Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Pies, jego właściciel....i/a otoczenie.

Hydepark, czyli o wszystkim innym
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Akurat kamery jak widać nie wystarczają,co z tego ,że są.Notorycznie są niszczone kubły na odchody psiaków,pijaczki kamuflują się w krzakach ,a skutery jeżdżą po alejkach(jak pisze Romek).A z tej wypowiedzi wnioskuję,że lepiej siedzieć cicho i przyzwalać na głupotę.Wielu przyjmuje taką postawę i nawet 12latkom ,którzy niszczą grilla miejskiego na środku parku w upalny dzień, nikt nie kwapił się,aby zwrócić uwagę...pewnie obawiali się,że "ulica może wymierzyć sprawiedliwość":)
RedaMojeMiasto
Ja tu zaglądam
39 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Nie ,że siedzieć cicho tylko rozmawiać(są różne sposoby).Proszę bardzo możesz iść złożyć zażalenie ,że policja nic nie robi a nie spisywać,robić zdjęcia a najlepiej śledzic chłopaka ,że sobie papierosa na mostku palił albo młodzież ,która pije piwo w parku bo nie ma gdzie.Gardzę bezmyślnym wandalizmem tak samo jak większość,ale nikt nie jest święty.Do pewnych rzeczy te dzieciaki muszą po prostu dorosnąć.Jak ktoś się boi normalnie zwrócić uwagę 12latkom no to przepraszam ,ale po co daje się ponosić emocjom i wylewa pózniej żale na forum???Jestem młody znam wielu młodych ludzi w tym mieście i bardzo wielu z nich nie będzie tolerowała niszczenia czegokolwiek podczas pijackich eskapad.Więc to kwestia czasu kiedy któryś z wandali najzwyczajniej się pomyli:) Pozdrawiam
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Nie rozumiem sensu ostatniego zdania "Więc to kwestia czasu kiedy któryś z wandali najzwyczajniej się pomyli".O co chodzi,co chciałeś przez to powiedzieć?
RedaMojeMiasto
Ja tu zaglądam
39 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Będzie broił w pewnym miejscu i czasie gdzie będzie ktoś kto z taką osobą porozmawia a jak nie to ręcznie wytłumaczy tej osobie ,że tak nie można:)Żeby nie rozmywać tematu dla mnie EOT
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

RedaMojeMiasto pisze:Romek gdybyś chciał spisywać wszystko i wszystkich(zapewne bardzo byś chciał) to wiesz ,ze nie dasz rady a wyrozumiałość jest cechą ludzką więc bądz człowiekiem i przestań straszyć ludzi prawem bo kiedyś się zdziwisz jak ulica Tobie wymierzy sprawiedliwość:) Poza tym są dwie kamery i to powinno wystarczyć.
Żartujesz, prawda? Tak to traktuję.
Jeśli zaś pisałes to, poniewaz tak uważasz, to boje sie takich ludzi.
Mam byc wyrozumiały dla osób łamiących prawo? A Ty jesteś? Gdy ten koleś na skuterku potrąci w parku Twoje dziecko będziesz wyrozumiały? Nie zgłosisz tego na Policję, w obawie przed wymierzeniem sprawiedliwości przez ulicę?
To ulica ma się zajmowac wymiarem sprawiedliwości? Czasy rerwolucji francuskiej czy październikowej minęły.
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Od 19 listopada kontrole, czy nasze psy zaczipowane lub mają "adresówki"
http://www.reda.pl/miasto/index.php?opt ... &Itemid=17
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Jestem ciekawa ,czy obowiązek znakowania psów wynika tylko z uchwały rady miasta,czy też isnieje jakaś ustawa lub prawo nadrzędne nakazujące takie wymogi?
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

a
Zuza pisze:Jestem ciekawa ,czy obowiązek znakowania psów wynika tylko z uchwały rady miasta,czy też isnieje jakaś ustawa lub prawo nadrzędne nakazujące takie wymogi?
Każda uchwała RM musi być podjeta zgodnie z obowiązujacym ustawodawstwem. w przeciwnym wypadku bedzie nieważna z mocy prawa.
W tym przypadku chodzi o ustawę o utrzymaniu porzadku w gminach.
Na poczatku kazdej uchwały jest podana podstawa prawna.
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Ja osobiście mam dylemat co do czipowania psa,mojego oczywiście.Nie widzę potrzeby wszczepiania mojemu psu elektroniki pod skórę,bo nie wiem jak jego organizm na to zareaguje,jakby nie było jest to ciało obce.Patrzę na to z ze swojego punktu widzenia,czy wszczepiłabym coś takiego sobie?Mój pies ma obróżkę z imieniem i numerem telefonu do właściciela,ma książeczkę zdrowia,paszport,jest pod pełną opieką weterynaryjną,płacę za niego podatek i sprzątam po nim.Uważam,że jako obywatel spełniam wszelkie wymogi zobowiązujące mnie prawem jako posiadacza psa.Co innego czipowanie i podawanie swoich danych osobowych do ewidencji.Dlatego przytaczam tu poniższy wyrok NSA sygn.akt II OSK 2599/11
Nałożony w Gdańsku obowiązek znakowania psów i rejestrowania danych ich właścicieli został zaskarżony przez rzecznika praw obywatelskich i unieważniony przez Naczelny Sąd Administracyjny,który stwierdził,że nałożenie takiego obowiązku w drodze uchwały rady miasta narusza konstytucję i inne przepisy.
Obowiązek znakowania psów jest nierozerwalnie związany z obowiązkiem ujawnienia danych ich właścicieli. Aby więc gminy mogły je nałożyć, musi to być wprost powiedziane w ustawie. Ujawnianie informacji o osobie musi bowiem, jak mówi art. 51 konstytucja, wynikać z ustawy. Nie można upatrywać takiej ustawowej podstawy ani w ustawie o ochronie danych osobowych, o ochronie zwierząt, ani w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Wyrok oznacza, że znakowanie psów mikroczipami z danymi ich właścicieli będzie możliwe tylko za ich zgodą.
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Nie ma obowiązku czipowania psa, wystaczy adresówka, identyfikator albo tak jak Buby pies ma obrożę z numerem telefonu do właściciela.
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

"goya" nie jestem tego tak do końca pewna.Dlaczego? jest powiedziane o obowiązku trwałego oznakowania psa.Obawiam się ,że może występować dowolność interpretacji tego sformułowania,bo przecież ktoś powie,że pies może zgubić obrożę,adresówkę czy identyfikator. I jak raz się przyczepi taki urzędnik i będzie wyłuszczał swoje racje.Moim zdaniem powinno być powiedziane konkretnie co jest rozumiane jako trwałe oznakowanie psa.
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

W komunikacie jest podane "trwale", ale w Uchwale Nr XIX/208/2012 Rady Miejskiej w Redzie z dnia 30 marca 2012 r. zmieniającej uchwałę nr XLVI/444/2006 Rady Miasta Redy z dnia 5 lipca 2006 r.
zmienia się treść § 34, który otrzymuje brzmienie:
"1. Właściciele psów obowiązani są do wyprowadzania psów na smyczy i w kagańcu. Zabrania się puszczanie psów luzem w miejscach, gdzie powoduje to uciążliwości dla innych osób. Obowiązek wyprowadzania psów w kagańcu nie dotyczy psów o wysokości do 30 cm w kłębie.
2. Właściciele psów obowiązani są do wyposażenia psa w chip zawierający jego numer identyfikacyjny, który zakłada weterynarz wyznaczony przez gminę, co jest równoznaczne z jego zarejestrowaniem lub umieszczenie przy obroży zwierzęcia tzw. adresówki, zawierającej dane właściciela.”.
W tym przypadku akurat uchawała jest aktem prawnym, a nie komunikat. Dlatego zawsze warto spojrzeć do Uchwały podawanej w komunikatach.
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

dzięki za info.Ale chciałabym podjąć dyskusję w temacie kagańca.Jak do tego podchodzą właściciele psów? ja osobiście mam opory i uważam,że generalizowanie jest błędne.Dlaczego? ano,są rasy psów pokornych jak cielęta wyższe niż 30 cm,a są małe złośniki,gotowe kąsać przy każdej okazji i wcale nie mają obowiązku chodzenia w kagańcu.Ja bym skupiła się raczej na rasach nie na wysokości lub indywidualnym podejściu ze strony włąściciela,który przecież dobrze wie czy jego pies jest gotów gryżć przy nadarzającej się okazji czy nie.Myślę,że to kwestia odpowiedzialności a nie nakazów,które często są absurdalne.Kaganiec latem to dla psa mordęga,pies chłodzi ciało tzw zianiem,do tego musi otwierać pysk i wywalać jęzor.kaganiec mu to skutecznie utrudnia.W krajach,w których bywałam nie spotykałam psów w kagańcach,kolczatkach,dławnikach i innych urządzeniach mobbingujących zwierzęta.Psy biegały po parku,plaży,skwerze.Nikt nie przyjmował tego negatywnie,wręcz pełna symbioza psiarzy i tych bez psów.Wszyscy właściciele psów ubezpieczają swoje psy, a właściwie siebie od odpowiedzialności za psie incydenty.Ale też nie ma w stosunku do psiarzy niechęci,pretensji,że pies szczeknie czy przebiegnie w pobliżu,każdy traktuje to jak rzecz normalną,że w parkach czy innych miejscach spacerów są psiaki.U nas niestety,nawet jak nic się nie dzieje to często jest pretensja typu? -co ten pies tu robi? weż go pani,czego on szczeka ? jakim prawem to czy tamto.Póki co to jesteśmy daleko w tyle za krajami tolerancji nie tylko w psiej sferze.niestety
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
antek
Bywalec
167 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Potrzebuję porady. Nie zapłaciłem podatku za psa, a jak mi się przypomniało po dłuższym czasie to już sobie darowałem i chciałem zapłacić w przyszłym roku. W postach powyżej przeczytałem, że psy muszą być zaczipowane. Wcale tego nie chciałem robić, ale z tego co wyczytałem jest obowiązek i będą wyciągane konsekwencje wobec tych, którzy tego nie zrobili... tak? Z racji tego, że czipowanie jest tylko potrzebne UM do weryfikacji płacenia podatków, muszę teraz nadrobić swoje zaległości. Czy gdzieś jest podane konto na które trzeba wpłacić podatek i jak myślicie czy grożą mi teraz jakieś konsekwencje?
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Nie musisz czipować, wystarczy adresówka przy obroży. Czipowanie nie jest po to, żeby UM wiedział, że masz psa tylko po by, zapobiegać bezdomności zwierząt. Dane osobowe z chipa powinny być udostepniane w przypadku znalezienia psa. W Banku Kaszubskim czy Spółdzielczym (koło Biedronki na Gdańskiej)można wpłacać na konto UM lub w kasie w urzędzie.
ODPOWIEDZ