Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Rumia,Reda-KORKI-pytanie do mieszkańców

Rumia, Wejherowo, Rekowo Górne i inne
betty842
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Witam! Nie wiem czy to dobre miejsce na moje pytanie ale szukam i szukam i nie umiem znaleźć innego miejsca gdzie być może uzyskam odpowiedz na moje pytanie.Mam pytanie do mieszkańców Rumii i Redy:czy w sezonie letnim Rumia i Reda o każdej porze dnia są takie zakorkowane??? Pytam dlatego,ze w tym roku wybieramy sie po raz drugi do Karwii i aż mi się słabo robi jak sobie przypomnę zakorkowaną Rumię i Redę.... W zeszłym roku w Rumii i Redzie byliśmy ok 10.00 i korek był masakryczny!!! Dzieci po 11h jazdy były już wykończone a tu jeszcze ten koszmarny korek! W tym roku przewidujemy,że w okolicach Rumii i Redy będziemy ok 6.00-7.00 nad ranem. Czy o tej porze też są tam takie korki??? Oczywiście piszę o sezonie letnim. Bo jeśli tak to wybierzemy inna trasę tak,żeby Rumię i Redę minąć bokiem....Ale wolę najpierw popytać bo może wczesnie rano takich korków tam nie ma....
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

W sezonie letnim najgorzej wyglądają weekendy (piatek-niedziela, czasami poniedziałek) w tych dniach faktycznie najlepiej przemieszczać się w kierunku półwyspu w godzinach bardzo wczesnych lub bardzo późnych.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

I taki off topic - Rumi przez jedno i
W godzinach wczesnoporannych korek jest raczej w stronę Gdyni. O 6-7 powinno być raczej spokojnie. Chyba, że akurat wszsyscy wpadną na ten sam pomysł, co Wy
betty842
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

ups! Teraz patrze,że Karwi też napisałam "ii" a pisze sie przez jedno;). Wiem napewno bo jak bylismy w Karwi to byłam zdziwiona kiedy przeczytałam jakiś tam "bank w karwi" i że tylko jedno "i " jest na końcu.No ale jakoś znów odruchowo karwii napisałam.Teraz już wiem,że rumi tez przez jedno "i" sie pisze:).
No wiec zobaczymy o której bedziemy w Rumi i Redzie. Pojedziemy tak jak w zeszłym roku w nocy z pt na sobotę. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to koło 6.00 bedziemy w Rumi ale jakby wyszło nam później to objedziemy bokiem Rumię i Redę.Dzięki za odpowiedzi.Mam już jakieś rozeznanie:).
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

@betty842 proponuję po części ominąć Rumię i Redę korzystając z tej drogi Przede wszystkim ominiecie kilkanaście sygnalizacji świetlnych.

http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,22,18 ... c5499195ec
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
betty842
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Oooo,super! Dzięki:)
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

betty842 pisze:Oooo,super! Dzięki:)
chcesz koniecznie do Karwi jechać przez Swarzewo i niemiłosiernie zapchane Władysławowo i Jastrzębią Górę?
Wyjeżdżając trasą zaproponowaną prze redziaczki jedż w kierunku Wejherowa dojedziesz spokojnie do samej Karwi
antek
Bywalec
167 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Dokładnie jedzcie przez Wejherowo i potem przez miejscowość Krokowo. Ja z rodziną zawsze jeździmy tą drogą latem, aby ominąć korki na półwysep
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Ja bym poszedł jeszcze o krok dalej i nie jechał przez Gdynię-Rumię-Redę-Wejherowo tylko z obwodnicy na wysokości Dąbrowy skręcił w lewo i przez Nowy Dwór Wejherowski przejechał. Wtedy to jest kwestia przejechania jednej ulicy w samym Wejherowie i wlatujemy na drogę na Piaśnicę.

http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,25,18 ... 67ba71585d
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
betty842
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

huherko,własnie tą trasą co zalinkowałeś wracaliśmy z nad morza tyle,że wtedy droga tam była dosyć mocno "przekopana".Jechało sie wolno ale chociaż nie stało sie w miejscu tak jak w Rumi i Redzie;).Jak jechaliśmy nad morze przez Rumię i Redę to nie jechaliśmy na Władysławowo tylko własnie na Krokową.Jechaliśmy z nawigacją i zrobiłam błąd bo wpisałam "trasę optymalną" przez co większość drogi jechaliśmy "zadupiami"....Tym razem dam "trasę szybką" i wtedy pojedziemy prawie cały czas "1" wiec mam nadzieję,że dotrzemy nad morze nie w 13h a w 8h:):). Ciekawe tylko czy wtedy trasa poleci na władysławowo czy na krokową.Musze obczaić i w razie czego powprowadzać punkty. Dzięki za odpowiedzi!
antek
Bywalec
167 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Teraz rozumiem dlaczego staliście w korku tylko do Redy a dalej już nie. Tym razem też wybierzcie Krokowę, ale tym razem objedziecie korek reda-rumia nową trasą, wjeżdzając na nią w Rumi a wyjeżdzając prawie w Wejherowie. Już wcześniej ktoś podał link. Chociaż o 6 rano raczej problemów z korkami nie powinno być
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Huherko pisze:Ja bym poszedł jeszcze o krok dalej i nie jechał przez Gdynię-Rumię-Redę-Wejherowo tylko z obwodnicy na wysokości Dąbrowy skręcił w lewo i przez Nowy Dwór Wejherowski przejechał. Wtedy to jest kwestia przejechania jednej ulicy w samym Wejherowie i wlatujemy na drogę na Piaśnicę.

http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,25,18 ... 67ba71585d
Ja bym tego kroku nie robił. Po pierwsze ta droga "przez powiat" jest dość wąska, a ruch bywa spory, po drugie mozna utknąc w Wejherowie na przejeździe kolejowym, zas kluczenie po uliczkach w celu znalezienia tunelu moze byc dla przyjezdnych kłopotliwe.
Po prostu wyjeżdżamy (tak jak mówił redzieczki) w Redzie na "6" i prosto na Wejherowo>Krokowa>Karwia...pół godziny i gotowe:-)...no moze 40 min.
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Ja bym jeszcze doradziła zaopatrzyć się w dobrą mapę Wybrzeża. Jak słyszą w CB radio kierowców-gości, którzy zupełnie niepotrzebnie tkwią zablokowani na niektórych drogach, to mi ich autentycznie żal. Często jest możliwość objechania lub wyboru drogi przez wioski. Na odcinku do Władysławowa można objechać korek nawet w sezonie. Potem przesiadka na rowery i do Chałup na deskę !:)
pi
ODPOWIEDZ