nowa linia autobusowa Mrzezino - Gdynia Obłuże

Rumia, Wejherowo, Rekowo Górne i inne
Wicek
Wygadany Lider
2320 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 9 lat temu

5 lat temu

Mieszkańcy Mrzezina domagają się utworzenia nowej linii autobusowej Mrzezino - Gdynia Obłuże przez Kosakowo... szkoda, że nie przez Redę
Mieszkańcy gminy Puck domagają się nowej linii autobusowej

Mieszkańcy gminy Puck domagają się od władz samorządowych utworzenia nowej linii autobusowej. Pojazdy ZKM miałyby kursować pomiędzy Mrzezinem a Gdynią.
Pod petycją w tej sprawie zebrano ponad tysiąc podpisów.

Miejscowa społeczność domaga się połączenia miejskim autobusem gminy Puck z Gdynią. Skorzystałoby na tym wielu mieszkańców.

- Mogliby z tego korzystać osoby mieszkające po drugiej stronie Pucka, czyli z Leśniewa czy Darżlubia. Jeżeli chcą się oni dostać do Gdyni, to wiadomo że do Pucka muszą i tak dojechać. Jeżeli ktoś chce się dostać do Obłuża i Kosakowa, nie musiałby jechać pociągiem do Gdyni, mógłby jechać bezpośrednio i czas podróży z pewnością by się skrócił - wyjaśnia Dariusz Skóra, były sołtys Mrzezina, radny powiatu puckiego.

Mieszkańcy domagają się powstania nowej linii autobusowej ZKM. Trasa miałaby długość 19 km i znacznie skróciłaby czas podróży do Trójmiasta.

- Obecnie żeby dojechać do Trójmiasta musimy jechać drogą okrężną przez Połchowo i dalej Rekowo Dolne i Redę. W tym samym czasie bylibyśmy w Gdyni - wyjaśnia Przemysław Streng, mieszkaniec Mrzezina.

Pod petycją w sprawie dodatkowej linii podpisało się ponad tysiąc osób. Część kosztów jej uruchomienia musiałaby pokryć gmina Puck.

- My musimy przyjąć wszystkie zasady, które obowiązują w Gdyni, czyli że wszyscy powyżej siedemdziesiątego roku życia są zwolnieni z opłat za przejazdy. - wyjaśnia Tadeusz Puszkarczuk, wójt gminy Puck. - Gdyby była to linia tylko i wyłącznie obsługująca gminę Puck i te trzy miejscowości z początkową pętlą w Obłużu, to koszt dla gminy wyniósłby 600-700 tysięcy złotych rocznie.

Koszty udałoby się zmniejszyć, jeśli do współpracy urzędnicy namówią Gdynię i gminę Kosakowo. Wydatki podzielone mogłyby zostać wówczas na trzy samorządy.

Temat zostanie poruszony podczas piątkowego spotkania forum Nordy. Jeśli samorządom uda się dojść do porozumienia, linia mogłaby ruszyć najwcześniej w przyszłym roku.
http://www.nadmorski24.pl/aktualnosci/2 ... sowej.html
Grzesznik
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 8 lat temu

5 lat temu

szkoda, że nie przez Redę
Przez Redę już mają dojazd do Gdyni a przez Kosakowa szybciej w ogóle w sezonie i bliżej.
Wicek
Wygadany Lider
2320 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 9 lat temu

1 rok temu

wprawdzie nie dotyczy bezpośrednio Redy, ale odświeżę temat po :) 4 latach :)

Czekali, czekali i się doczekają autobusu z Pucka do "Gdyni Północ"
Nowa linia autobusowa z Pucka do Gdyni bezpośrednio przez Kosakowo, Żelistrzewo i Mrzezino

Już za kilka miesięcy uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa z Pucka do Gdyni przez m.in. Kosakowo. Głównymi inicjatorami przedsięwzięcia byli wójt gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk oraz wójt gminy Kosakowo Marcin Majek. Uruchomienie bezpośredniego przejazdu autobusowego do Gdyni, z którego skorzystać będą mogli mieszkańcy Gminy Puck, to odpowiedź na postulaty mieszkańców poruszane podczas minionej kampanii wyborczej. Wójt gminy Puck wskazuje tym samym, że stara się realizować zapowiadane obietnice wyborcze.

-Przede wszystkim chcielibyśmy, aby nowa linia autobusowa obsługiwała mieszkańców pracujących w Gdyni oraz młodzież, która uczęszcza do szkół w Trójmieście — podkreślił w rozmowie z nami wójt Tadeusz Puszkarczuk.

Trasa przebiegnie tak zwaną „drogą przez łąki”, co znacznie skróci czas dojazdu do Gdyni. Autobus kursować ma z Pucka, przez Żelistrzewo, Smolno, Mrzezino oraz Kosakowo. Końcowym przystankiem prawdopodobnie będzie Gdynia Obłuże. Szacowany czas przejazdu trwać będzie niewiele ponad 30 minut. Pierwsze autobusy mają wyjechać na trasę już za kilka miesięcy, być może jeszcze przed wakacjami.

-Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, autobusy rozpoczną kursy już około maja lub czerwca. Pierwsze sześć miesięcy przeznaczamy na testowanie połączenia — wskazał wójt gminy Kosakowo Marcin Majek.

Trasę obsługiwać będzie PKS Gdynia. W pierwszym miesiącach do Gdyni kursować będzie bus. W zależności od zainteresowania połączeniem zapadną decyzje co do dalszego funkcjonowania linii.

W najbliższym czasie zorganizowane zostanie kolejne spotkanie włodarzy obszarów, którymi objęta zostanie nowa linia autobusowa. Wówczas ustalone zostaną kolejne szczegóły związane z przejazdem, między innymi w zakresie godzin połączeń oraz przystanków.

Wójt Gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk zachęca mieszkańców do zgłaszania swoich sugestii co do funkcjonowania połączeń. Włodarze są otwarci na opinie i oczekiwania pasażarów dotyczących lokalizacji przystanków, a także godzin odjazdów autobusów.

Kaszuby 24.pl
http://gminakosakowo.pl/aktualnosci/now ... -kosakowo/
ODPOWIEDZ