Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nowy fotoradar w Rumi

Rumia, Wejherowo, Rekowo Górne i inne
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Nowy fotoradar w Rumi koło Castoramy .

Więcej info pod linkiem

http://forum.mtk.pl/topic/5073-nowy-fot ... castoramy/
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Nowe urządzenia montowano ostatnio przy rondzie na wysokości Castoramy. Nie jestem pewien czy to tylko kontrola prędkości. Wygląda to także na fotorejstrator wykroczeń, a wiec i przejazdy na czerwonym świetle.
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Będzie robić zdjęcia od tyłu?
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Artur75 pisze:Będzie robić zdjęcia od tyłu?
Hmm, kto wie? Wcześniej pisano, że w Rumi ma być nowy fotoradar, który pozwoli na łapanie motocyklistów. Miał on być zakupiony na przełomie 2012 i 2013 roku. Może to jest to?
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Ewidentnie jest ustawiony pod zdjęcia od tyłu.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Zgadza się, ostatnio się przyjrzałem. Robi od tyłu. Nie wykluczone, że i kamera jest.
Jarek

10 lat temu

Artur75 pisze:Ewidentnie jest ustawiony pod zdjęcia od tyłu.
Na portalu MTK znalazłem coś takiego:

Należące do GITD urządzenie robi zdjęcia od tyłu i ma niespotykaną konstrukcję. Składa się ono z dwóch masztów. Pierwszy ma zamontowaną antenę radaru, skierowaną przodem do pojazdów, a także potężną lampę błyskową. Drugi maszt zawiera kamerę wykonującą zdjęcia od tyłu.

Takie rozwiązanie ma być skutecznym batem na motocyklistów. Mocna lampa błyskowa, szczególnie przyda się wieczorem, kiedy to mały ruch ośmiela amatorów ścigaczy do brawurowej jazdy. Drugie urządzenie będzie niedługo zamontowany przy jezdni w kierunku Gdyni. Fotoradary ustawiono przed światłami, będzie wyłapywał również kierowców ignorujących czerwone światło. Fotoradar umieszczony w koronie drzewa jest słabo widoczny i jeszcze nie oznakowany. Mandaty nie zasilą miejskiej kasy, trafią na konto Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Jarek pisze:
Artur75 pisze:Ewidentnie jest ustawiony pod zdjęcia od tyłu.
Na portalu MTK znalazłem coś takiego:

Składa się ono z dwóch masztów. Pierwszy ma zamontowaną antenę radaru, skierowaną przodem do pojazdów, a także potężną lampę błyskową. Drugi maszt zawiera kamerę wykonującą zdjęcia od tyłu.
Ja zauważyłem że oprócz dwóch masztów po lewej stronie (te przy drzewie) kawałek dalej na słupie po prawej też zamontowano jakieś urządzenie...
A on jest już aktywny? Czy wymagane jest by był ten fotoradar poprzedzony znakiem? Bo na razie takowego nie dostrzegłem..
No ciekawie się zapowiada..
Te nowe radary z GITD + przenośne ze Straży Miejskiej.. + czasami nieoznakowane radiowozy..
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Nie jestem pewien na 100% ale przed fotoradarem musi być znak informujący o nim, w przeciwnym wypadku zdjęcie wykonane przez fotoradar jest nieważne.
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

A nie jest przypadkiem tak, ze Rumia ma znak, że jest miastem monitorowanym i to wystarcza na cały teren?
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Miasto monitorowane oznacza. że w mieście jest monitoring. Określenie bez związku z fotoradarami.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Johny Bravo pisze: Ja zauważyłem że oprócz dwóch masztów po lewej stronie (te przy drzewie) kawałek dalej na słupie po prawej też zamontowano jakieś urządzenie...
A on jest już aktywny? Czy wymagane jest by był ten fotoradar poprzedzony znakiem? Bo na razie takowego nie dostrzegłem..
No ciekawie się zapowiada..
Te nowe radary z GITD + przenośne ze Straży Miejskiej.. + czasami nieoznakowane radiowozy..
To na słupie po prawej stronie to jest radar, do mierzenia prędkości, to po lewej to skrzynka z pstrykaczem fotek i na drugim słupie mega wypasiona lampa błyskowa
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

redziaczki pisze: To na słupie po prawej stronie to jest radar, do mierzenia prędkości, to po lewej to skrzynka z pstrykaczem fotek i na drugim słupie mega wypasiona lampa błyskowa
Tak też mi to wyglądało to ustrojstwo po prawej na radar!
Ale zazwyczaj te cuda były powiązane ze sobą w jednym maszcie..
A ten jeden słup po lewej - ta skrzynka z pstrykaczem ma dwie "dziury" - to jakieś fotki 3D ?

Ale reasumując ktoś ma 100% pewność czy taki fotoradar musi być poprzedzony znakiem? Reguluje to jakiś przepis/rozporządzenie? No i.. czy jest już aktywny - czy jeszcze nie..?
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Wiem, że kiedyś tak było, musiał być znak, że na danym odcinku może być robiony pomiar prędkości a także fotoradar musiał być pomalowany na żółto, czy jakoś tak.

Np. Dla ciekawości fotoradar który stoi na hutniczej jest wyłączony bo nie spełnia jakiś tam wymagań, znak jest ale jest szary a podobno powinnien być żółty
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Dla mnie nie ma zadnego znaczenia czy ten radar jest pomalowany na żółto czy na zielono, czy jest znak "Uwaga radar"czy nie ma. Dla mnie wazne sa pozostałe znaki drogowe. Jakiś taki niedzisiejszy jestem i jeżdżę prawidłowo. Mam "prawko" ponad 20 lat na koncie 2 mandaty i "0" punktów karnych.
Jeden mandat dostałem, gdy musiałem (fizjologia) się zatrzymac w lesie (okolice Drawska)
ODPOWIEDZ