Mieszkania Rumia/Reda 2019 w Semeko

Rumia, Wejherowo, Rekowo Górne i inne
trifek
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 1 rok temu

1 rok temu

Witam serdecznie.
W najbliższym czasie planujemy z żoną przeprowadzkę do Rumi/Redy. Szukamy mieszkania ok 70m.
Byliśmy wczoraj na https://www.semeko.pl/oferta/aquasfera oraz https://www.semeko.pl/oferta/AquaTower-Reda.

AquaTower nie podoba nam się. W AquaSferze byliśmy w budynku Indiana. Generalnie budynek jako całość bardzo nam się spodobał. Jedyne co nas zaniepokoiło to żółte ściany. Widziałem wcześniej wiele nowych nieruchomości i wszystkie były raczej białe. Orientujecie się może dlaczego w Semeko są ściany żółte? Mieszkania były też bardzo mocno wygrzane.
Tj standard?

Jak wygląda jakość Semeko? Na tym forum można znaleść dużo złych opinii o tym deweloperze. W dalszym ciągu jest problem z grzybem?

Co myślicie o tych nowych budynkach AquaSfera Indiana i Osiedle Marine w Rumi?

Bardzo proszę o radę :) Nie chciałbym się wkopać
Wicek
Wygadany Lider
2320 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 9 lat temu

1 rok temu

Żółte ściany?

Chodzi o żółtą farbę na ścianie, czy że takie brudne? Bo nie zrozumiałem.
Jak farba to taką wizje miał projektant, jak brudne to nie wiem dlaczego w tak nowym budynku mogłyby być aż tak brudne ściany :)

Nie byłem w Indianie, więc ciężko mi się wypowiadać, ale co do samego dewelopera to ja z Semeko jestem zadowolony.

Mam paru znajomych, którzy mieszkają na osiedlach Semeko i nikt o grzybie mi nie wspominał...

Co do opinii to który deweloper nie ma złych opinii?
To trochę jak z opiniami hoteli - zawsze znajdziesz jakąś negatywną ocenę

To jak mieszkanie jest wygrzane zależy od Ciebie. Jeśli to puste mieszkania to ogrzewa je deweloper... jak to będzie Twoje to przecież możesz sobie wyłączyć ogrzewanie :)

Na pytanie co myślicie o Aquasferze i Osiedlu Marine to mogę odpowiedzieć tak (wypowiadam się o Aquasferze nie konkretnie o Indianie):

Aquasfera jest świetnie położona. Wszędzie jest blisko, wszystko co potrzeba jest w zasięgu ręki (sklepy, komunikacja, gastronomia, rozrywka). Super sprawa z bliskością Aquacentrum. Poważnym minusem jest to, że Semeko trochę przedłuża budowę ostatniego budynku, który miał być łącznikiem kompleksu z centrum rekreacji. W sumie na chwilę obecna nie wiadomo nawet czy mają zamiar to budować czy nie... bo nie specjalnie chce im się odpowiadać na to pytanie. Dla mnie to jedno z lepszych osiedli w Redzie... jeśli lubicie duże kompleksy, a nie kameralne osiedla.

Marine wygląda bardzo ładnie, jest też tańsze, ale ma niestety gorsze położenie :P poza tym nie jest w Redzie :P Na pewno jest bardziej kameralne, ale bez auta będzie na początku ciężko. Autobus raz na godzinę do dworca troszkę daleko z buta. Bliskość Portu Handlowego Rumia może być zaletą, ale ja wolałbym bliżej mieć komunikacje publiczną :)
szymus127
Forumowicz
63 postów
Forumowicz
Rejestracja: 1 rok temu

1 rok temu

Ja osobiście nigdy bym nie kupił mieszkania w tym molochu (ogolnie mam na myśli aquasfere), czy wszędzie blisko.. ? też nie tak do końca.. ludzi tam pełno, budynek jak z korytarzami w hotelowcu, mieszkania bardziej ustawne i w lepszym położeniu dosyć drogie, zakorkowana ulica (szczegolnie w okresie letnim).. czy ja wiem, czy taka rewelacja.. ten kto kupił i mieszka będzie zachwalał, ale co kto lubi, ja zdecydowanie i świadomie wybralem "gorszą" lokalizację w Redzie, ale ciszę, spokój, lepsze budownicwo i kamerlane zamknietę osiedle :). Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1683 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

1 rok temu

Szymuś - to akurat zależy jak kto lubi - ja mieszkam w Semeko na PortoBianco i jest to osiedle otwarte, na razie mało ludzi, ale nie wyobrażam sobie mieszkać na zamkniętym osiedlu takim jak np Park Rumia bo mi się to z gettem kojarzy. Jedyne co do osiedla, to narzekam na zbyt małe miejsca parkingowe. Teraz weszły jakieś przepisy że mają być szersze ale na PB są bardzo wąskie.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Wicek
Wygadany Lider
2320 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 9 lat temu

1 rok temu

szymus127 pisze:
1 rok temu
Ja osobiście nigdy bym nie kupił mieszkania w tym molochu (ogolnie mam na myśli aquasfere)...
szymus127 dlatego napisałem "Dla mnie to jedno z lepszych osiedli w Redzie... jeśli lubicie duże kompleksy, a nie kameralne osiedla."
szymus127 pisze:
1 rok temu
...czy wszędzie blisko.. ? też nie tak do końca..
Rozwiniesz tę myśl?
Czego konkretnie brakuje w okolicy co maja inne Redzkie osiedla w zasięgu krótkiego spaceru?
szymus127 pisze:
1 rok temu
...czy ja wiem, czy taka rewelacja.. ten kto kupił i mieszka będzie zachwalał, ale co kto lubi, ja zdecydowanie i świadomie wybralem "gorszą" lokalizację w Redzie, ale ciszę, spokój, lepsze budownicwo i kamerlane zamknietę osiedle :)...
a Ci co nie kupili też mogą zachwalać, czy nie?
Mi się podoba wiele osiedli, ale nie w każdym mieszkam :)
Dlaczego swoją lokalizację nazywasz "gorszą"?
Gdzie jest ta "gorsza" lokalizacja?
Huherko pisze:
1 rok temu
...ja mieszkam w Semeko na PortoBianco i jest to osiedle otwarte, na razie mało ludzi, ale nie wyobrażam sobie mieszkać na zamkniętym osiedlu takim jak np Park Rumia bo mi się to z gettem kojarzy....
Mam tak samo :)
Także nie lubię zamkniętych osiedli.
Widziałem, że SEMEKO dostało już pozwolenie na budowę kolejnych 9 budynków na działce pomiędzy Porto Bianco I a Osiedlem Marine... może tam zrobią jakiś większy parking?
Major
Prawie Lider
513 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 7 lat temu

1 rok temu

Zgodzę się to co napisał Wicek że z rejonów Aquasfery w miarę jest wszędzie dość blisko, można powiedzieć że w przeciągu ok.10 min. zawsze gdzieś dojdziemy.
Według mojej oceny co do osiedla to mieszka się dobrze, ale nie ukrywam, że kupując parę lat temu mieszkanie właśnie w tym rejonie to na dzień dzisiejszy trochę oczekiwania mnie przerosły co do dużych korków szczególnie latem,
no ale cóż, idzie się do tego przyzwyczaić :)
Oczywiście że w dzielnicach Betlejem czy Ciechocinie jest zdecydowanie ciszej, spokojniej, bez korków, no ale znowu dalej do centrum, sklepów, a okres zimowy to niestety zmora kopciuchów którą ja nienawidzę.
Jak ktoś mieszka z dala od takich dużych osiedli to nic dziwnego że taki blok jak Indian czy Pacific w Aquasferze może się wydawać molochem, ale nie zgodzę się z Szymusem 127 że jest to ala hotelowiec, to przesada, bo kojarzy to się z komuną gdzie długie korytarze były wielkim placem zabaw, gier, a za drzwiami niektórych mieszkań było czasami słychać patologię albo libacje alkoholowe.
Na korytarzach nowych bloków jest co prawda sporo mieszkań ale mieszka się ponoć dość fajnie i spokojnie, windy są ciche, bloki połączone są łącznikami z dojściem do wszystkich hal garażowych, a za jakiś czas jak wiemy będzie bezpośrednie połączenie z Aquacentrum.

A wracając do żółtej farby na ścianach o której napisał trifek, to nie sprecyzował dokładnie o jakie ściany chodzi ?
początkowo myślałem że są żółte bo położona jest zwykła, najniższa klasa tynku gipsowe i po wygrzaniu jest on faktycznie lekko żółtawy,
ale skoro te mieszkania gotowe są gdzieś od 8 m-c to Semeko by bardziej zachęcić klientów i uatrakcyjnić oferuje mieszkania częściowo wykończone i tak jak w tym przypadku pewnie pomalowało ściany,
no ale czy to taki problem jeśli kolor nie odpowiada ? zawsze przecież barwę można zmienić, ważne że mieszkanie wycekolowano, przecież taka usługa też kosztuje kilka tysięcy przy takim dużym metrażu :)
trifek
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 1 rok temu

1 rok temu

Dziękuję bardzo za wyczerpujące wypowiedzi :)

Semeko poradziło sobie już z grzybem?
trifek
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 1 rok temu

1 rok temu

jak wygląda poziom wygłuszenia mieszkań? Słychać mocno sąsiadów?
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1683 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

1 rok temu

trifek pisze:
1 rok temu
Semeko poradziło sobie już z grzybem?
A miało jakiś problem?
trifek pisze:
1 rok temu
jak wygląda poziom wygłuszenia mieszkań? Słychać mocno sąsiadów?
To zależy w sumie od sąsiadów. Ja mam akurat spokój, oczywiście w weekendy bywają imprezy i gdzieś głośniej muzyka leci ... no ale z drugiej strony ja też czasami potrafię głośniej muzykę włączyć i nikt nie narzeka :D
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Major
Prawie Lider
513 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 7 lat temu

1 rok temu

To jest mocno odgrzewany kotlet z tym grzybem sprzed ponad 10-12 lat, był to chyba 1 lub 2 przypadki gdzieś w części parterowej, od tamtej pory Semeko sprzedało tysiące mieszkań i nic się nie dzieje,
problem był spowodowany słabą izolacją zewnetrzną i szybko to naprawiono.
ODPOWIEDZ