Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nowy fotoradar w Rumi

Rumia, Wejherowo, Rekowo Górne i inne
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

To jest ewidentne łupienie kierowców. Idiotyzmem jest budowa bramownic i fotoradaru odcinkowego na obecnej DK6. Poza tym już dopuszczony jest pomiar fotorapidem przez SM, a niedługo obecna DK6 (po budowie Trasy Kaszubskiej S6 - pytanie kiedy powstanie?) zostanie zdegradowana do rangi wojewódzkiej.

Nie chce mi się wierzyć, że odcinek ten jest aż tak niebezpieczny, poza tym wszystkie przejścia i skrzyżowania są wyposażone w w sygnalizację świetlną. Komuś na tej Politechnice uderzyła do głowy woda sodowa, ba nawet wiem komu. Już lepiej przeznaczyć te środki na Rekowską Górkę, gdzie 2 km mogą uratować komuś życie.
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Sorry brzezins, lepiej zapier....ć bo można? Jest ograniczenie, to trzeba go przestrzegać. Polak zawsze wszystko zakwestionuje. Ograniczenie na tym odcinku przyda się choćby dlatego, że na tym odcinku brak ścieżki rowerowej.

Co Twoim zdaniem ma robić rowerzysta, jechać po chodniku łamiąc przepis czy może wśród samochodów, które go mijają jadąc po 70-90 km/h. Nie raz tam jechałem rowerem i nie jeden wariat wyprzedzał mnie na żyletkę z wymienioną wcześniej prędkością.
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

Sorry gajos, chyba za bardzo lubisz spaliny samochodowe

a co ma robić rowerzysta na wsi, poza terenem zabudowanym gdzie dopuszczona jest v=90km/h?
a co ma robić rowerzysta na drodze do Wejherowa albo Rekowskiej górce?
to demagogia

Szkoda, że nigdy na jezdni nie widziałem rowerzysty (widziałem za to na chodniku, po którym powinien być dopuszczony ruch rowerowy), może jesteś wyjątkiem. Zamiast pisać takie głupoty lepiej abyś zaangażował się w budowę nowego sensownego połączenia rowerowego z Gdynią?

Albo kierujemy się wypadkowością, liczbą zdarzeń drogowych i sytuacji niebezpiecznych przy stosowaniu tego typu rozwiązań, albo nie ma to najmniejszego sensu. Tam nie giną ludzie.
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

brzezins pisze:Sorry gajos, chyba za bardzo lubisz spaliny samochodowe


a co ma robić rowerzysta na drodze do Wejherowa albo Rekowskiej górce?
to demagogia
Akurat w tych dwóch przypadkach ma alternatywę i nie musi jechać główną ulicą.
brzezins pisze:Zamiast pisać takie głupoty lepiej abyś zaangażował się w budowę nowego sensownego połączenia rowerowego z Gdynią?
Co proponujesz? Gdzie proponujesz trasę, tak aby włączała się w trasę, która zaczyna się na Cisowej. I kto według Ciebie powinien sfinansować taką inwestycję? UM Rumia, Starostwo? Podaj jakieś merytoryczne dane, argumenty.
gnysek
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

No sorry, ja za tym nie stoję Ale lubię jeździć zgodnie z przepisami, mniejsze koszty paliwa i bezpieczniej
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Wg mnie tego typu pomiary są bez sensowne, gdyż średnia prędkość jazdy na odcinku np Reda-Gdynia jest dużo mniejsza niż te 50km/h (No chyba, że ktoś naprawdę na każdej prostej dociska gaz do dechy i skacze z pasa na pas) W samej Gdyni przeważnie jest tak, że jeżeli nie jedzie się więcej niż 80km/h to trafia się w "czerwoną falę" i stoi na każdych światłach. to jest po pierwsze irytujące dla kierowców a po drugie spowalnia i jeszcze bardziej korkuje ruch. Co więcej stanowi zagrożenie, gdyż np: rowerzysta jeżeli jedzie taką ulicą, musi zostać wyprzedzony przez inne samochody (wyprzedzanie rowerzysty przy dużym ruchu to niebezpieczeństwo dla niego i dla samochodów) dojeżdżają do świateł, rowerzysta prawą stroną omija stojące samochody, dojeżdża na czoło stawki, zapala się zielone i sytuacja się powtarza...

Co do ścieżki rowerowej, po prawej stronie ul. Gdańskiej/Morskiej jadąc w stronę Gdyni cały czas jest chyba pas zieleni, jakby go wyłożyć asfaltem to mogłaby być ładna ścieżka od Rumi do samej Gdyni.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Kindermajster
Znam to forum
133 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Panie Gajos. Nie wiem czy zauważyłeś, ale ostatnio kierowcy samochodów dostają po pupie jak nikt inny. Fotoradarów 'jak mrówków', teraz odcinkowe pomiary prędkości. Paliwo drogie, podatki związane z użytkowaniem samochodu we wszystkim. Ja już nie mówię o transporcie ciężarowym, bo sam jestem przewoźnikiem/kierowcą. Kontrole wszędzie. Niedługo lodówkę otworzę, a tam ITD lub 'misiaki' mi wyskoczą... Kasa płynie do naszego państwa szerokim strumieniem, a co mamy w zamiar? Kolejne fotoradary, nieoznakowane radiowozy. No dobra, może jakieś autostrady. Ale za nie też trzeba płacić i to jak za zborze! Budują nowe drogi, ale niektóre to wręcz fuszerka na kółkach! Wszystko to, żeby nas zdoić z kasy. A tak na prawdę to Ci, którzy to wszystko projektują i wymyślają, to w pupie mają bezpieczeństwo w większości przypadków. KASA, KASA i jeszcze raz KASA! Sama Reda to też jakaś paranoja. Wyniesienia skrzyżowań, progi zwalniające, strefy skrzyżowań równorzędnych to w większości "SAMOWOLA BUDOWLANA" i ZERO pomyślunku! Co niektórzy, a wiem że tacy na forum przebywają, będą mnie linczować. Ale spójrzcie na to z innej strony i wyciągnijcie wnioski. POMYŚLCIE. To nie boli. P.S. Ten temat można wałkować w nieskończoność...
Wszędzie na świecie istnieją takie miejsca, z których do innych miejsc jest 50km...
gnysek
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Przez 7 lat posiadania prawa jazdy nie dostałem ani punktu, ani mandatu, ani zdjęcia ani nawet nie miałem kontroli. Toteż nie widzę problemu. Natomiast widzę jak inni mają problem z przestrzeganiem przepisów, zwłaszcza prędkość, ustępowanie pierwszeństwa oraz oszczędzanie na kierunkowskazach.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Jako, że zostałem przywołany do tablicy. Zdjęcia z fotoradarów dostają Ci kierowcy, którzy ŁAMIĄ PRZEPISY. Jeżdżąc przepisowo fotoradary, nieoznakowane radiowozy nie powinny Cię interesować. O innych sprawach się nie wypowiadam.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Oj Gajos, nie zgadzam się z Tobą.

Ja dostałem jakiś tydzień temu mandat od SM Wejherowo za przejazd skrzyżowania na czerwonym świetle. Tam gdzie jest ta najnowsza Biedronka przy Wejherowskiej. Tam światło żółte pali się na tyle krótko, że jadąc te przepisowe 70km/h jeżeli zapali Ci się światło pomarańczowe to masz możliwość albo hamowania awaryjnego, albo ryzyko przejazdu na późnym pomarańczowym, co skończy się mandatem. Ja zacząłem hamować awaryjnie i nie wjeżdżając nawet na skrzyżowanie przejechałem linię bezwzględnego zatrzymania się, po czym wycofałem auto z powrotem przed linię. Wystawili mi mandat na 300 zł i 6pkt karnych - gdybym się tym nie zainteresował to bym to zapłacił. A że pojechałem tam po wyjaśnienia to okazało się, że mandat został wystawiony niesłusznie, ze złego paragrafu i od razu zrobił się mandat 100zł i 1 pkt karny za zatrzymanie się w niedozwolonym miejscu na skrzyżowaniu. Ciekawe ilu kierowców zostało oszukanych i naciągniętych przez SM za źle wystawione mandaty.

Dzisiaj czy wczoraj też był tam wypadek, bo ludzie jak widzą tam światło żółte to hamują na wariata żeby tylko nie być złapanym na kamerce. Jeden wyhamuje, drugi nie i tragedia gotowa - jak to jest poprawa bezpieczeństwa to ja dziękuję.

Pytanie w tym momencie jest takie, czy ten system ma zwiększyć bezpieczeństwo czy nabić pieniążki od niesłusznie wystawianych mandatów.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

Co proponujesz? Gdzie proponujesz trasę, tak aby włączała się w trasę, która zaczyna się na Cisowej. I kto według Ciebie powinien sfinansować taką inwestycję? UM Rumia, Starostwo? Podaj jakieś merytoryczne dane, argumenty.
A tak na serio (wykluczając sympatie lub antypatie polityczne) to miałem na myśli połączenie przez Hutniczą. Tam jest miejsce na ścieżkę rowerową. Wtedy takie połączenie miałoby sens - Budowa przedłużenia Kosynierów, ścieżki przez Rumię (skądinąd fatalne), a potem przez Hutniczą.
Co do ścieżki rowerowej, po prawej stronie ul. Gdańskiej. Morskiej jadąc w stronę Gdyni cały czas jest chyba pas zieleni, jakby go wyłożyć asfaltem to mogłaby być ładna ścieżka od Rumi do samej Gdyni.
Huherko - masz rację. Tylko nikt jej nie wybuduje - za mało rowerzystów.
Ja dostałem jakiś tydzień temu mandat od SM Wejherowo za przejazd skrzyżowania na czerwonym świetle. Tam gdzie jest ta najnowsza Biedronka przy Wejherowskiej. Tam światło żółte pali się na tyle krótko, że jadąc te przepisowe 70km/h jeżeli zapali Ci się światło pomarańczowe to masz możliwość albo hamowania awaryjnego, albo ryzyko przejazdu na późnym pomarańczowym
Dzwoniłem niedawno do GDDKiA i prosiłem, aby przyjrzeli się tym światłom na skrzyżowaniu z E. Orzeszkowej (czy pomarańczowe pali się przez 3 sekundy zgodnie z rozporządzeniem) i Rondzie Solidarności (z tego co pamiętam oba sygnalizatory zmieniają się w tym samym momencie, a nie wjazdowy wcześniej, wyjazdowy później).

PS. Jakie miałeś opóźnienie?

Dwa dni temu wspomniałem o Gościcinie proszę (news z dzisiaj) - http://www.nadmorski24.pl/aktualnosci/1 ... gorce.html
Fotoradarów nie powinno stawiać się tam gdzie są kolizje, stłuczki lub prędkość wg wrażenia niektórych uczestników ruchu jest zbyt duża, tylko tam gdzie rzeczywiście dochodzi do zdarzeń śmiertelnych.

Jak to określiła osoba z GDDKiA - "Ten odcinek w Rumi to nie jest wg mnie TOP 10"
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
Awatar użytkownika
Kindermajster
Znam to forum
133 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Gajos pisze:Jako, że zostałem przywołany do tablicy. Zdjęcia z fotoradarów dostają Ci kierowcy, którzy ŁAMIĄ PRZEPISY. Jeżdżąc przepisowo fotoradary, nieoznakowane radiowozy nie powinny Cię interesować. O innych sprawach się nie wypowiadam.

Tylko czy rzeczywiście większość fotoradarów, jest ustawiona po to, aby było bezpieczniej, czy aby ZGARNIAŁY "SIANKO"!? Jak dla mnie, to drugie...
Wszędzie na świecie istnieją takie miejsca, z których do innych miejsc jest 50km...
gnysek
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Gdzie by nie postawili, to ludzie którzy jeżdżą nieprzepisowo powiedzą, że to dla "sianka". Co do zbyt krótkich świateł - jest problem, zgłoś do odpowiedniej instytucji (GDDKiA lub Zarząd Dróg w danym mieście). Nikomu się nie chce zgłaszać, to i nikt o problemie nie wie, a czasem jeden telefon wystarczy i światła zmienią (sprawdzone).
Awatar użytkownika
Kindermajster
Znam to forum
133 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Zauważmy też, że w wielu miejscach prędkość dozwolona mogłaby zostać podniesiona, ale po co?! Wielkie szczęście, albo i nawet cud, że parę lat temu podniesiono prędkość przelotową na DK6 od granic Redy do wlotu w Wejherowie, z 50 na 70...
Wszędzie na świecie istnieją takie miejsca, z których do innych miejsc jest 50km...
ODPOWIEDZ