Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

TK Chopin - telewizja cyfrowa

Hydepark, czyli o wszystkim innym
Mike El
Znam to forum
128 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

l21 pisze:Co do tego Fergusona, to czytałem gdzieś, że trzeba zaktualizować softa i wtedy wszystko gra.
Na stronie internetowej Fergusona nie ma aktualizacji firmware'u do tego modelu. Chyba, że znasz inne miejsce, skąd można je pobrać. A może masz na myśli, że trzeba napisać prośbę o poprawkę?
l21 pisze:Co do pakietów w Chopenie to chyba zdecyduję się na Złoty głównie ze względu na dekoder, bo myślę, że przez SCART szału nie ma, a hdmi to już chyba lepsza jakość. 20 zł więcej miesięcznie, ale myśle, ze warto.
Dekoder Fergusona u mnie jest podłączony przez HDMI do telewizora, oraz przez SCART do nagrywarki DVD i przez kolejny kabel SCART nagrywarka łączy się z telewizorem. Obraz przez HDMI jest ładniejszy. Zaletą Pakietu Złotego jest jeszcze 7 kanałów HD, z czego 4 dołączone całkiem niedawno bez podnoszenia ceny. Może jak w przyszłości Chopin dołączy kolejne kanały HD do oferty, jak np. AXN HD, BBC HD lub Fox Life HD, to także wylądują w pakiecie Złotym?
l21
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Daję link do forum, gdzie ktoś miał chyba podobny problem: http://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=21&t=11458 <- Drugi post autora tematu.

Co do Złotego, to też mi się wydaję, że w miarę upływu czasu, kanałów HD będzie przybywać.
A powiedz mi jeszcze Mike El, jak to jest z tymi nFilmami, bo na wykazie w ostatniej gazetce Chopina te kanały widnieją z dopiskiem "test"? Czy to jest na jakis okres czasu czy w jakiś inny sposób ograniczone może?
Mike El
Znam to forum
128 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Dopiski "test" zostały już usunięte.
żuczek
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Mam pytanie odnośnie oferty programowej: Czy próbował ktoś zasugerować temu operatorowi wprowadzenie jakiegoś kanału, którym jest zainteresowany? Ja np. widziałbym w ofercie program muzyczny Tv.Disco ( http://www.tvdisco.pl/live.html ), który nadawany jest w formacie "fta", czyli niekodowany. Wszyscy, którzy mają własne "talerze" mogą go sobie bez problemu ustawić. Abonenci TK Chopin tego przywileju są pozbawieni. A szkoda....
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

no ja się właśnie też zastanawiałem żeby im to zasugerować przy okazji następnej wizyty u nich - ja z kanałów muzycznych chciałbym strasznie VH1 Classic, a żeby mieć do takiego dostęp muszę wykupić pakiet z kilkunastoma kanałami których prawdopodobnie nigdy oglądać nie będę ... pod tym względem plastcom jest lepszy on chopina
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Mike El
Znam to forum
128 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

TK Chopin przede wszystkim powinna powiększyć ofertę kanałów wysokiej rozdzielczości - jest ich za mało. Brakuje Ale Kino+ HD, AXN HD, AXN Spin HD, BBC Knowledge HD, Canal+ Gol HD, Canal+ Weekend HD, Cinemax HD, Cinemax 2 HD, Domo+ HD, Eurosport HD, Eurosport 2 HD, Fox HD, Fox Life HD, HBO 2 HD, HBO Comedy HD, Kuchnia+ HD, MiniMini+ HD, Nickelodeon HD, Planete+ HD, Romance TV HD, teleTOON+ HD/Hyper+ HD, Travel Channel HD, Viasat Nature&History HD.

To by kosztowało, ale kanały w standardowej rozdzielczości mające odpowiedniki w HD mogłyby zostać spokojnie wyłączone (abonenci dostaliby dekodery MPEG-4, żeby móc oglądać kanały HD na telewizorach kineskopowych). Wiele innych zwykłych kanałów bym bez żalu pożegnał, aby móc zachować obecną cenę pakietów.
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Używają też dekodera Ariva100C.
No szczytem szybkości to on nie jest niestety.
Generalnie oferta jest tak ułożona że jakby chcieć złożyć samemu pakiet równy temu co Chopin daje (niezależnie od pakietu) to u niech jest parę groszy taniej.
Ma Chopin swoje minusy: z dekodera nie dasz rady co innego oglądać - co innego nagrać.
Przy większej ilości kanałów kiepsko...
Cyfrówka jest bardziej stabilna jakościowo no i w HD faktycznie wygląda dobrze. EPG - czylli info elektroniczne o programach też wygodne.
Tak naprawdę Chopin nie ma konkurencji na tym terenie - niestety.
good by my love, good bye...
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Mike El pisze:TK Chopin przede wszystkim powinna powiększyć ofertę kanałów wysokiej rozdzielczości - jest ich za mało. Brakuje Ale Kino+ HD, AXN HD, AXN Spin HD, BBC Knowledge HD, Canal+ Gol HD, Canal+ Weekend HD, Cinemax HD, Cinemax 2 HD, Domo+ HD, Eurosport HD, Eurosport 2 HD, Fox HD, Fox Life HD, HBO 2 HD, HBO Comedy HD, Kuchnia+ HD, MiniMini+ HD, Nickelodeon HD, Planete+ HD, Romance TV HD, teleTOON+ HD/Hyper+ HD, Travel Channel HD, Viasat Nature&History HD.

To by kosztowało, ale kanały w standardowej rozdzielczości mające odpowiedniki w HD mogłyby zostać spokojnie wyłączone (abonenci dostaliby dekodery MPEG-4, żeby móc oglądać kanały HD na telewizorach kineskopowych). Wiele innych zwykłych kanałów bym bez żalu pożegnał, aby móc zachować obecną cenę pakietów.
eeee...
Wiesz jak praktycznie wygląda oglądanie takie oglądanie ze masz trochę HD trochę nie HD?
W jednej z aktualizacji wyrzucili dostęp do zmiany rodzielczości "z guzika" i teraz to jest zaszyte gdzieś w menu.
I efekt masz taki: ustawisz rozdzielczość oglądania HD to HD masz dobrze a resztę G O R Z E J
Zrobisz odwrotnie - masz odwrotnie.
A przypisać rozdzielczości wyświetlania sygnału programom( czyli wyświetlaj t y l k o HD jako HD) się nie da.
Dom wariatów
good by my love, good bye...
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Mnie trochę zastanawia jak oni ustawiają kanały w kablówce? Mimo iż znajomi czy rodzice mają taki sam pakiet to mają inne kanały niż ja i każdy ma troche inne niż jest w tej ich rozpisce. Koleżanka ma dekoder i przy tym samym pakiecie też ma inne kanały.
Np. z pięciu kanałów muzycznych zostały mi tylko dwa mimo iż wszystkie są ich rozpisce w moim pakiecie. Mogę zadzwonić się zapytać jak to jest, ale mam pewien plus też z tego jest, że mam 1 czy 2 kanały nie z mojego pakietu , które oglądam ;)
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

Pod koniec roku zrezygnowałem z Chopina. Nie byłem zdowolony z jakości i obsługi. Obecnie mam telewizję z Plastcom /pakiet z internetem/. Jest OK.
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Ja też chętnie zmieniłabym operatora np. na UPC.Znajomi w Gdyni i Rumi mają i jest o wiele lepszy niż Chopin, ale kiedy do nich zwracam sie z zapytaniem , odpowiadaja ,że małe zainteresowanie tu jest ich siecią (czy jakoś tak). Więc może gdyby więcej osób z Redy wysyłało zapytania, może by się coś zmieło. W TK Chopin programów na indywidualne prośby nie dołożą, bo kiedyś moja Mama w Wejherowie z nimi "walczyła" o jakiś program, ale oni mieli tam swoje wizje, więc odpuściła.
Oni teraz rozszerzają pole działania na okolice Wejherowa, Pucka aby "złapać" nowych abonentów w związku z tym nadawaniem cyfrowym, co to ma być w przyszłym roku, a o tych co już mają to specjanie nie muszą dbać, bo wiedzą ,że nie mają konkurencji :/
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Dorma pisze: Np. z pięciu kanałów muzycznych zostały mi tylko dwa mimo iż wszystkie są ich rozpisce w moim pakiecie.
Hmm.. dziwne..
A zadam głupie pytanie - czy po zmianie częstotliwości którą robili pod koniec stycznia - wyszukiwałaś "na nowo" programy?
Tam się trochę pozmieniało wtedy i w niektórych dekoderach trzeba było wczytać (wyszukać) programy.
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Artur75 pisze:Pod koniec roku zrezygnowałem z Chopina. Nie byłem zdowolony z jakości i obsługi. Obecnie mam telewizję z Plastcom /pakiet z internetem/. Jest OK.
Kurcze - a ja jestem bardzo zadowolony z Chopina!
Jakość jest ok - a obsługa - zwłaszcza w dziale technicznym rewelacyjna! Ilekroć miałem jakieś pytania czy wątpliwości - dostawałem rzetelną i fachową informację bardzo szybko!
Do tego muszę przyznać, że podoba mi się włączanie nowych programów do oferty bez zmiany cen.
Niebawem kończy mi się umowa - i jestem ciekawy - czy coś mi zaproponują nowego.. :)
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

tak wyszukiwałam i niektórych kanałów, które miałam wcześniej po zmianie tej częstotliwości już nie było. Mało tego.. nie zauważyłam by mi dodali jakiś nowy kanał za to.
A jeśli chodzi o dekoder to napisałam, że to koleżanka ma a nie ja
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

goya pisze:Ja też chętnie zmieniłabym operatora np. na UPC.Znajomi w Gdyni i Rumi mają i jest o wiele lepszy niż Chopin, ale kiedy do nich zwracam sie z zapytaniem , odpowiadaja ,że małe zainteresowanie tu jest ich siecią (czy jakoś tak). Więc może gdyby więcej osób z Redy wysyłało zapytania, może by się coś zmieło
Zwłaszcza, że UPC działa z powodzeniem w pobliskiej Rumi. Ja też do nich dzwoniłam i powiedzieli mi, że na razie bez szans, bo mają zbyt silną konkurencję w postaci TK Chopin. Nie wiem, czy silną, bo ceny porównywalne, oferta TK Chopin dużo uboższa, odbiór podobno gorszy, a i tak TK Chopin nie wszędzie w Redzie działa. Ja się poddałam, czekałam rok, obiecywali, że na 100% będą zakładać sieć na Betlejem, teraz okazuje się, że z tego zrezygnowali, więc zdecydowałam się na talerz i Cyfrę+.
Oni teraz rozszerzają pole działania na okolice Wejherowa, Pucka aby "złapać" nowych abonentów w związku z tym nadawaniem cyfrowym, co to ma być w przyszłym roku, a o tych co już mają to specjalnie nie muszą dbać, bo wiedzą ,że nie mają konkurencji :/
No to szkoda, że idą w kierunku Pucka, a zaniedbują tereny "za miedzą", gdzie potencjalnych chętnych przybywa coraz więcej.
ODPOWIEDZ