Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

rejestrator w Wejherowie

Rumia, Wejherowo, Rekowo Górne i inne
Awatar użytkownika
moncia
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

dziś w programie Uwaga! na tvn oraz w TTV poruszony był temat fotoradaru w Wejherowie, umieszczonego na wysokości Biedronki, który robi zdjęcia samochodom przejeżdżającym na czerwonym świetle

http://www.nadmorski24.pl/images/632x42 ... 82I8X0.jpg - o to skrzyzowanie mi chodzi


czy ktoś z Was również dostał mandat z tergo miejsca?
W tv wyjaśnili że pomarańczowe światło trwa bardzo krótko

byłam w szoku jak otrzymałam mandat!!!
Awatar użytkownika
moncia
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

dodam, że nie przejeżdzam NIGDY na czerwonym, a więc musieli mi zrobić zdjecie na pomarańczowym (które de facto trwa 2 sekundy - POZDRO)
Binka
Bywalec
283 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Dzisiaj jest kręcony cały materiał Uwaga dla TVN-u o 19.30 właśnie na tym felernym skrzyżowaniu(wczoraj była tylko zapowiedź) o 19.50 emisja. Organizatorzy zapraszają wszystkich poszkodowanych i zainteresowanych


http://gwe24.pl/UWAGA-TVN-na-zywo-w-Wej ... 15365.html
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Znajomy przejechał linię świateł, ale zatrzymał się jeszcze przed skrzyżowaniem i też dostał mandat. Na szczęście po wizycie u Straży Miejskiej skończyło się na upomnieniu.
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Zigi no to ja też czekam na mandat bo hamowałem jak się dało, samochód się zatrzymał niecały metr za linią.
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Jedzie ktos ??
szarunia

10 lat temu

Dzisiaj też dostałam listowne wezwanie ze zdjęciami ,a to niespodzianka - moncia zapłaciłaś czy czekasz na cud po tym programie
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

a ja bym chamstwu nie odpuszczał i pojechałbym się kłócić - dwie - trzy stówy to jednak nie jest mało pieniędzy i warto powalczyć - zwłaszcza, że ewidentnie naciągają ludzi na kasę
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Otóż to Reciechu... nawet mojego kumpla z Gdańska tam naciągnęli. Ja rozumiem bezpieczeństwo na drogach ale bez naciągania...
Mamo.... bo się potnę !!!
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

w programie TVN-u było ewidentnie widać, że starosta mówi językiem rozsądku i widzi jaki "wałek" jest tam kręcony, a strażnik miejski jak małpa powtarza to co mu kazali mówić/robić - w końcu 1,5 bańki piechotą nie chodzi - a na tyle naciągneli kierowców w ostatnim czasie... ach żeby tak mieć kbks-a i celne oko - te kamery by długo nie powisiały
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

jest kilka sposobów aby tego nie płacic.
1. Nie odpowiadac na pytanie kto kierował pojazdem (straz miejska niema prawa żądac odpowiedzi na to pytanie)
2. Niech kierują sprawę do sądu ( straż miejska niema prawa występowac jako oskarżyciel publiczny w sądzie - jak im i policji się będzie chciało to oddadzą sprawę policji i ta będzie lub nie ją dalej prowadzic)
Inne szukac w internecie

Pierwszy lepszy link
http://jeleniagora.naszemiasto.pl/artyk ... c510,1,3,5
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Wielokrotnie tam jechalem samochodem i dziwne bo jakos nie mam problemow o kotrych w TVN mowiono.
Specjalnie wiele razy tam przejechalem samochodem w miedzy czasie zanim zabralem teraz glos.
Moje spostrzezenie jest takie ze walek jest krecony na glupocie ludzi ktorzy nie rozumieja ze znak ograniczenia predkosci do 70km/h oznacza 70 a nie 80, 100 czy wiecej.
Przy 70 nie ma problemu oczywiscie pod warunkiem ze sie kieruje pojazdem anie spi czy rozmawia prze komorke .
Osobiscie wole aby sroba tam byal przeykrecona mocno bo glupota ludzka jeststraszna, osoby ktore jada normalnie na tym skrzytzowaniu widuje kawalek dalej jak przejezdzaja na czerwonym na nastepnych sygnalizacjach w strone Redy tylko dlatego ze nie ma kamer a policja nic nie robi/nie sciga z a to.
Artur
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Artur, absolutnie masz rację, ale w tym konkretnym przypadku ludzie nie chcą niczego innego, niż tylko zwiększenia czasu trwania żółtego światła (bo jest ustawione na absolutne ustawowe minimum) lub zamontowania liczników, czy naprawdę uważasz, że 5 tyś mandatów w okresie 2 m-cy świadczy o tym, że wszyscy nagminnie łamią tam prawo ? jestem często w Toruniu i tam są właśnie liczniki - świetna sprawa, tylko tyle, że z niej nie da się zrobić maszynki do robienia kasy..... i jak sądzę, nikt na tym forum nie popiera przejeżdżania na czerwonym świetle...
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Uwazam ponizsze rzeczy:
- Prawie nikt zazwyczaj nie przestrzega ograniczen predkosci gdy jade 6ka do wejherowa samochodem. Jestem wyprzedzany przezprawie wszystkich. Osoby jadace zgodnie z przepisami to zadkosc.
- Liczniki czasu i wydluzanie zoltego swiatla sluzylo by glownie piratom ktorzy nie przestrzegaja ograniczen predkosci.
- Myslalem nad licznikami pozytywnie bo lubie chamowac silnikiem niz hamulcem, ale z w/w raczej jestem scepytczny.
- Rozporzadzenie o znakach i sygnalach regoluje kwestie czasu trawnia faz sygnalizacji dla danej predkosci.
IMHO ludzie placzacy do kamery jakie to niesprawiedliwe placic mandaty za piractwo, powinni albo walczyc o zmiene rozporzadzenia albo o zmiane statusu drogi z GP na S /zwiekszyc dop predkosc. A najlepiej po prostu zaczac jezdzic normalnie ponizej/z dop predkoscia.
Artur
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

ArturB, wzorowy obywatelu, dlaczego wychodzisz z założenia że wszyscy są głupi a tylko Ty jesteś idealny ... ehh .. że też chce Ci się rozmawiać z takim plebsem jak my?

Ja też jeżdżę przepisowo, nie jest to pierwsze skrzyżowanie w Wejherowie które ma ten system kamer. Uwierz mi Arturze, że bardzo dużo osób zdaje sobie sprawę że te kamery tam ciągle są i jakiekolwiek wykroczenie będzie NA BANK ukarane i raczej w ramach rozrywki przejeżdżają na czerwonym więc nie rozumiem Twojego toku myślenia, że zamiast poprawić tam bezpieczeństwo osób jadących przepisowo zastosować któryś ze sposobów przedstawionych tutaj można wyzwać wszystkich od wariatów i głupców i dalej problemu nie widzieć.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
ODPOWIEDZ