Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Galeria Srebrna w Wejherowie

Rumia, Wejherowo, Rekowo Górne i inne
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

jest kino w Rumi, będzie też w Wejherowie
Oby tylko nie Multikino
Galeria Srebrna z zielonym światłem na budowę

W styczniu br. Galeria Srebrna w Wejherowie otrzymała pozwolenie na budowę. Aktualnie trwa przetarg na wybór generalnego wykonawcy inwestycji. Po zakończeniu tego etapu rozpocznie się budowa galerii, której zakończenie planowane jest na drugą połowę 2019 roku. Inwestorem projektu jest firma Progress XVII Sp. z o.o.

– Lokalizacja wpisana w zabytkową tkankę miasta ma potencjał pod śródmiejską, rodzinną galerię handlową – mówi Dariusz Pastuszak, członek zarządu spółki realizującej projekt – Mamy świadomość, że tworząc pierwszy, nowoczesny obiekt handlowy w Wejherowie, który jest wręcz wpisany w strategię rozwoju miasta, spoczywa na nas odpowiedzialność, aby dostarczyć mieszkańcom nie tylko dopasowaną ofertę zakupów, ale również miejsce spędzania wolnego czasu, alternatywę dla wyjazdów do Trójmiasta.

Progress XVII Sp. z o.o. nabył prawo własności do terenu inwestycji już w 2012 roku. W tym miejscu ma powstać galeria handlowa o powierzchni 16 500 mkw. GLA. Planowany termin rozpoczęcia prac budowlanych to 2 kwartał tego roku.

Dlaczego Srebrna? Nazwa jest rzeczywistym odwołaniem do genius loci – nazwy potoku Srebrna, który przebiega przez ul. św. Jacka i Kościuszki i dalej, ukryty, pod deptakiem miejskim i ul. Wałową.

Galeria Srebrna to śródmiejska galeria rodzinna, dopasowana formatem i ofertą do potencjału lokalizacji w samym sercu zabytkowej tkanki Wejherowa i Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Znajdując się na skrzyżowaniu osi spacerowych najważniejszych w mieście obiektów – z jednej strony zrewitalizowanego parku Majkowskiego i miejskiego placu im. Jakuba Wejhera, z drugiej – Filharmonii Kaszubskiej – stanie się centralnym miejscem spotkań, zakupów i relaksu z rodziną i znajomymi.

Na 16 500 mkw. powierzchni handlowej znajdzie się ok. 55 salonów handlowych i usługowych, w tym 7 restauracji i kawiarni oraz wielosalowe kino. Do dyspozycji klientów będzie parking na ok. 300 pojazdów, który w dużej części będzie przylegał do istniejącego parkingu miejskiego. Przestrzeń przed Galerią Srebrną zostanie zaaranżowana pod tereny rekreacyjne, tworząc tym samym miejską promenadę – przedłużenie zrewitalizowanej ulicy Wałowej. Planowany termin otwarcia galerii to druga połowa 2019 roku. Łączny koszt inwestycji wyniesie ok. 100 mln złotych. Inwestorem projektu jest spółka Progress XVII Sp. z o.o., za komercjalizację odpowiada firma WP Retail oraz Nuvalu Retail, a projekt architektoniczny opracowała pracownia Arkon Studio.
http://www.propertynews.pl/centra-handl ... 60635.html
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Galeria powstanie na terenie obecnie pustym. Jest to centrum miasta, więc niech budują. Nie obawiaja sie wolnych niedziel? Ok.
Ten "potok" Srebrny to strumyczek, który z potokiem ma niewiele wspólnego. Zawsze był mały i przez wiekszość przebiegu ukryty jest w rurach kanalizacji burzowej. No, ale niech bedzie potok.
W zasadzie jestem za. To czy znajdą klientów, to nie mój problem. Ja tam pewnie pójde do kina lub knajpy.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

tak jest od przybytku głowa nie boli

Oby to było Cinema City, a nie Multikino
I żeby ta Galeria radziła sobie lepiej niż Galeria Rumia
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Wicek pisze:tak jest od przybytku głowa nie boli

Oby to było Cinema City, a nie Multikino
I żeby ta Galeria radziła sobie lepiej niż Galeria Rumia
Ja bym wolała Helios
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Jeśli w Wejherowie to tylko kino "Świt" )

Wicek, czym te kina sie różnią (wszędzie żrą pop corn i siorbią colę, no i bekają). Prawdę mówiąc planując wyjście do kina sprawdzam repertuar, no i zeby było niezbyt daleko.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Też bym chciał Heliosa
Napisałem Cinema City, bo do tego Multipleksu mam najdalej
Multikino - Rumia
Helios - Gdynia
a do Cinema trzeba jechać godzinę SKM

Romek zasadniczo niczym się nie różnią, ale ja nie lubię chodzić na premiery, wolę później i często jest tak, że w jednym kinie już nie grają, albo grają o słabej godzinie, a w drugim jeszcze grają
Czym większy wybór tym lepiej
ODPOWIEDZ