Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Elektrownia Atomowa w Żarnowcu?

Rumia, Wejherowo, Rekowo Górne i inne

Co sądzisz na temat elektrowni atomowej w Żarnowcu?

Jestem za
51
75%
Jestem przeciw
16
24%
Nie mam zdania
1
1%
 
Liczba głosów: 68
fazi6
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

ArturB
Czy jest biznesplan dot kosztów wybudowania, kosztów eksploatacji, utylizacji odpadów, kosztów po wyłączeniu i jaki daje to wskaznik rentownosci pozyskania energi (koszt jednostki energi)
Energia atomowa jest najczystszą energią- i to jest jej JEDYNY plus (tzn. nie wytwarza dwutlenku węgla taj jak np. elektrownie węglowe)...OCZYWIŚCIE do czasu jakiegoś wypadku/incydentu.
KOSZTY: budowy, eksploatacji, utylizacji odpadów itp. NIGDY się nie zwrócą!!!...(oczywiście nie wspominając już ewentualnej katastrofy takiej jak w Japoni)

Oczywiście tu jak w każdej tego typu większej inwestycji chodzi o KASE. Tylko nieliczni na tym zarobią, ale widać to "gołym okiem", że większości Polakom to nie przeszkadza. A po części skutki tego są widoczne teraz na półkach naszych sklepów/marketów itp..Poczekajmy tylko do momentu aż państwo stanie się "niewypłacalne", a wtedy zobaczycie co się stanie!.


ArturB:
A ile z was wie że przez Gdynię przejeżdża co jakiś czas pociąg z odpadami radioaktywnymi z elektrowni ?
Ile z was wie że takie pociągi będą regularnie jeździć przez Redę ?
Też o tym słyszałem, że co jakiś czas pociąg z odpadami przejeżdza przez Gdynie.
Jak proponuje jeszcze taką pętle linii kolejowej przez główne osiedla Redzie puścić, żeby zwolennicy tego zasmakowali :lol: (ŻARTOWAŁEM :wink: )
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Gajos pisze:Ile wtedy willi powstało. Aż trudno polizczyć
Troje moich znajomych też w tym czasie wybudowało domy i to nie jakieś 150 metrowe domki tylko 300 metrowe landary. Do dzisiaj z sentymentem wspominają ówczesną budowę elektrowni.
fazi6
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Do Artur75:
Tylko, że do "koryta" dostają się nieliczni. A potem płacić będą wszyscy :wink:.
Powtarzam, po raz n-ty, że energia atomowa w końcowym rozrachunku jest NIEOPŁACALNA.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Co do domków powstłych - do dziś jeśli się zapytasz starego budowlańca to opowie jakie 'przewały' chodziły na cemencie.
Co do odległośći , weźmy skażenie obecne:

http://www.tvn24.pl/0,1696008,0,1,dwie- ... omosc.html

60km to jest i tak większa odległość niż z Żarnowca do centrum Gdańska - pytam się skoro w Fukushima ewakuowali tylko do 20km ludzi to jakim cudem ktoś ewakuuje 1mln mieszkańcó 3M i w jaki sposób.
Awatar użytkownika
magdaeska
Bywalec
212 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Jak nie będzie atomu, to czeka nas Rapa Nui. Jak atom będzie - czeka nas Hiroshima. W każdym przypadku cywilizacja zmierza ku czarnej dziurze. Idę się pociąć, nie będę czekać.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

magdeska: -co do katastrofy z powod braku elektrowni atomowych - nie prawda.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1794 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

ArturB pisze:magdeska: -co do katastrofy z powod braku elektrowni atomowych - nie prawda.
Pytanie czy lepiej zrobić jakiś postęp i pomyśleć jak składować odpadu radioaktywne by nie zagrażały naszemu bezpieczeństwu i mieć wydajną i czystą elektrownie czy pozostawać dalej na etapie elektrowni węglowych wypluwających chmury czarnych dymów.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

postęp ?
W polsce nie ma możłiwości składowania odpadów, bedziemy musieli je wysyłać do rosji na wyspę i płacić za ich składowanie prez następne 300lat, ta energia jest jak dłup publiczny, tania na starcie bo na kredyt , ostatecznie ktoś to zapłaci np twoje dzieci i dzieci ich dzieci i dzieci i dzieci ich dzieci.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Są inne zródła pozyskania energi niż atom.Polacy lubią chodzić pod prąd.Wszyscy chcą energi odnawialnej a Polacy atom.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

kowalski pisze:Są inne zródła pozyskania energi niż atom.Polacy lubią chodzić pod prąd.Wszyscy chcą energi odnawialnej a Polacy atom.
jakie na przykładzie Polski? z wody bedzie tyle co nic, dziś już pali się zboże w naszych trójmiejskich elektrociepłowniach, wiatrowe prądu na wymagania przemysłu nei spełnią, węgiel mamy często kiepskiej jakości, brunatny wymaga likwidowania kolejnych miejscowości, powiększania bełchatowskiej dziury, ze słonecznej każdy może zaoszczędzić na ogrzewaniu.

Nie wiem skąd chcecie czerpać energię dla Polski, czekam na propozycje racjonalne 8-)
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Własnie w wodzie tkwią największe rezerwy.Wydanie pieniędzy na regulacje rzek , zbiorniki i generatory to energia i ochrona setek ludzi przed powodziami.Do tego energia wiatrowa oraz pochodząca z ziemi.Zresztą Unia może już niedługo zacząć zamykać swoje.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

no to nijak z tego kowalski nie zabezpieczymy nawet 50% obecnych potrzeb:)
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Dwie atomówki też nie pokryją zapotrzebowania.
g63361pd
Bywalec
239 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

kowalski pisze:Są inne zródła pozyskania energi niż atom.Polacy lubią chodzić pod prąd.Wszyscy chcą energi odnawialnej a Polacy atom.
Podkreśl Kowalski to co najważniejsze: Wszyscy chcą energii. Ocyzwiście wszyscy chcą energii bezpiecznej, ekologicznej i taniej. Niestety chcą jej dużo, wciąż coraz więcej - żeby być konkurencyjnym, zwiększać PKB, gonić świat lub odwrotnie - uciekać reszcie świata. Wróćmy do jaskiń a wtedy uporamy się z problemem energii, inaczej możemy sobie tutaj dyskutować o pierdołach. Ludzie nigdy nie zrezygnują z tańszego rozwiązania na rzecz droższego.
Ja osobiście też jestem za zbudowaniem perpetuum mobile tylko jakoś nikt go nie chce skonstruować. A póki co, nie mamy wielkiego wyboru.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

kowalski pisze:Dwie atomówki też nie pokryją zapotrzebowania.
wielokrotnie więcej niż energia wodna i wiatrowa w naszym kraju, której zasoby są... co najwyżej mizerne
ODPOWIEDZ