Wodne ogrody w Wejherowie?

Rumia, Wejherowo, Rekowo Górne i inne
Wicek
Wygadany Lider
2320 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 9 lat temu

4 lat temu

nadmorski24 ujawnia plany budowy ciekawej inwestycji w Wejherowie.

Zdjęcia i wizualizacja na stronie http://www.nadmorski24.pl/aktualnosci/2 ... -film.html
Wodne ogrody w Wejherowie?

W Wejherowie powstaną "Wodne Ogrody" - poinformował na jednym z portali społecznościowych prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt. Zdaniem radnych Platformy Obywatelskiej - Samorządność rewitalizacja basenu przy ul. Kalwaryjskiej powinna zostać wpisana do przyszłorocznego budżetu. Podobnie uważają radni Wolę Wejherowo.

Ponad rok temu mówiło się o wybudowaniu płytkich basenów dla małych dzieci, fontanny, wodotrysków oraz zjeżdżalni wodnej. Wówczas przewidywano stworzenie strefy rehabilitacyjnej, jacuzzi oraz miejsca masaży wodnych. Obecnie trwają prace nad projektem budżetu miasta na rok 2016. Budowy tej inwestycji domagają się radni Platformy Obywatelskiej - Samorządność, pomysł popierają także radni Wolę Wejherowo.

- Radni klubu "Platforma Obywatelska-Samorządność" przedstawili ostatnio na konferencji prasowej swoje pomysły. Wcześniej rozmawiałem już z radnymi klubu „Wolę Wejherowo”, którzy również przedstawili swoje propozycje. Zgłaszane przez radnych postulaty do przyszłorocznego budżetu wpisują się w inwestycje, nad którymi od dawna pracujemy i które zostały zaplanowane na rok 2016 oraz lata następne. Świadczy to o tym, że patrzymy podobnie na rozwój Wejherowa - informuje Krzysztof Hildebrandt.

Okazuje się, jednak że prace nad rewitalizacją basenu przy ulicy Kalwaryjskiej trwają już trzy lata.

- Cieszę się, że moja trzyletnia praca nad przygotowaniem rewitalizacji tzw. starego basenu przy ul. Kalwaryjskiej zyskuje akceptację radnych. Poniżej przedstawiam Państwu wstępną wizualizację zespołu basenów w Wejherowie pod nazwą „Wodne Ogrody” - informuje na Facebooku Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.


ciekawe co z tego wyjdzie
Romek
Lider Forumowicz
1397 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 8 lat temu

4 lat temu

Chodziłem tam jako dzieciak. Było wspaniale. wieczorami odbywały sie tam potańcówki (dla młodzieży informacja; to takie dyskoteki) przy prawdziwej orkiestrze. Był krąg taneczny kolorowe lampiony...było miło. Oczywiscie przygladasłem się tylko. W latach
70 (chyba) basen zamknieto.
To dobry pomysł, że chcą to odnowić. Myśle jednak, ze pomysł z tymi zjezdzalniami, wodotryskami to troche rozbuchany projekt. Sezon jest krótki, dni "kąpielowych" niekiedy jest niewiele. Trochę skromniej mozna też osiagnąc niezłe efekty. No, chyba, że Wejherowo ma kase, to niech budują!
Wicek
Wygadany Lider
2320 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 9 lat temu

4 lat temu

też o tym myślałem
Polska to nie Hiszpania, słońca tutaj takiego kąpielowego to mamy może z miesiąc w sumie, ale jak sądzę to mają być baseny z podgrzewaną wodą... tylko ile będzie kosztowało utrzymanie tego?

ale tak jak napisałeś. Jak mają kasę niech budują. Może być sympatycznie. W Wodnych Ogrodach w Wejherowie w dni upalne pod chmurką (5 % czasu), w chłodniejsze i zimowe dni w Aquasferze w Redzie (95 % czasu)
nika27
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 4 lat temu

4 lat temu

Koszty utrzymania takich ogrodów wodnych mogą się okazać zbyt duże jak na budżet miasta. Ale sam projekt prezentuje się świetnie.
Wejherowo
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 4 lat temu

4 lat temu

Świetny pomysł z tymi "Wodnymi Ogrodami" w Wejherowie. Oby wypalił, to Wejherowo będzie miało kolejny już obiekt, którym można się chwalić. Trzymam kciuki! A więcej atrakcji z Wejherowa można znaleźć na stronie www.wejherowo.pl
Robin
Częsty Bywalec
341 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 8 lat temu

4 lat temu

W tym mieście cierpią na manię wielkości. Szkoda, że kasa przeznaczona na powiat (czyli też na nas) idzie na dziwne pomysły.....
jowkow
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 3 lat temu

3 lat temu

Fajny pomysł ale jak pomyśle o kosztach to chyba bedzie to bardzo dużo, nie wiem czy pieniążki nie powinny być na co innego przeznaczone...
Wicek
Wygadany Lider
2320 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 9 lat temu

3 lat temu

podobne zdanie padło w temacie Aquaparku, że "kolejny obiekt do którego trzeba będzie dokładać, mija się z celem" i tak jak tam, tak i tu napiszę:
Co jak co, ale ten obiekt po pierwsze da mieszkańcom dostęp do basenu czego tutaj (w tym przypadku w Wejherowie) bardzo brakuje, po drugie może stać się centrum rozrywki, której w Redzie (w tym przypadku w Wejherowie) również brakuje, po trzecie da miejsca pracy na miejscu, których również brakuje i po czwarte może zmienić sposób myślenia o Redzie (w tym przypadku o Wejherowie). Dla mnie dopłacanie do takiego obiektu byłoby dużo bardziej sensowne niż do wielu innych z których nikt, albo prawie nikt nie korzysta ale póki co nie trzeba dopłacać więc nie ma nad czym dyskutować
Ludziom też coś się należy, nie widzę nic złego w tym, ze miasto dopłaci do obiektów dających rozrywkę.
ODPOWIEDZ