Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nowy fotoradar w Rumi

Rumia, Wejherowo, Rekowo Górne i inne
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

redziaczki pisze:Goya przeczytaj uważnie ostatni akapit w moim linku.
Tak się składa, że go w ogóle nie przeczytałam, bo go nie zauważyłam. Wiesz późna pora i wzrok nie ten
No i oczywiście masz rację.
Ale, jeżeli z taką częstotliwością, będzie robił zdjęcia, jak już będzie oznaczony, no to Rumia nie będzie wiedziała co z pieniędzmi robić
szubi81
Forumowicz
50 postów
Forumowicz
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

Tutaj możemy przeczytać na temat nowego fotoradaru w Rumi:
http://www.radiogdansk.pl/index.php/wyd ... zenie.html
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Czy ktoś wie, czy funkcja pomiaru prędkości jest jeszcze w fazie testów czy już działa w pełni?
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Żeby fotoradar mógł wg prawa zrobić tobie zdjęcie musi być pomalowany na żółto bądź żółto-czarno oraz przed radarem musi stać znak informujący, że na danym odcinku jest wykonywany pomiar
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

A możesz mi powiedzieć czy teraz tak jest? Akurat to nie ja prowadziłem, a podobno był "błysk"
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Z tego co się orientuje to nie, wiem że jest w fazie testów i robi zdjęcia ale nie są one wysyłane. O ile samochód o którym mowa jest w twoim zapytaniu nie przejechał przez czerwone światło to nie ma się czego obawiać
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Wielkie dzięki
Awatar użytkownika
drhacken
Bywalec
215 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Na 100% testy, brak znaku o fotoradaro więc luz.
Nie polemizuj z idiotą -najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,a później pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Witam,
od paru dni po fotoradarze pozostały jedynie fundamenty - może złomiarze zadziałali w czynie społecznym
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Albo poszedł do malowania na pomarańczowo
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Maddox
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

Kilka faktów od doświadczonego kierowcy.
- Fotoradar robi zdjęcia z tyłu
- Łapie już od 61km/h
- Jadąc w drugą stronę (Gdyni) nie ma fotoradaru, za to jest kamera łapiąca przejeżdżających na żółtym świetle (i później )

Co zrobili z tą Rumią...
szubi81
Forumowicz
50 postów
Forumowicz
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

redziaczki pisze:Żeby fotoradar mógł wg prawa zrobić tobie zdjęcie musi być pomalowany na żółto bądź żółto-czarno oraz przed radarem musi stać znak informujący, że na danym odcinku jest wykonywany pomiar
Tak stanowią przepisy prawa, jednak w rzeczywistości jest zupełnie inaczej i można w tej chwili spotkać na polskich ulicach fotoradary które nie są pomalowane na żółto, a wciąż robią zdjęcia. Oczywiście jest to niezgodne z prawem, lecz ilu kierowców będzie się odwoływało, do gmin które znajdują się kilkaset kilometrów od miejsca zamieszkania, często trzeba się tam osobiście stawić. Większość zapłaci i zasili budżet gmin które stosują takie praktyki.
Przykładem jest fotoradar który znajduje się przy drodze nr 91, starej jedynce na odcinku między zjazdem z autostrady w Nowych Marzach, a Świeciem znajduje się szary fotoradar który jest dość często załadowany, ostatnio w poniedziałek przejeżdżać tą drogą fotka była nabita.

Maddox pisze:Kilka faktów od doświadczonego kierowcy.
- Fotoradar robi zdjęcia z tyłu
- Łapie już od 61km/h
- Jadąc w drugą stronę (Gdyni) nie ma fotoradaru, za to jest kamera łapiąca przejeżdżających na żółtym świetle (i później )

Co zrobili z tą Rumią...
Piszesz o fotoradarze z Rumi, którego już nie ma? Prędkość od której fotoradary robią zdjęcia w terenie zabudowanym jest przeważnie ustawiona od 70 km/h. Prawo o ruchu drogowym stanowi już kierowca jest karany za przekroczenie prędkości powyżej 10 km/h, a w nocy prędkość w terenie zabudowanym jest zwiększona do maksymalnie dozwolonego 60 km/h.

Sąd Najwyższy wydając wyrok w sprawie kierowcy z Szczecina, ogłosił że Straż Miejsca może karać kierowców zdjęciami z fotoradarów, tzn. trójnogów. Więc trzeba się mieć na baczności ponieważ Straż Miejska w Rumi z pewnością niedługo zacznie używać swojej ulubionej zabawki.
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/7 ... darow.html

Inna spraw związana z żółtymi fotoradarami to że nie wszystkie należą do Inspekcji Transportu Drogowego (ITD.). Najłatwiej to rozpoznać po antenkach które są na nich montowane. Te należące to ITD je mają, natomiast radary bez antenek należą do gmin w których się znajdują. Przykładem jest fotoradar na krajowej szóstce w miejscowości Darżyno.
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Kilka faktów od doświadczonego kierowcy.
- Fotoradar robi zdjęcia z tyłu

... takich mandatów nie trzeba, a moim zdaniem również nie należy płacić. Mi 3 razy już taki mandat chcieli wlepić, żadnego nie zapłaciłem, wystarczy kilka pism do nich wysłać. Jakoś żadna SM nie zdecydowała sie na proces sądowy, wiedząc, że to na nich ciąży obowiązek dowiedzenia mi winy, a nie na odwrót. Jeśli jedziesz ze współmałżonkiem, nie wskazujesz bo prawo gwarantuje ci możliwość odmowy zeznań obiążających ją/jego. A jeśli jedziesz z kim innym, masz prawo nie pamiętać. Dlatego podobno ITD nie bawi się w fotki "od tyłu", oczywiście chciwe SM robią co się da...ale nie dajmy się im
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Ale chyba prawo ma się zmienić od nowego roku, i jeśli dobrowolnie nie zostanie wskazana osoba która w danym momencie prowadziła samochód to automatycznie zostanie obciążony właściciel.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
tola
Znam to forum
128 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

W to, że przeważnie prędkość jest ustawiona na 70km/h nie jestem w stanie uwierzyć. Mój mąż dostał 2 mandaty. Jeden za 61 na 50 a drugi za 68 na 50. Dla mnie jest to co najmniej niepoważne ustawiać progi fotoradarów na prostych odcinkach z marginesem 10km/h, a i widziałam jeszcze mandat wystawiony bez takiego marginesu. Ja rozumiem obszar gęsto zabudowany, jakaś wioska ok, ale parę minut przed 23.00, droga krajowa zupełnie pusta i prosta, domów nie ma, a szansa na mandat jest zawsze. Ja nie mówię o jakiś dużych prędkościach, ale uważam, że większości przypadków fotoradary SM to tylko i wyłącznie maszynka do zarabiania pieniędzy.
ODPOWIEDZ