Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Inwestycje przy ul. Kosynierów

Rumia, Wejherowo, Rekowo Górne i inne
vintager
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 3 lat temu

3 lat temu

Dzień dobry,
Śledzę wątek od ponad roku, ale dopiero się zarejestrowałem :)
Będę mieszkał w okolicy tego gazociągu. Z tego co udało mi się wywnioskować, działki z gazociągiem nie mogą być zabudowane, jedyną możliwą opcją jest szybkorozbieralny parking po uzgodnieniu z zarządcą terenu (PGNiG?). Rozmawiałem z kilkoma osobami ze środkowej Polski, którzy dostali pozwolenie na wybudowanie parkingu na takiej sieci gazowej, ale przy udziale zarządcy (nadzór). Czy było to opłacalne? Nie mi to oceniać.

Odnośnie działki naprzeciwko MARINE, zaraz przy CUBIC - wg moich informacji Semeko nie jest właścicielem tego terenu, czy gdzieś na GUNB można zdementować moje informacje? Widziałem jak jakiś czas temu robiono przewiert pod Kosynierów od działki między Multi Dom a Marine, na rury ciepłownicze (OPEC), które idą do CUBIC'a. Musieli wypompować niezłe ilości wody, z dwóch stron podłączone pompy z drenami. Szkoda tylko, że wypompowana woda trafiała na działkę między Marine a Porto Bianco, na trasę gazociągu.

Panie Wicek - przyjemnie czyta się Pana posty, wiedzy nigdy za wiele, tak trzymać!
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

Dzień dobry :)

Dzięki za miłe słowa :)

Być może faktycznie pomyliło mi się z ziemią na której stoi CUBIC - w wolnej chwili zweryfikuje swoje informacje :)
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

no to zaczynamy poważniej zabudowywać drugą stronę Kosynierów :)

Niejaki "Tora-Sigma" Sp. z o.o. zgłosił plan budowy "Zespołu sześciu budynków mieszkalnych wielorodzinnych oraz budynek mieszkalno-usługowy" na jednej z działek przy Kosynierów.
Załączniki
canvas.png
http://wyszukiwarka.gunb.gov.pl/wniosek/80a07f0b-f73c-4dfe-a06e-98710de1906d/
vintagerr
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 3 lat temu

3 lat temu

Dzień dobry ponownie,
Mały offtop: piszę z innego konta, gdyż zapomniałem hasła do "vintager", a opcja odzyskiwania hasła jest nieaktywna.. Potrzebny admin ;)

Dwa dni temu przy Kosynierów, naprzeciw osiedla Marine, zaczęło się wygradzanie terenu pod budowę "Tora Sigma" - jest to firma z Wejherowa, która buduje Orlexy, także wiadomo czego możemy się spodziewać w tamtym miejscu. W dniu dzisiejszym na teren wjechał ciężki sprzęt oraz płyty betonowe - zaczyna się inwestycja, w miejscu które wskazywał Wicek (druga strona Kosynierów)

Porto Bianco III - trwa palowanie terenu pod kolejne budynki (6-9), swoją drogą pięć budynków tej inwestycji Semeko postawiło w moment. Jestem w ciężkim szoku :)
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

3 lat temu

vintagerr pisze:
3 lat temu
Porto Bianco III - trwa palowanie terenu pod kolejne budynki (6-9), swoją drogą pięć budynków tej inwestycji Semeko postawiło w moment. Jestem w ciężkim szoku :)
Czy ja wiem czy to był moment ... kilka miesięcy je składali - ja bym się bardziej bał tego budynku Orlexu, którego stawianie było z prędkością piętra co dwa dni a cały budynek był postawiony w 2 tygodnie :P
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
vintagerr
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 3 lat temu

3 lat temu

Dzień dobry :)

Porto Bianco III - w dniu wczorajszym widziałem, że palują teren pod ostatnie cztery budynki.
Na ukończeniu osiedle Marine - wg informacji ze strony dewelopera, wszystkie mieszkania w inwestycji zostały sprzedane. Z tego co udało mi się zauważyć, na osiedlu trwają prace związane ze stworzeniem infrastruktury drogowej. Do oddania zostały dwa budynki, myślę że do końca wakacji będą po odbiorach.
W pierwszym budynku osiedla Marine od strony granicy z Redą, możemy spodziewać się zapewne restauracji/usług - na dole mają być cztery lokale.

Na działce naprzeciw Osiedla Marine, Tora-Sigma prężnie zaczyna prace budowlane. W dniu wczorajszym rozkopywali teren, i nawet zrobili (oczyścili?) rów melioracyjny, zapewne na dniach zacznie się mocniejsze osuszanie terenu.

Na granicy Rumia-Reda (osiedle Prima Reda), jeden z budynków przygotowuje się do odbiorów, które wstępnie były zaplanowane na końcówkę maja.
Przygotujmy się na wprowadzkę kilkuset, lub nawet kilku tysięcy osób w przeciągu najbliższego roku - ciekawe, czy powstaną nowe rozwiązania drogowe.. (co z przedłużeniem ul. Partyzantów w stronę Redy?)

pozdrawiam!
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

vintagerr pisze:
3 lat temu
...ciekawe, czy powstaną nowe rozwiązania drogowe.. (co z przedłużeniem ul. Partyzantów w stronę Redy?)...
raczej nie w najbliższym czasie :)
Jakieś dwa lata temu w zakładce "Pytania do Burmistrza" na stronie http://miasto.reda.pl/samorzad/pytania-do-burmistrza/ pojawiło się pytanie:

"Przed kilkoma laty w lokalnych mediach informowano o planach budowy kolejnej ulicy, która połączy Redę z Rumią. Od strony Rumi miałoby być to przedłużenie ulicy Partyzantów. Prośba o informację jaki przebieg będzie miała ta droga w Redzie i czy droga ma szanse powstać w najbliższych latach?"

i odpowiedź była następująca:

"W odpowiedzi na zadane pytanie pragnę poinformować, że przebieg ulicy, będącej przedłużeniem ul. Partyzantów w Rumi na terenie Redy, będzie wynikał z obecnie procedowanych dokumentów planistycznych. Przypuszczalny termin uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego rejonu to rok 2019. Proponujemy śledzić stan prac nad planem na stronie reda.pl, gdzie ogłasza się terminy wyłożenia projektu planu do wglądu i składania do niego uwag."

od tamtej pory chyba nie było wzmianki na ten temat... czyli raczej nie za szybko :(
widać, że mieszkańcy problem dostrzegali już kilka lat temu... ale chyba się w UM nie śpieszy z tym :P

:D Może liczą podobnie jak z terenami rekreacyjnymi w tej części miasta... że zbuduje to Semeko z własnej dobrej woli :D
vintagerr
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 3 lat temu

3 lat temu

No to się nie doczekamy :)

Jako ciekawostkę mogę podesłać dwa nagrania odnośnie 'deweloperki', w których zauważyłem, że wypowiada się organizator przedsięwzięcia, a mowa tutaj o pewnym budynku przy Kosynierów 126 - swoją drogą, między budynkami od Semeko. Swoją drogą, ten budynek mieszkalny średnio wygląda przy innych inwestycjach w okolicy, a odpowiedzi dlaczego tak jest, można znaleźć w niżej zamieszczonych materiałach. Nie za dobrze wykonany, skoro dziś robotnicy poprawiali ażurowe płyty na parkingach (osiadanie gruntu, źle przygotowany?)
Ps. w jednym z nagrań jest akcent odnośnie relacji z w/w deweloperem na S :)

https://www.youtube.com/watch?v=f_9rSfgamkw&t=8s
https://www.youtube.com/watch?v=JysHclUkoT8
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

2 lat temu

jedno z nowych osiedli przy Kosynierów (to po tej stronie, gdzie nie ma jeszcze bloku na bloku) będzie nosiło chyba nazwę Bursztynowy Park - przynajmniej wydaje mi się, że taką nazwę widziałem na banero - płotach ogradzających inwestycję

czyli mamy już w okolicy Rumia Park, Rodzinny Park Miejski w Redzie, Reda Park, Aquapark, budowany Bursztynowy Park i planowany EDS Park Reda... a ja narzekam, że mało parków w okolicy :)
wojtas_2000
Nowy/a na forum
8 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 2 lat temu

2 lat temu

Chwalą się że: " Budynki zostały wyposażone w windy, komórki lokatorskie oraz garaże podziemne. Większość miejsc parkingowych zostało umieszczonych w przestronnych halach garażowych co jest znaczącym atutem w przeciwieństwie do innych podobnych inwestycji gdzie przestrzeń parkingowa pokrywa przeważnie ponad 70% powierzchni zewnętrznej. "

Ciekawe jak z wilgocią w tych garażach :D
Załączniki
2021-05-25 08_17_20-Plan Osiedla - Bursztynowy Park.png
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

2 lat temu

Jest jakaś rada na tego typu reklamy? Się pseudodeweloperzy projektować nauczcie, a potem bierzcie za budowanie. Dla przykładu proponuję pooglądać sytuacje na 12 Marca. Jakiś koszmar. Tak spieprzyć ładną okolicę !
wojtas_2000
Nowy/a na forum
8 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 2 lat temu

2 lat temu

Rok temu rozmawiałem z jednym z kierowników budowy od tego developera na S i powiedział że nie budują nic po drugiej stronie Kosynierów bo tam zbyt podmokły teren jest i wolą inwestować w Gdyni (poza tym co juz mają w planach/realizacji w Rumi/Redzie).

Kiedy wybudują sie te dziesiątki bloków na Kosynierów/Jeziornej/Wiejskiej (pewnie jeszcze Jęczmiennej) to w godzinach szczytu wszystko będzie stało.

Za to jak napisał Wicek, na brak Parków nie można narzekać :/
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

2 lat temu

A Prima Reda dewelopera na S to po której stronie Kosynierów jest? No chyba, że skoro to jeszcze jest Morska to problemu nie ma.
wojtas_2000
Nowy/a na forum
8 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 2 lat temu

2 lat temu

Tak, to już Morska :P

Chodziło mu o działkę pomiędzy Husarską a Jęczmienną.
Albo po prostu nie udało im się upić tej działki albo faktycznie jest tam jeszcze zbyt wilgotno.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

2 lat temu

Przy Jeziornej (obok Orlexu) ma powstać Budynek mieszkalny wielorodzinny
Inwestorem będzie BJ Development Sp. z o.o.
ODPOWIEDZ