Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Srające psy!

Hydepark, czyli o wszystkim innym
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

W wielu miastach jest obowiązek "czipowania "psów.Łatwiej wtedy zidentyfikować właściciela ,który porzucił psa.Niestety są tacy okrutnicy,którzy potrafią psa zabić i zgłosić,że zaginął i szukaj wiatru w polu.Ludzie są okrutni,zawsze sprowadzają wszystko do pieniędzy.
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Eryk pisze:czy macie jakieś pojęcie o wysokości podatku od psa w innych miastach ?,bo moim zdaniem 72 zł to trochę dużo.Obawiam się,że niestety niektórzy zaczną psy wyrzucać i podrzucać.
Z tego co wiem, to w Gdyni podatek od posiadania psów jak w wielu innych gminach zniesiono jakiś czas temu, ale nawet jak był, to był niewielki. 72 zł to sporo, ale patrząc tutaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Podatek_od_posiadania_psa wychodzi, że może być nawet więcej. Niestety, obawiam się, że to sposób gminy na łatanie budżetu.
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

W Rumi nie ma podatku, w Wejherowie podwyższono do 75 zł.(było 70 zł)
Burmistrz mówił o bezpłatnym czipowaniu psów z Redy. W Rumi i Wejherowie już dawno wprowadzono obowiązkowe czipowanie.
Tylko zastanawiam się jaki sens czipować zwierzaki, jak i tak nie będzie komu w Redzie odczytać danych, w przypadku znalezienia psa. W innych miastach zajmuje się tym Straż Miejska, a skoro u nas nie ma? Policja?
Też nie wiem, jaka jeszcze jest obsługa mojego psa ze strony Urzędu, zawsze sprzątałam i będę sprzątać po moim psie, a zawartość pojemników"dalmatyńczyków" opróżniają te same służby co wszystkie przydrożne kosze na śmieci, czyli nie utylizują tylko wszystko w jednym miejscu wyrzucają.
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Może odczyt danych z czipa zlecić weterynarzom redzkim,jak by nie było oni mają kontakt z psiarzami. Kwota72 zł to sporo jak na Redę,możliwe,że to łataj dziura dla budżetu, niestety.
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Ciekawostką jest jak skalkulowano wysokość tego podatku?
Bo jeżeli określoną tę kwotę na podstawie takowych podatków w innych miejscowościach to gratuluję Radnym pomysłowości.
Czas zatrudnić hycla, a może już jakiś koleś czeka na ciepłą posadkę?
Pozdrawiam Ziomali
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Alfista pisze:Czas zatrudnić hycla, a może już jakiś koleś czeka na ciepłą posadkę?
Miasto ma już podpisaną umowę z pseudo "schroniskiem" w Małoszycach i to tam trafiają psy z Redy po wyłapaniu, niestety :(
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Jestem za tym ,by psy były czipowane ,a nieodpowiedzialny właściciel karany za porzucenie psa tzw.alimentami na schroniska.Proste i pożyteczne jednocześnie.
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Miarą kultury społeczeństwa jest jego stosunek do zwierząt-wniosek......wolę przemilczeć.
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1800 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Buba, a może zrobić tak jak jest w innych krajach - opłaty za psa wyskie, obowiązkowa kastracja (a jak nie chcesz wykastrować, płacisz podatek jako hodowca) no i obowiązkowe szkolenia dla KAŻDEGO psa, za które płaci właściciel.
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Buba pisze:Miarą kultury społeczeństwa jest jego stosunek do zwierząt-wniosek......wolę przemilczeć.
A ja myślałem, że jego dorobek dotyczący dzieł sztuki, architektury czy osiągnięć na niwie odkryć naukowych.

A co do tego czipowania , kastrowania etc.
To zdaje się, ze posiadacze czworonogów chcą mieć zwierzaka, a nie wyprodukowanego cyborga.
A co jak pies się nie da wyszkolić z powodu za niskiego IQ :wink: ? Zrobić zastrzyk z fenolu?
Pozdrawiam Ziomali
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Dorobek kultury narodu to to o czym piszesz,natomiast kultura społeczeństwa to, to jaki ma stosunek do innych społeczeństw,zwierząt, bądż wobec samych siebie i nawzajem.
Ewa302
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Zuza racja.Alfista ja uratowalam zycie kotce, ktora ktos kiedys wzial i pozniej wyrzucil.Jest wysterelizowana i ma sie dobrze i nijak nie jest podobna do cyborga.
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Zuza pisze:Dorobek kultury narodu to to o czym piszesz,natomiast kultura społeczeństwa to, to jaki ma stosunek do innych społeczeństw,zwierząt, bądż wobec samych siebie i nawzajem.
Społeczeństwo jako takie nie może mieć stosunku do... gdyż jest w swej naturze bytem dość złożonym składającym się z jednostek o różnej wrażliwości społecznej.

Co do wysterylizowanej kotki....
Ewa zrobiłaś co chciałaś ze swoim zwierzakiem, miałaś prawo, ale chodzi o to by to własnie każdy mógł decydować osobiście co do swojego czworonoga, a nie wykupywać sie od narzuconej przez urzędników kastracji pupila.
Pozdrawiam Ziomali
ODPOWIEDZ