 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 11 lat temu

4 lat temu

wygląda na to, że o około kilometr przybliżą się Rumscy Strażacy do granicy z Redą
Stworzą nową siedzibę dla rumskich strażaków

W siedzibie wejherowskiej straży pożarnej przy ulicy Tartacznej podpisano list intencyjny, który jest formalnym rozpoczęciem przygotowań do przyszłej inwestycji. Mowa o nowej strażnicy dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Rumi.

O tym, że w Rumi potrzebna jest nowa siedziba dla PSP, mówi się od dawna. Współpracę nad realizacją tego przedsięwzięcia oficjalnie podjęto w miniony piątek (20 października).

– Jest wola wyznaczenia gruntu i przekazania go pod budowę jednostki ratowniczo-gaśniczej, a teraz mieliśmy formalną okoliczność do tego, by Rada Miasta Rumi mogła podjąć odpowiednią uchwałę – wyjaśnia bryg. Jacek Niewęgłowski, komendant KP PSP w Wejherowie. – Jest to wspólna deklaracja starostwa, komendy powiatowej i władz Rumi – dodaje.

– Wraz z radnymi określiliśmy kilka lokalizacji, które moglibyśmy zaproponować. Ostatecznie została wybrana ta przy ulicy Kosynierów, pomiędzy centrum handlowym a ulicą Żwirki i Wigury. Tam znajdują się miejskie grunty, które chcemy przekazać straży pożarnej pod budowę nowej siedziby – informuje Michał Pasieczny, burmistrz Rumi.

To jednak dopiero początek realizacji tego przedsięwzięcia, którego efekty będą widoczne najwcześniej pod koniec 2020 roku. Strażacy i samorządowcy zgodnie przyznają, że jest to niezbędne do prawidłowego funkcjonowania jednostki.

– Cała procedura przekazania, koncepcja, projekt, wszystkie uzgodnienia, pozyskanie środków z budżetu państwa, a na koniec procedura przetargowa, wyłonienie wykonawcy i budowa nowej siedziby. Jeśli uda się to wszystko zrobić w trzy lata, to będzie naprawdę bardzo dobry czas realizacji – podsumowuje Gabriela Lisius, wejherowski starosta.

Obecna siedziba rumskich strażaków jest jedną z najstarszych w powiecie wejherowskim. Obiekt został zaadaptowany ze starego młyna i jest niedostosowany do obecnych potrzeb. Przede wszystkim jest zbyt mały. Budowa nowego obiektu ma się przyczynić do poprawy efektywności działań ratowniczych, co znacznie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Rumi oraz okolic.
http://www.nadmorski24.pl/aktualnosci/3 ... zakow.html
Wicek
Wygadany Lider
2463 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 11 lat temu

2 miesięcy temu

trochę to trwało, ale w końcu wpłynął wniosek o pozwolenie na budowę "Budynku jednostki ratowniczo-gaśniczej" w Rumi.
Rumscy strażacy (jeżeli nic się nie wysypie na ostatniej prostej) będą stacjonować przy ulicy Fredry... będą zatem bliżej Redy o ponad kilometr :P
ODPOWIEDZ