Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Elektrownia Atomowa w Żarnowcu?

Rumia, Wejherowo, Rekowo Górne i inne

Co sądzisz na temat elektrowni atomowej w Żarnowcu?

Jestem za
51
75%
Jestem przeciw
16
24%
Nie mam zdania
1
1%
 
Liczba głosów: 68
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Co tu jest tańsze.Nie ma nic droższego niż zdrowie.Nie jeden z Was nie pamięta kwietnia 1986 r.Efektem tego są ogromne kolejki do endokrynologa.To własnie Czarnobyl zostawił ogromny slad na zdrowiu Polaków .Niech o tym decydują ludzie a nie politycy.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Większość mieszkańców Gminy Gniewino gdzie ma powstać elektrownia popiera jej budowę.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Nie było tam żadnego referendum żeby tak twierdzić.Opinia p. Walczaka nie jest opinią mieszkańców.Zresztą strefa ochronna sięga dużo dalej.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Gajos: To co meszkańcy wsi uważają to za mało i ma małe znaczenie bo ew skazenie obejumjmie strefę duzo dalej od elektrowni np 50, 60km w tym całe 3M.
fazi6
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Dlatego rząd powinnien zezwolić na przeprowadzenie referendum dla mieszkańców tylko i wyłącznie pomorskiego, kto opowiada się za budową elektrowni atomowej a kto jest przeciw.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Aby się za czymś opowiadać należy mieć dostęp do jasnej i precyzyjnej informacji o tym co napisałem, na razie serwuje się tylko i wyłącznie bełkot marketingowy i fikcję bez żadnych opracowań.
fazi6
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Zgadzam się z tobą ArturB, że społeczeństwo musi dostać odpowiedz na te i wiele innych pytań związanych z budową tej elektrowni atomowej.
Tylko, że mi się wydaje, że będzie tak jak ze wszystkim i poinformują nas dopiero po fakcie dokonanym. :(
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

I nie rząd nas poinforumuje ale jakieś organizacje jak greenpeace czy wikileaks o tym co ukryto i sknocono i jak oszukowano.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1791 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

kowalski pisze:Co tu jest tańsze.Nie ma nic droższego niż zdrowie.Nie jeden z Was nie pamięta kwietnia 1986 r.Efektem tego są ogromne kolejki do endokrynologa.To własnie Czarnobyl zostawił ogromny slad na zdrowiu Polaków .Niech o tym decydują ludzie a nie politycy.
Szybciej do endokrynologa trafisz po wyjeździe do afryki niż po wybuchu w Czarnobylu ...
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Nie bądz złosliwy.
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

ArturB pisze:I nie rząd nas poinforumuje ale jakieś organizacje jak greenpeace czy wikileaks o tym co ukryto i sknocono i jak oszukowano.
Juz nie doszukuj się spisku...

Mi sie wydaje, ze jeżeli my nie wybudujemy szybko jednej, dwóch elektrowni - zrobią to za moment przy granicy Litwini, Łotycze czy jeszcze lepiej - Rosjanie i z uśmiechem na ustach nam tą swoją energię będą sprzedawać.
sebus1
Forumowicz
56 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Hehe...zwolennicy elektrowni piszą tak jakby nas ta elektrownia atomowa miała uratować od kryzysu energetycznego :D . A prawda jest taka, że nawet jeśli dwie takie elektrownie atomowe wybudujemy to nie pokryją one nawet 10% naszego zapotrzebowania na energie.

Niech lepiej rozbudują to co mają i węglem palą przez najbliższe 500 lat...i niech mi ktoś powie, że go nie mamy to wyśmieje :wink: .
partagas
Częsty Bywalec
310 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

jestem za systemem energetyki rozproszonej. za te 20 mld wiecie ile "zielonej", rozproszonej energii da się wybudować. o ile więcej miejsc pracy by powstało dla różnego typu pracujących nie tylko 200 specjalistów i ochroniarzy. to by była prawdziwa idea zrównoważonego rozwoju.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Tak robi Dania nie wspominajac iz Szwecja kupuje od Norwegi smieci bytowe bo swoje w 100% utylizuje wytwarzajac z nich energie w sposob ktory nie zatruwa otoczenia.

A u nas rośnie "EKO" góra smieci i odpadów w "EKO' Dolinie
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

sebus : Z eletrownia chodzi tylko o biznes wielkich korporacji i państw na produkcji urzadzen i przechowywaniu zuzytego paliwa to jest gruba łatwa i szybka kasa. W dodatku zazwyczaj calkowicie wylaczona z kontroli spolecznej i utajniona.
ODPOWIEDZ