Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Mechelinki

Rumia, Wejherowo, Rekowo Górne i inne
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Dziś biegałem sobie po plaży na odcinku Rewa - Mechelinki i w okolicy Mechelinek w wodzie przy brzegu dryfują dość spore kawałki betonowego nabrzeża. Ktoś coś wie na ten temat? Skąd te betonowe bryły przydryfowały?

Poza tym nie byłem w Mechelinkach kilkanaście lat i widzę, że mocno się rozwijają. Powstaje piękny Port Rybacki, jest już molo (długość podobna do tego w Orłowie). Ma także zostać zagospodarowany teren wokół.. tak więc może być fajne miejsce na niedzielny spacerek.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Dobrze zes przypomnial o tym molo. W wakacje jeszcze widzialem jak to budowali. Trzeba sie wybrac niebawem i zobaczyc efekt koncowy...
Mamo.... bo się potnę !!!
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Jeszcze jest zamknięte, chodź można przeskoczyć przez barierkę i się przejść. Jednak bardziej mnie interesuje skąd się tam wzięły i skąd te kawałki betonowego nabrzeża
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

To pewnie resztki Atlantydy, ktora znaleziono pod kojem Trynkiewicza...
Mamo.... bo się potnę !!!
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

W celi Trynkiewicza oprócz Atlantydy były jeszcze inne fajne rzeczy: Święty gral, apratura do sterowania brzozami, pieniądze z OFE, dziura budżetowa i wiele innych....
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

...nie zapomnij o lodach kreconych przez PO
Mamo.... bo się potnę !!!
Awatar użytkownika
drhacken
Bywalec
215 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

I stworze z 8 nogami i jednym okiem
Nie polemizuj z idiotą -najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,a później pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Nie zapominajmy o ... Leninie wiecznie zywym
Mamo.... bo się potnę !!!
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

redziaczki pisze:...Poza tym nie byłem w Mechelinkach kilkanaście lat i widzę, że mocno się rozwijają. ...
Wprawdzie nie wiem co to za betonki, ale co do rozwoju Mechelinek to to dopiero początek. Zamierzają za Unijną kasę stać się "chlubą powiatu Puckiego".
Mechelinki nową chlubą powiatu puckiego?

Mechelinki, czyli niewielka wieś położona w powiecie puckim znajduje się w sąsiedztwie rezerwatu przyrody "Mechelińskie Łąki". Przystań rybacka z charakterystycznymi kaszubskimi kutrami rybackimi, niewielki targ rybny, piaszczysta plaża oraz bliskie położenie tej miejscowości w pobliżu Aglomeracji Trójmiejskiej to tylko niektóre z atrybutów. Wkrótce powstanie tam między innymi amfiteatr.

W planie: budowa nawierzchni utwardzonej, przebudowa małej architektury (ławeczki, śmietniki, słupki ograniczające, przenośne toalety, pergole, podesty widokowe). Powstanie ciąg pieszo-jezdny, zostanie wykonane oświetlenie terenu wzdłuż pasa drogowego leżącego w bezpośrednim sąsiedztwie plaży. Będzie też amfiteatr wraz z zadaszeniem sceny - czytamy na stronie gminy Kosakowo.

Planowana wartość zadania w oparciu o kosztorys wynosi 2 188 640,81 zł brutto. Gmina do tej inwestycji dołoży 688 640,81 zł, reszta kwoty pozyskana została dzięki środkom unijnym.
http://www.nadmorski24.pl/aktualnosci/1 ... kiego.html

aż żal że Reda tak nie chętnie korzysta ze środków Unijnych
Załączniki
0345I9h9x0c0M1E3l8T942W7C2F5p8u1.jpg
zdjęcie z nadmorski24.pl
t1i10103P010e1o3w869O2P7e2o5F8S2.jpg
zdjęcie z nadmorski24.pl
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Zapowiada się świetnie.

A ktoś się może orientuje czy da radę przejść plażą z Mechelinek na Babie Doły?
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

No pięknie to wygląda i cieszę się, że Kosakowo tak walczy o swoją turystyczną stronę - chcą zaistnieć i mają szansę. Nie ma jednak sensu utyskiwanie, że oni potrafią coś zrobić za unijną kasę a my nie, bo co tu porównywać? Oni są jedną z najbogatszych gmin w Polsce w dodatku z bardzo małą ilością mieszkańców (w rozumieniu - "do obsługi") u nas odwrotnie - kasy mało (bo i skąd) a ludzi coraz więcej, do tego z potrzebami miejskimi - tam to gmina wiejska. Mogą sobie pozwolić na robienie z Rewy, a teraz z Mechelinek perełek. My możemy jedynie pomyśleć jak z tego sukcesu skorzystać - najlepiej połączyć się wspominanym wcześniej szlakiem pieszo-rowerowym. Jakieś początki już są.
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

redziaczki da się przejść, choć nie wiem czy cały czas plaża. Wczoraj o to Narzeczona Brata pytałem
Mamo.... bo się potnę !!!
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Znalazłem jakieś zdjęcia z czerwca ubiegłego roku i własnie było napisane, że miejscami trzeba się napocić by przedostać się przez drzewa czy wdrapać na skarpy...
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Dla każdego "napocic się" i "skarpa" znaczą co innego. Nie wiem, osobiście nie szedłem ale zamierzam. Tak się rozmarzylem... Fajnie jakby choć w sezonie jakiś autobus puścili... np. z Wejherowa przez Rede, Kazimierz, Mechelinki do Rewy...
Mamo.... bo się potnę !!!
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Z Rumi (z dworca) w sezonie jeździ autobus M do Rewy i część kursów (przynajmniej te poranne) ma skomunikowane z J-ką, więc kupujesz bilet godzinny na J-kę w Redzie i po przesiadce w Rumi jedziesz sobie do Rewy

ale oczywiście jestem za, żeby M-ka zaczynała w Redzie a nie Rumi
ODPOWIEDZ