Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Elektrownia Atomowa w Żarnowcu?

Rumia, Wejherowo, Rekowo Górne i inne

Co sądzisz na temat elektrowni atomowej w Żarnowcu?

Jestem za
51
75%
Jestem przeciw
16
24%
Nie mam zdania
1
1%
 
Liczba głosów: 68
fazi6
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Huherko nie wiem czy wiesz ale u nas w Polsce odnotowuje się ok 200-300 wstrząsów rocznie , ale są to wstrząsy poniżej 3 w skali richtera, a takie odczuwalne dla ludzi to w ubiegłym roku były 4.
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Ale to wciąż nie to co w Japonii. I nigdy czegoś takiego nie będziemy mieli, bo Polska nie leży na styku płyt tektonicznych ani zjawisk wulkanicznych się nie obserwuje.

Wczoraj ok 17 premier Japonii złożył oświadczenie na podstawie opinii japońskich ekspertów, że żadnego zagrożenia ze strony elektrowni jądrowych nie ma.

Z tą naszą coś poszło do przodu?
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Pienio .Dziś nastąpił wybuch.Ewakuowano ludzi w promieniu 10 km.
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Wybuch reaktora?
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Nie pisałem o wybuchu reaktora.Zresztą poczytaj w internecie na wp. gazeta pl. czy inne portale.
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

No jakaś tam eksplozja drobna jak to w takich sprawach.

To, że ewakuują ludzi to też nic nie znaczy, bo ma to charakter jedynie prewencyjny.

Na pewno to co dzieje się teraz w tej elektrowni nie jest żadnym argumentem, żeby u nas takiej nie zbudować ;)
fazi6
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

W Polsce nie będzie elektrowni atomowej przez następne 50lat, a może i więcej więc niewiem po co wogóle poruszacie ten temat :) . Po pierwsze brak jest kasy na tą inwestycje, po drugie Polska jest 100 lat za murzynami jeżeli chodzi o sieci energetyczne, a budowa nowych trwa w naszym wykonaniu wieki :) .
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Najfajniejsze u nas jest podejście iż mieszkamy w rejonie asejsmicznym, i wszyscy zapomnieli jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki o trzęsieniu 4 w skali richt. z przed paru.
I to mnie przeraża.
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

ArturB pisze:Najfajniejsze u nas jest podejście iż mieszkamy w rejonie asejsmicznym, i wszyscy zapomnieli jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki o trzęsieniu 4 w skali richt. z przed paru.
I to mnie przeraża.
No nie zgodzę się.

Jedyne trzęsienie ziemi na jakie ma szanse nasz region to małe "echo" trzesień ziemi z okolic skandynawii, gdzie z resztą elektrownie atomowe są i jakoś nikt nie robi takich afer ;)
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Chodzi w tym że u nas nie buduje się z uwzględnieniem sejsmiki poza Śląskiem.
zrazik.wolowy
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

ArturB pisze:Najfajniejsze u nas jest podejście iż mieszkamy w rejonie asejsmicznym, i wszyscy zapomnieli jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki o trzęsieniu 4 w skali richt. z przed paru.
I to mnie przeraża.
A wiesz może gdzie było epicentrum tego trzęsienia? Granica płyty eurazjatyckiej na której znajduje się Polska jest dosyć daleko, więc ewentualne skutki ścierania się tej płyty z sąsiednią północnoamerykańską będą dla nas odczuwalne słabo. Z drugiej strony tak się dziwnie składa, że owo epicentrum było w samym środku poligonu morskiego federacji rosyjskiej. Skoro ścierania się płyt nie było, to co mogło być przyczyną? Podwodna bombka? To po 1.

Po drugie śmieszy mnie, że w TV i mediach trąbi się o rzekomej katastrofie nuklearnej, której nie ma, a słowem się nie wspomina o płonących rafineriach, rozwalających się zakładach chemicznych itd., które trują środowisko 100000000000 razy bardziej. Promieniowanie wyczuwalne wokół elektrowni było minimalne. Teraz można zobaczyć jak bezpieczne były elektrownie budowane 40-50 lat temu. Myślę, że w inżynierii tyle czasu to są lata świetlne postępu technicznego.

Nie dajmy się zwariować, energetyka atomowa jest fajnie medialna, więc naiwni ludzie klikną w linka, kupią gazetę lub obejrzą TV. Co tam śmierć 10 000 tysięcy ludzi. Przecież wykryto śladowe ilości cezu (pochodzącego prawdopodobnie z kontrowanego uwolnienia pary wodnej w celu zmniejszenia ciśnienia w komorze reaktora) - to jest dopiero nowina.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Rozumie że odpady będziesz składować u siebie w domu ? i że degradacja środowiska spowodowana eksploatacją destruktywną jest dla Ciebie ok.
W energetyce jądrowej nie ma nic co było by nie szkoldliwe i dalekośiężne.
40-50 lat i mamy obszar skażony nie nadający się do niczego nawet do kolejnej elektrowni z zdegradowanym środowiskiem jeziora i otoczenia i stertą odpadów radioaktywnych.
Zupełnie jak sranie do własnego gniazda.
Awatar użytkownika
Jeżyk
Znam to forum
90 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Takie odpady pierw się odpowiednio przetwarza i przetworzone składuje się głęboko koło 1 kilometra pod ziemią. W Polsce mamy wiele zamkniętych kopalń wiec mamy gdzie składować takie odpady.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

ArturB pisze:Rozumie że ...
Arturze ja nie chcę być upierdliwy, ale już cały dzień noszę się z tą myślą.

Nie mówimy i nie piszemy w języku polskim "ja rozumie", jedyna poprawna opcja to "ja rozumiem".

Nie odbierz tego źle, ale no już dłużej nie mogłem :D
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Ja to rozumie.
Dla Ciebie język to to co w słowniku ort. dla mnie to to co ja/ludzie używają.
ODPOWIEDZ