Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Elektrownia Atomowa w Żarnowcu?

Rumia, Wejherowo, Rekowo Górne i inne

Co sądzisz na temat elektrowni atomowej w Żarnowcu?

Jestem za
51
75%
Jestem przeciw
16
24%
Nie mam zdania
1
1%
 
Liczba głosów: 68
Marcin
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

sebus1 pisze:Hehe...zwolennicy elektrowni piszą tak jakby nas ta elektrownia atomowa miała uratować od kryzysu energetycznego :D . A prawda jest taka, że nawet jeśli dwie takie elektrownie atomowe wybudujemy to nie pokryją one nawet 10% naszego zapotrzebowania na energie.

Niech lepiej rozbudują to co mają i węglem palą przez najbliższe 500 lat...i niech mi ktoś powie, że go nie mamy to wyśmieje :wink: .
Mamy, pewnie trochę go tam pod ziemią mamy. Ale sprowadzamy z zagranicy :) Dwie elektrownie przynajmniej zaspokoją pomorze! Ja tam wcale jakimś zapartym zwolennikiem atomówek nie jestem, po prostu nie wierzę w wybudowanie tysięcy (wbrew pozorom - głośno szumiących) wiatraków, wybudowanie tam wodnych na rzekach, dla mnie najrealniejszą jest budowa atomówki i tyle. Strach jakiś tam jest ale ani nas tu wielkie trzęsienia ziemi nie dotykają, ani tsunami też nie grozi... A jeżeli ktoś w obecnym stanie uświadomienia społeczeństwa próbuje powiedzieć, że węgiel jest czystszy od atomu, to ja już nie kumam :) Ok - są odpady radioaktywne, ale nie będziemy ich składować w Polsce, tylko daleko w Rosji (z tego co gdzies czytałem, zapłaci za to USA, przez jakiś czas??). Jednak porównywać ilości odpadów z jądrowej z tymi z węglowej - to chyba nie ma co... Wszyscy piszecie o tych cudownych "zielonych" rozwiązaniach.. tylko dlaczego kolejne nasze rządy (i nie tylko nasze) upierają się w takim razie na tak strasznie groźnym i drogim atomie?? czy oni są w ciemię bici? Coś tu nie halo... a może rzeczywiscie atom to dobre rozwiązanie?
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Płaci usa do 2013 roku. Czyli zostanie nam 300lat opłacania za składowane odpady - bilans kosztów wybudowania,eksploatacji i utylizacji proszę. Nasi politycy LUBIĄ jechać na kredyt przyszłych pokoleń.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Marcin: Kasiora i lobbing a konsekwencje ewentualnie NIE oni poniosą a zwykli ludzie.
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

brak patrzenia w przyszłość to słabość wielu polaków niestety, wszyscy patrzą tylko na siebie, na teraz i jutro, ale już za 10 lat... :(... po co...
fazi6
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Marcin:
Mamy, pewnie trochę go tam pod ziemią mamy. Ale sprowadzamy z zagranicy
No widzisz tu jest właśnie polityka rządu i obecnie rządzących, żeby wszystko co się da zamykać (łącznie z kopalniami). Nie wiem czy wiesz że Polska ma ogromne pokłady węgla, które w zupełności wystarczą na pokrycie całego naszego zapotrzebowania na ten produkt dla elektrowni węglowych i nie tylko, ale oczywiście spora większość Polaków wierzy w te brednie co nam tam ci z miasta W-wa wciskają.

Sebuś1:
A prawda jest taka, że nawet jeśli dwie takie elektrownie atomowe wybudujemy to nie pokryją one nawet 10% naszego zapotrzebowania na energie.
Marcin:
Dwie elektrownie przynajmniej zaspokoją pomorze!
No jakieś 10-15% ale nie będę się spierał. I tu właśnie widać głópote budowania czegoś za ogromne pieniądze, co niby miało by jeszcze tylko pokryć zapotrzebowanie mieszkańców Pomorskiego :D ...a reszta obywateli państwa miała by za to płacić ze swoich podatków...to fajnie :wink: .

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Słyszałem ostanio wypowiedz jednego ze specjalistów w zakresie fizyki atomowej i jądrowej, który powiedział, że głównym priorytetem tejże elektrowni, która ma powstać w Żarnowcu ma być szerzenie nauki, gdyż z punktu ekonomicznego nie będzie ona mniała znacznego wpływu na poprawę zapotrzebowania energetycznego państwa.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Czyli dobrze przewiduję że nasi lobbiści atomowi aż się palą aby pomaczać paluszkami podczas rozszczepienia atomu i Maria im za mało.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Węgiel mamy, no ale co z tego jak trzeba będzie opłacić limity CO2, który będzie się wydzielał z elektrowni, w których będzie palone węglem.
fazi6
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Tak tylko że przykro na to patrzeć jak pogrążamy się w coraz to większym bagnie, ale widać że większość Polaków popiera tego typu działanie :(
fazi6
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Bo widzisz Gajos trzeba się było dobrze zastanowić parę lat temu z kim się zaczeło zadawać...bo nam się uni zachciało.
Nie bój się napewno ewentualne kary nie będą większe od pokrycia kosztów tej elekrowni atomowej i wszystkiego co znią związane...zresztą Polak potrafi więc niech zataji i wydzielanie się CO2 skoro i tak już TYLE przed Unią ukrywamy to czemu nie to!!!!
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Czyli wstąpienie do UE był złym posunięciem?
fazi6
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Czyli wstąpienie do UE było dobry posunięciem???.....za dużo do pisania na temat UE, ale jak chcesz się wypowiedzieć to proszę :wink:
Marcin
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

fazi6 pisze:No widzisz tu jest właśnie polityka rządu i obecnie rządzących, żeby wszystko co się da zamykać (łącznie z kopalniami). Nie wiem czy wiesz że Polska ma ogromne pokłady węgla, które w zupełności wystarczą na pokrycie całego naszego zapotrzebowania na ten produkt dla elektrowni węglowych i nie tylko, ale oczywiście spora większość Polaków wierzy w te brednie co nam tam ci z miasta W-wa wciskają.
Jeżeli wydobycie własnego węgla przestaje być opłacalne, to o czym my mówimy. To nie polityka rządu, tylko zwykła ekonomia. Ja tez wolę kupić taniej, co wcale nie zawsze znaczy gorzej... Co do bredni - ktoś moze powiedzieć, że druga - też spora część wierzy w brednie które wciskają Tobie. W mieście W-wa są także przeciwnicy atomówki... :)

ArturzeB - Amerykanie placą za transport i składowanie odpadów w Rosji nie do 2013 roku (do tego czasu chcieliby pozbyć się wszystkich istniejących składowisk zużytego paliwa) a przez 20 lat. Nie zmienia to wiele bo po 20 latach już bedziemy płacić my, ale faktem jest, ze jeśli uran kupimy w Rosji - to wzbogacony powróci on tam z powrotem...
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Gdzieś kiedyś pisało, że złoża uranu są u nas na żuławach.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Gajos pisze:Gdzieś kiedyś pisało, że złoża uranu są u nas na żuławach.
zgadza się, na Mierzei Wiślanej dokładnie, po Pasłęk.
Awatar użytkownika
greylin
Bywalec
223 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Gajos, wstąpienie do EU było bardzo złym posunięciem, koszty wbrew pozorom są wyższe od zysków, tylko nieco bardziej ukryte.
Co do atomówki, nie ma co siać paniki, na co dzień od wszelakiego rodzaju sprzętów codziennego użytku, począwszy od telewizorów a skończywszy na komórkach, dostajemy taką ilość promieniowania, że względnie krótka ekspozycja w wyniku awarii elektrowni nie zrobi większej różnicy.
Jeśli chodzi o zwolenników elektrowni węglowych - one też emitują pierwiastki radioaktywne, które są zawarte w kopalnym węglu. Składowanie odpadów nuklearnych nie jest dużo większym problemem niż składowanie hałd popiołów i innych pozostałości po spalaniu węgla.
Informacje od rządu faktycznie są biedne - ale bardzo nieliczne państwa chcą, żeby obywatele wiedzieli zbyt dużo, zwłaszcza w demokracji. Pozostają wtedy 'niekontrolowane' wycieki informacji, jak np. wikileaks. Ale, ArturB, na greenpeace bym nie liczył, oni też przedstawiają informacje krzywo i nierzetelnie, to bardziej ekoterroryści niż ekolodzy, a częściowo pewnie też opłacani lobbyści.
ODPOWIEDZ