Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

TK Chopin - telewizja cyfrowa

Hydepark, czyli o wszystkim innym
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Jako, że ostatnio w naszej standardowej tv analogowej ubywa dość szybko kanałów, to rozważam zakup cyfrówki. Wychodzi tanio bo od 33 zł za 72 programy, tylko mam pytanie.. czy ktoś już z niej korzysta? Wiem, że trzeba dokupić jakiś dekoder, tylko czy on jest wymagany także przy nowszych tv z mpeg4?
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Tylko będziesz skazany na jedno gniazdko .Czasami jest to trudne do pogodzenia.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

ułaaaa jedno? to sobie nie pooglądam na 2 tv?
stefcio1985
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Niestety są też koszta ukryte .Aktywacja 49zł brutto Dekoder można wykupić albo opłacać SD 5zł/mies , HD 8 zł/mies Jeśli chcesz się podłączyć z TK Chopin to chyba jest wymagany. Źródło : malgorzata.elwart@tkchopin.pl
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

tak tak, wiem, żę dekoder błatny ok 150 zł bodajże...
pozostaje pytanie czy nadal z antenty chopina będę mógł łapać stacje radiowe... no i 2 odbiorniki tv... bo z jednym to nie wyrobię :)

dziękuje za maila stefcio
stefcio1985
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Niestety 1 dekoder na jeden TV ,a jeśli chodzi o radio to zależy jak miałeś podłączone .Jeżeli kabel do wieży to tak ,jak najbardziej.
Mike El
Znam to forum
128 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Od paru dni mam cyfrową kablówkę od Chopina. Cennik pakietów, dzierżaw i wykupów podany jest na ich stronie. Posiadanie dodatkowego dekodera jest niewymagane dla posiadacza telewizora z zbudowanym dekoderem DVB-C (co jest rzadkością; to co innego niż naziemna DVB-T). Każdy abonent telewizji cyfrowej ma darmowy dostęp do analogowych kanałów telewizyjnych z dawnego pakietu podstawowego za 33 zł oraz radiowych.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

no to teraz sytuacja wygląda klawo:) 1 dekoder, da mi cyfrówkę na LCD, a na nieco starszym... nadal będę mógł oglądać w analogu. Dzieki Mike El... za konkret odp:)
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Pani z Tk Chopin nie dodała że dekoder nawet HD można utrzymać od operatorów za symboliczną złotówkę nie płacąc również miesięcznie za ten dekoder. Ceny pakietów to już każdy musi sam rozważyć.
Mike El
Znam to forum
128 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Kim są ci operatorzy, którzy dają dekodery za 1 zł? Konkurencja TK Chopin działająca na innym obszarze?

Wiem tylko, że żeby odbierać kanały cyfrowe od Chopina trzeba uzyskać od nich kartę dostępu warunkowego (karta chipowa wsadzana do dekodera) dawaną wraz z zakupem/dzierżawą sprzętu lub kupić ją od nich osobno za 160 zł (cena identyczna jak zakup dekodera SD). Sugerujesz inną możliwość?
l21
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Witam.
Zakupiłem ostatnio nowego LCD i póki co odbieram jeszcze telewizje w analogu o Chopina. Chce przejść na pakiet srebrny i zastanawiam się jak wygląda u nich dekoder SD, bo rozumiem, że taki otrzymam biorąc ten pakiet. Jaki to model dekodera, bo u siebie na stronie mają instrukcje do kilku, jednak nie wiem które to SD a które HD (swoją drogą wyjątkowo brzydki sprzęt w porównaniu np. do UPC, gdzie mają czarne, eleganckie dekodery)? Jak wygląda sprawa z podłączeniem? Czy te dekodery mają złącza HDMI? I czy jakość jest dużo lepsza od analogu? Z góry dzięki za jakiekolwiek info.. :D
Awatar użytkownika
gizboy
Bywalec
274 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Witam
Ja mam plazmę 42 cale, mam pakiet srebrny z Chopina, wszystko śmiga i hula. Jakość dobra, chociaż przesiadłem się z 32 calowego crt-eka i nie narzekałem na obraz. Płace miesięcznie około 5 zł za dzierżawę dekodera - a rzeczywiście do najpiękniejszych on nie należy :)
Co do podłączenia, dostajesz dekoder przy podpisywaniu umowy, podłączasz go sam - metodą praktycznie trzech kabli i ... czekasz na sygnał - ja miałem na drugi dzień z rana po podpisaniu umowy.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

moim zdaniem jakość od analogu jest lepsza, oczywiście nie ma szałowej różnicy, ale jest i tak dużo dużo lepiej, wyraźniej:)
Dekoder brzydki, ale co zrobić, siwiutki, nie za duży, i co dobre banalny w obsłudze (ja np. powyrzucałem wszystkie nieaktywne częstotliwości tak by pozostały tylko te stacje, które mam dostępne w abonamencie).
Jestem bardzo zadowolony, z palety kanałów telewizyjnych, jakości no i faktu, że na drugim tv mogę nadal oglądać w analogu, jak dotychczas:)
Mike El
Znam to forum
128 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Dekoder SD to TechniSat Digit MF4-KX, podłącza się go przez złącze SCART. Dekoder HD to Ferguson AC-8000HD, podłącza się poprzez kabel HDMI. Ferguson jest ładny, ale ma wadę, że nie chce odtwarzać napisów ekranowych w standardzie DVB (dostępne np. na kanałach Wojna i Pokój, MGM HD oraz nFilmach HD). Czy inni posiadacze tego dekodera też tak mają?
l21
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Dzieki wszystkim za odpowiedź.

Co do tego Fergusona, to czytałem gdzieś, że trzeba zaktualizować softa i wtedy wszystko gra.

Co do pakietów w Chopenie to chyba zdecyduję się na Złoty głównie ze względu na dekoder, bo myślę, że przez SCART szału nie ma, a hdmi to już chyba lepsza jakość. 20 zł więcej miesięcznie, ale myśle, ze warto. Może się ktoś wypowiedzieć? ;)
ODPOWIEDZ