Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Elektrownia Atomowa w Żarnowcu?

Rumia, Wejherowo, Rekowo Górne i inne

Co sądzisz na temat elektrowni atomowej w Żarnowcu?

Jestem za
51
75%
Jestem przeciw
16
24%
Nie mam zdania
1
1%
 
Liczba głosów: 68
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

ok, więc co za problem, by współpracowała z elektrownią atomową na Pomorzu? To jeszcze dodatkowo zwiększy jej efektywność.

A tu taki artykulik o źródłach energii. Znalazłem go na WP, więc nie polecam go za bardzo brać do serca, ale przeczytać można :)
http://odkrywcy.pl/gid,13229649,img,132 ... jecie.html
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Odpowiedzi na wszystkie Wasze, czy też nasze pytania były we wczorajszej debacie na tvp 2 bodajże, wraz z tym, że atom daje mniej odpadów promieniotwóryczych o 300 ton (stosunek ok 400 do 150 czy jakos tak) w porównaniu z węglem kamiennym potrzebnym do wyprodukowania bodajże 1 MW.
partagas
Częsty Bywalec
310 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

partagas pisze:Jezioro Żarnowieckie jest za małe. Gorąca woda spuszczana z chłodzenia zimą jeszcze jest do przyjęcia, ale latem to woda w jeziorze będzie miała chyba z 50*C. Dodatkowo elektrownia szczytowo-pompowa: ciągły pobór wody co za tym idzie ruchy w wahaniach lustra wody. ciągłe takie pompowanie + ciepła woda wysysa z okolicy wodę gruntową, a dookoła są tereny rolnicze. Więc lokalizacja nie jest dobra.

w tym Huherko tkwi problem, plus wiele innych...
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Ja nie mam nic przeciwko elektrowniom atomowym,pod warunkiem,że nie znajdują się w pobliżu mojego miejsca zamieszkania tak ok.100km w promieniu.
partagas
Częsty Bywalec
310 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

http://www.joemonster.org/art/16698/Map ... _geografii

proponuję spojrzeć na Elektrownie atomowe na świecie. szkoda, że My Polacy z nich nic nie mamy, ale myślę, że więcej jest nam nie potrzebnych tym bardziej na naszych terenach. nawet powinni już pozamykać te przestarzale.
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Przy solidności polskiego wykonania to ja nie chcę "atomówki",rozsypie się !
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

partags:
a) Podaj sposób zamknięcia elektrwoni
b) Podaj przypuszczalny koszt
po uzyskaniu jakochkolwiek szacunków dolicz koszt oplat za przechowywanie zuzytego paliwa z 30 lat dzialalnosci przez nastepne 300lat
I pomysl jakim CUDEM to moze byc czyste skoro a) jest niewykonalne bo teren juz zawsze bedzie skazony a koszt zabezpieczenia i utylizacji beda ssac kase przez setki lat.
Okradanie wnuków i dewastacja ich miejsca do zycia ot cala technologia "przyszlosci"
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Apropos : To że inni narobili sobie do gniazda lub nadal robią nam pod granica to nie jest żaden argument do narobienia w nasze gniazdo również.
partagas
Częsty Bywalec
310 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

ArturB ale ja jestem przeciwny elektrowni jądrowej. a sposób zamknięcia napewno jest znany inaczej by tych elektrowni nie otwierali.
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

może dałoby zrobić nową ankietę teraz ? zobaczylibyśmy ile osób byłoby teraz przeciwnych budowie elektrowni ?
Jarek

12 lat temu

Dzisiaj Mielno powiedziało zdecydowane NIE. Rozważana przez rząd lokalizacja w Żarnowcu staje się więc coraz bardziej realna. Co Wy na to? Jak Wam się podoba pomysł zlokalizowania takiej inwestycji tuż obok Redy?
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Odległość 35 km to chyba nie jest "tuż obok" :)
Jarek

12 lat temu

Kwestia względna - po Czarnobylu znacznie większy obszar okazał się być "tuż obok", a strefa ewakuacji po Fukushimie chyba też była dość spora? Dalej uważasz, że problem nie dotyczy Redy?
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Salamandra pisze:Odległość 35 km to chyba nie jest "tuż obok" :)
Jarkowi chyba chodziło o skale ewentualnego zagrożenia ( jakby się coś stało) to Reda jest nawet bardzo obok.
Ostatnio zmieniony |14 Lut 2012|, o 11:39 przez Dorma, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Jarek pisze:Kwestia względna - po Czarnobylu znacznie większy obszar okazał się być "tuż obok", a strefa ewakuacji po Fukushimie chyba też była dość spora? Dalej uważasz, że problem nie dotyczy Redy?
Przede wszystkim zacznijmy od tego, że nie postrzegam budowy elektrowni jako problem. Nie patrzę na to przez pryzmat Czernobyla czy Fukushimy, ponieważ wnioskując w ten sposób, nie powinnam latać samolotami i jeździć samochodem, zważywszy na ogrom katastrof i wypadków.
W każdym przypadku jest jakieś ryzyko, ale jak sam zauważyłeś skoro przy Czernobylu skażenie sięgnęło znacznie dalej niż tylko w obrębie elektrowni, więc i tutaj nie ma znaczenia czy będziemy 35 km od elektrowni czy 135 km. A raczej trudno jest znaleźć duży, niezaludniony obszar w Polsce, który dodatkowo nie byłby chroniony pod kątem przyrody i jednocześnie miał stosunkowo bliski dostęp do naturalnego zbiornika wodnego.
Oczywiście można w ogóle zaniechać budowy jakiejkolwiek elektrowni atomowej, tylko jednocześnie należy sobie zadać pytanie co dalej? Nie za 5-10 lat, ale za lat 50-100? Pytanie o tyle trudne, że w Polsce wszyscy są przeciwko wszystkiemu. Atom - nie, łupki - nie, wiatraki - nie. Energia słoneczna jest za mało wydajna. Węgiel jest nieekologiczny i coraz bardziej nieekonomiczny. Ropy i gazu ziemnego w dużych ilościach u nas niet (zresztą gdyby były, to też pewnie byłyby protesty przeciwko wydobyciu). Więc co? :)
ODPOWIEDZ