Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Zagórska Struga

Rumia, Wejherowo, Rekowo Górne i inne
River Man
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

Zagórska Struga to niewielka rzeczka płynąca z Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego
przez Rumię do Zatoki Puckiej w pobliżu Rewy. Ujście rzeki to także granica Rezerwatu "BEKA", którego dotknęła powódź w lutym tego roku. Jedną z wielu przyczyn tej sytuacji
był olbrzymi zator śmieci, blokujący swobodny przepływ wody. Aby uniknąć podobnemu
zdarzeniu kierownik Rezerwatu Beka zaprasza wolontariuszy do usunięcia pokładów śmieci
(min. butelki , deski ,styropian, beczki, sprzęt RTV i AGD itd ) w dniu 05.10.2011 r godz. 09.00,
ostatni most na Zagórskiej Strudze, jest to droga rowerowa na wale przeciwsztormowym.
Sprzątanie rzeki po obu brzegach oraz z wody na sprzęcie pływającym , tylko dla osób pełnoletnich,młodsi pod opieką dorosłych. W takiej pracy konieczna odzież robocza ,rękawice,
wysokie obuwie gumowe oraz narzędzia np. bosaki, grabie. Zapraszam wszystkich mających wolny czas i tych którym zależy na rezerwacie do wzięcia w tym niełatwym przedsięwzięciu.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Szczytna akcja dla społeczników, nie powiem, pochwalam takie inicjatywy. Tylko znowu kwestia ustalenia daty, kto się pojawi w środę o 9 rano? Młodzież w szkołach, rodzice w pracy ...
Tornado
Forumowicz
41 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Huherko pisze:Szczytna akcja dla społeczników, nie powiem, pochwalam takie inicjatywy. Tylko znowu kwestia ustalenia daty, kto się pojawi w środę o 9 rano? Młodzież w szkołach, rodzice w pracy ...
Szczytna akcja ?
Z tego co tu czytam to może jest akcja ,ale nie zorganizowana ?

-Własne rękawice ? narzędzia pracy ? typu grabki itp.
-A ten kto nie ma samochodu to jak ma dojechać ? na rowerze ? z redy ? i to z grabkami na ramie ?.
Trochę chyba nie zorganizowane .

Pamiętam że kiedyś byłem na takiej akcji
i organizator zapewnił dojazd , w oby dwie strony, narzędzia pracy,worki na śmieci itp. , 2 posiłki ,kawę ,herbatę ,a tu z tego co czytam to przyjedź ,posprzątaj, i odjedź ,? ;)
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Tornado pisze:Z tego co tu czytam to może jest akcja ,ale nie zorganizowana ?
-Własne rękawice ? narzędzia pracy ? typu grabki itp.
-A ten kto nie ma samochodu to jak ma dojechać ? na rowerze ? z redy ? i to z grabkami na ramie ?.
Trochę chyba nie zorganizowane .
Pamiętam że kiedyś byłem na takiej akcji
i organizator zapewnił dojazd , w oby dwie strony, narzędzia pracy,worki na śmieci itp. , 2 posiłki ,kawę ,herbatę ,a tu z tego co czytam to przyjedź ,posprzątaj, i odjedź ,? ;)
To jest wolontariat, a nie propozycja pracy zarobkowej. Nikt nikomu nie każe brać w tym udziału, jeśli nie ma się czym dojechać bądź nie ma odpowiednich narzędzi. Trudno też wymagać, by organizator fundował posiłki. Chyba każdy jest w stanie sam zapewnić sobie prowiant. Natomiast dzień i godzinę faktycznie dobrano niefortunnie. Chyba tylko emeryci i renciści mają czas o tej porze ;-)
Tornado
Forumowicz
41 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Nie przesadzaj . A czy ja pisałem coś o zarobku ???
Kto chcę to pojedzie i nie straszna mu godzina i dzień .
A napisałem tylko że byłem kiedyś na takiej akcji i organizator zadbał o narzędzia itp,
i od razu ci piszę że robiłem to bezinteresownie, I napisałem że pamiętam ,a nie że na tej akcji ma tak być .A co do dojazdu jak by był zorganizowany jak i narzędzia to by było na pewno więcej wolontariuszy .
River Man
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

Termin jest taki, bo gminy Kosakowo i Puck dają po 1 kontenerze akurat 5 X 2011 r . Tak na marginesie to data jest najmniej ważna , podam przykład :niedziela 18 IX Reda Betlejem Sprzątanie Dzielnicy ok. 300 ulotek wrzucono do skrzynek pocztowych mieszkańcom dzielnicy , na akcje przyszło 20 osób ,zebrano 40 worów śmieci w 2 godz.(wykrętów było sporo by nie przyjść).
Z narzędzi będą 2 pilarki spalinowe do cięcia gałęzi ,które trzymają zator, ciągnik,kajaki, a sprzęt podręczny -dowiem się .
Dojazd -mam 8 miejsc w samochodzie o 08.00 ruszam z Redy, potrzebni są chętni do pracy, a chętnych do gadania też raz bym zobaczył w innej roli. Pozdrawiam
P.S. Więcej szczegółów poda Pomorskie Biuro OTOP (czytaj Rezerwat Beka ) Rumia ul. Lipowa 4 ,www.otop.org.pl
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

No i właśnie o tym należy pisać, jeśli jest możliwość dojazdu dla kogoś kto nie ma możliwości. Stanowczo za mało rozreklamowane, słaba godzina i dzień jak już napisali inni. No i dojazd. Na ogół z tego co słyszałam to wygląda tak, że ludzie się gdzieś wszyscy spotykają, organizują i wspólnie dojeżdżają. a tak Podałeś przykład, ale on jest nieadekwatny. Po pierwsze niedziela czyli wszyscy w domu i łatwiej się dostać. Do tego ludzie sprzatali własną dzielnice a nie jakieś krzaki. To jest wielka różnica
River Man
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

Po dłuższej przerwie, ponownie zapraszam na IV akcję oczyszczania Zagórskiej Strugi. Każda następna
akcja rosła w siłę, od 8 przez 15 do 30 osób. Termin sprzątania rzeki to niedziela 21.04.2013 r."Dzień Ziemi"
Zbiórka przed halą o godz. 11:00, wolontariusze będą rozwożeni autokarem bądź busem wzdłuż rzeki.
Na koniec odbędzie się konkurs na najdziwniejszy śmieć oraz tradycyjnie obfity grill.
Przedsięwzięcie poprzedzone będzie Konferencją Ekologiczną, która odbędzie się 20.04 2013 r. w hali
" MOSiR" Rumia w godz. 17 - 20. Konferencję rozpocznie Pani Burmistrz Rumi. Temat tej konferencji to min.
Nadmorski Park Krajobrazowy, Natura 2000, Rezerwat Beka, Skażenie Wód, Zarządzanie wodą,
Ichtiografia Zagórskiej Strugi, Nietoperze Zagórskiej Strugi, Osadnictwo Zagórskiej Strugi i Rezerwatu,
Prelekcje połączone będą ze zdjęciami lub filmami.
Zapraszam i poleć najbliższym oraz znajomym.
Załączniki
CCF20130418_00000.jpg
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Bardzo pozytywna inicjatywa. Taka akcja przydałaby się naszej Redzie (myślę o rzece). Strasznie zaśmiecona jest.
River Man
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

Przy oczyszczaniu Zagórzanki wolontariusze są min. z Rumi, Redy, Rewy,Żelistrzewa, Mostów. Dla każdego wystarczy dużo śmieci i pracy. Na Zagórskiej Strudze na razie uczymy się organizacji, logistyki, współpracy, obcowania z przyrodą, tworzymy co raz większą zgraną pakę, jest i polowa biesiada. Rzeka Reda rzeczywiście jest zas.....ona od samego Strzebielina.Oprócz śmieci stałych są zrzuty różnych brudnych cieczy do wody. Aby Redę i dopływy np. Bolszewkę w całości oczyścić trzeba wielu ludzi, związków, stowarzyszeń, a przede wszystkim dobrej woli pracowników administracji publicznej w dorzeczu Redy oraz wspólny termin przeprowadzania takiej akcji a także funduszy. Na początek warto zadbać o swój odcinek Redy w Redzie, jak najszybciej. Trzeba się skrzyknąć, zakasać rękawy założyć rękawice i kalosze i do dzieła. Jest nas jak widzę po postach już troje.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Napisałem do UM z zapytaniem czy miasto nie mogło by zorganizować podobnej akcji
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
River Man
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

W zeszły weekend odbyła się w hali MOSiR Rumia konferencja o tematyce ptaki, ryby, nietoperze, przyroda i zanieczyszczenia. Prelekcje i zdjęcia przygotowali doświadczeni i wybitni naukowcy.
Była ona bardzo ciekawa i interesująca. Następna konferencja odbędzie się we wrześniu z jeszcze większym rozmachem. W niedzielę przy doskonałej pogodzie i sporej grupie wolontariuszy z różnych miejscowości (min. Rumia, Reda, Gdynia, Orle) odbyła się akcja oczyszczania Zagórskiej Strugi. W akcji udział wzięła min. Pani Burmistrz, Pani Poseł, pracownicy urzędu miasta. Przez 3 godziny uzbierał się pełen kontener z dużą górką. Generalnie jest coraz mniej nowych śmieci. Główne trofea to pozostałości z powodzi w lutym 2011 r. Do oczyszczenia pozostało ok.2-3 kontenery śmieci. Z ciekawostek podam , że od września miesza na rzece rodzina bobrów, co tnie ząbkami wszystko co popadnie. Potem było ognisko, kiełbaski , uśmiechnięte buzie, opowieści i dowcipy. Relacje i zdjęcia z akcji znajdziecie na mlodzi-rumia.pl/
River Man
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

mlodzi-rumia.pl/ jeśli to jest link to O.K. a jeśli nie napiszcie jak go wstawić. Dzięki
inosolan
Ja tu zaglądam
33 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

To co ma być linkiem musisz wstawić pomiędzy znaczniki - najprościej: jak już masz wklejony "napis" to go zaznacz i w edytorze kliknij przycisk URL - znaczniki same się ustawią przed i po "napisie" który ma być linkiem

@redziaczki: przyszła jakaś odpowiedź z UM?
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Napisałem do oddziału Kultury w Redzie, oni mnie skierowali bym pisał do UM. Muszę z przykrością stwierdzić, że do dziś odpowiedzi nie dostałem
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
ODPOWIEDZ