Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Remont dworca w Rumi

Rumia, Wejherowo, Rekowo Górne i inne
gnysek
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

redziaczki pisze:Bo w Redzie nie ma budynku dworca!
Z tego co widziałem przy kasie, na tabliczce, to "trwa jego modernizacja" A tabliczka ma pewnie parę lat...
mister123master
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

powiem że jestem z Rumi i cieszę się że jest remont dworca bo niestety widziałem jak on dawniej wyglądał szkoda tylko że to wszystko po prostu będzie trwać około kiku lat jak każdy remont lub budowle w tych okolicach.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Fotka zamieszczona dziś na facebookowym profilu e-rumia.pl

Obrazek
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Coś się robotnikom pomyliło.

Mnie bardziej martwi zastosowanie zwykłej blachy falistej jako zadaszenia. Przy kwocie jaką PKP wydało na remont dworca zrobienie zadaszenia drewnianego nie stanowiłoby dużych kosztów.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Mówisz o pokryciu daszku przed wejściem? Pokrycie z blachy to akurat normalne przy tego typu budowlach. A od spodu może jeszcze będzie jakieś wykończenie (powinno być moim zdaniem).
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Bardziej o drugiej stronie budynku dworca myślałem. Zigi właśnie nic nie wskazuje, że będzie jeszcze jakieś wykończenie.
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Na razie trzeba przetrzeć sobie szlaki w tej bibliotece, bo ciężko coś znaleźć i się odnaleźć, gdzie co jest. Na szczęście obsługa jest bardzo pomocna. I jak przyjemnie się szuka w takich warunkach
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

od przyszłego rozkładu jazdy pociągi TLK będą stawały w Rumi
W Rumi będą się zatrzymywać pociągi dalekobieżne

Od chwili uruchomienia nowego rozkładu pociągi dalekobieżne będą zatrzymywać się w Rumi. Jest to zasługa mieszkańca Janowa, który od 2005 roku walczył o przywrócenie postoju pociągów TLK w tym mieście.

Obecnie osoby mające zamiar udać się w dalszą podróż najpierw muszą wybrać się do Wejherowa lub Gdyni. Zmieni się to jednak wraz z najbliższą korektą rozkładu jazdy.


- Walczyłem o interes naszego miasta i nie tyle była to wojna z PKP, co ustalenie kompromisowych zasad. W 2005 roku biuro marketingu PKP podjęło decyzję o tym, by w naszym mieście nie stawały żadne pociągi pośpieszne. Uważam, że ta decyzja jest krzywdząca dla mieszkańców Rumi. Pociągami podróżuję od wielu lat, już od czasów studiów i znam wiele szlaków komunikacyjnych. Precedensem jest to, że w blisko 50 tysięcznym mieście nie zatrzymywał się pociąg najniższej kategorii wśród pociągów pośpiesznych, czyli TLK - wyjaśnia Andrzej Andrzejczak, mieszkaniec Rumi.

Dzięki jego nieustępliwości i dziesięcioletnim staraniom udało się namówić władze PKP Intercity do przywrócenia postoju pociągów TLK w Rumi. Kilkanaście wysłanych listów, setki zebranych podpisów popierających inicjatywę i mobilizacja autora inicjatywy - poskutkowały.

- Od ubiegło roku postanowiłem wziąć się ostro do pracy. Po trzech nieskutecznych prośbach, gdzie dyrektor zarządzania ofertą przewozową odpowiedział mi negatywnie. Tym razem inny pan, w innej strukturze innego biura odpowiedział pozytywnie - dodaje Andrzej Andrzejczyk.

Trwają intensywne prace nad rocznym rozkładem jazdy 2015/2016. Które pociągi będą zatrzymywać się w Rumi? Tego jeszcze nie wiemy.
http://www.nadmorski24.pl/aktualnosci/2 ... iezne.html

brawa dla Pana Andrzeja za determinację. Zamiast narzekać i marudzić pisał i gnębił PKP, aż przyniosło skutek Czasem jak znajomi narzekają, że brakuje im nocnej kolejki, albo że po godzinach szczytu jeżdżą za rzadko pytam czy pisali o swoich problemach SKM... i niemal zawsze słyszę odpowiedź... po co to i tak nic nie zmieni
ODPOWIEDZ