Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Francja przoduje w postępie.

Hydepark, czyli o wszystkim innym
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Zigi pisze:
Seeker pisze:Już chciałem napisać, że to kolejny przykład na lewacki debilizm we Francji...
Łatwo wydać tak jednoznaczny pogląd, gdy sprawa nas bezpośrednio nie dotyka. Jeśli chodzi o możliwość adoptowania dzieci przez homoseksualistów, to problem nie leży w homoseksualistach, tylko w społeczeństwie, które tego nie akceptuje.
Prawda jest taka, że osoba homoseksualna zawsze będzie mogła adoptować dziecko jako osoba samotna. Nikt nie może tego zabronić. Problem pojawia się w sytuacji, gdy taka para wychowuje dziecko, a rodzic, który wychowywał dziecko ginie np. w wypadku samochodowym. W takiej sytuacji dziecko traci obojga z rodziców. Czy to jest dobre dla dziecka?

W ostatnim czasie poznałem bliżej osobę, która zalicza się do mniejszości seksualnych - jest transseksualistą. To nie był wybór tej osoby. Rozpadło się jej małżeństwo, popadła w depresję i otarła się o samobójstwo. Dopiero wejście na właściwe dla tej osoby "tory", pozwoliło ustabilizować jej życie. Oczywiście pojawiły się problemy w sądach i urzędach, ale rodzina zaakceptowała i jest w stanie jakoś funkcjonować. Choć życie tej osoby nie należy do lekkich i przyjemnych. Głównie ze względu na brak zrozumienia wśród osób, które nie mają pojęcia z czym mają do czynienia.
Jeśli próbę uregulowania możliwości funkcjonowania tych osób w społeczeństwie uważasz za lewacki debilizm, to aż trudno mi znaleźć słowa na opisanie Twojej postawy. Choć faktycznie, spotykam się z nią na co dzień. Niestety.
Jesteś mistrzem dopowiadania sobie własnych historii do cudzych postów, nie pierwszy już raz zresztą

Bardzo mi przykro z powodu sytuacji osoby o której piszesz, ale jako osoba chora powinna się leczyć. Nie każdy ma to szczęście, że rodzi się zdrowy. Niestety. Jest wiele chorób / zaburzeń i ta jest jedną z nich. Dobudowywanie ideologii do zaburzenia jest lewackim debilizmem Wg mainstreamowej kultury nazywa się to "postęp" i "poprawność polityczna" Nie piję do tej osoby, bo nie wiem co robiła, piszę ogólnie nt. tego środowiska, które kreuje się na jakąś prześladowaną mniejszość.

Zgodnie z klasyfikacją Światowej Organizacji Zdrowia, transseksualizm to zaburzenie psychiczne i fakt, że Parlament Europejski pod wpływem homo-lobby wydał jakąś rezolucję, która twierdzi inaczej niewiele zmienia. Skoro wg UE ślimak jest rybą lądową, a marchewka owocem, to już nic mnie nie zdziwi, papier wszystko przyjmie pod wpływem $$$

Za X lat ktoś sobie przeszczepi głowę kozy i penisa byka, a następnie powie jak Pan Anek Grodzki, że chce zostać wicemarszałkiem i każdy kto twierdzi inaczej jest nietolerancyjny dla mniejszości seksualnych. Albo jak w Holandii powstanie partia pedofilów. Tak właśnie będzie jeżeli wcześniej nie zahamuje się tego obłędu, bo dziwaków nie brakuje. Stąd niechęć do lewackich ideologii postępu jest całkowicie uzasadniona.
Ostatnio zmieniony |6 Cze 2013|, o 19:20 przez Seeker, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2876 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Seeker pisze:Bardzo mi przykro z powodu sytuacji osoby o której piszesz, ale jako osoba chora powinna się leczyć. Nie każdy ma to szczęście, że rodzi się zdrowy...
A co Ty myślisz, że sama sobie pomogła? Robiła masę badań. Psychologicznych, psychiatrycznych i genetycznych. Wyleczyła się. Zmieniła płeć.
Może mam to nieszczęście, a może szczęście, że taką osobę mogłem poznać. Zmienia się nieco perspektywa.
PS: Homofobię też podobno da się wyleczyć

A co do dopowiadania własnych historii. Jakiś czas temu, także za sprawą historii powyższej, przekonałem się do jednej rzeczy. Łatwo wyrobić sobie jakąś opinię, jeśli obserwujemy coś z daleka. Jak problem zaczyna dotykać osoby, którą znamy, nasza opinia często ulega zmianie. Tak było w moim przypadku. Jednym słowem, życie weryfikuje. Osobiście staram się wypowiadać w tych tematach, w których mam jakieś doświadczenie... Z drugiej strony drażni mnie nieco, jak inne osoby łatwo wydają czarno-białe sądy, podczas gdy wokół nas jest masa odcieni szarości, nie mówiąc o innych kolorach
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Zigi pisze:
Seeker pisze:Bardzo mi przykro z powodu sytuacji osoby o której piszesz, ale jako osoba chora powinna się leczyć. Nie każdy ma to szczęście, że rodzi się zdrowy...
A co Ty myślisz, że sama sobie pomogła? Robiła masę badań. Psychologicznych, psychiatrycznych i genetycznych. Wyleczyła się. Zmieniła płeć.
Może mam to nieszczęście, a może szczęście, że taką osobę mogłem poznać. Zmienia się nieco perspektywa.
PS: Homofobię też podobno da się wyleczyć. Choć czasem w to wątpię
Ty nie rozumiesz terminu, którego używasz. Ja nie mam nic do homosiów, nie rzucam w nich kamieniami, nie biję, nie gwałcę i nie prześladuję - więc jestem tolerancyjny. Wg definicji słownikowej, tolerancja to akceptacja poglądów, z którymi się nie zgadzamy A to, że uważam ich za ludzi chorych i jestem przeciwny zmianom w prawie nie czyni mnie homofobem. To jest klasyczny przykład propagandy lewackiej - nie jesteś z nami, to homofob! Bez sensu ale mnie to nie rusza

Swoją drogą nawet u siebie w pracy mam paru homosiów i to naprawdę sympatyczni i mili ludzie. Czasem się z nimi kłócę jak tutaj ale zawsze można z nimi normalnie porozmawiać. Tylko, że to w żaden sposób nie zmienia tego co o nich myślę
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

A dlaczego w ogóle masz potrzebę "myślenia o nich" w taki czy inny sposób zamiast po prostu traktować ich jak zwyczajnych ludzi, bez skupiania się na tym jakie mają preferencje seksualne? O wyznawcach innej religii, niż Twoja własna, też masz wyrobione zdanie? Albo o wegetarianach czy ludzi odmiennej rasy? Do każdego przyczepiasz łatkę? Piszesz, że nie jesteś homofobem - ależ jesteś niestety, problem tylko w tym, że nawet tego nie zauważasz
A już nazywanie posłanki Ankiem Grodzkim jest tak wyjątkowo żenujące i świadczące o braku elementarnej kultury, że szkoda tego nawet komentować.
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Salamandra pisze:A dlaczego w ogóle masz potrzebę "myślenia o nich" w taki czy inny sposób zamiast po prostu traktować ich jak zwyczajnych ludzi, bez skupiania się na tym jakie mają preferencje seksualne? O wyznawcach innej religii, niż Twoja własna, też masz wyrobione zdanie? Albo o wegetarianach czy ludzi odmiennej rasy? Do każdego przyczepiasz łatkę? Piszesz, że nie jesteś homofobem - ależ jesteś niestety, problem tylko w tym, że nawet tego nie zauważasz
A już nazywanie posłanki Ankiem Grodzkim jest tak wyjątkowo żenujące i świadczące o braku elementarnej kultury, że szkoda tego nawet komentować.
Myślę o każdym jak o normalnym człowieku dopóki nie zaczyna mieć roszczeń politycznych, proste

Myśl sobie co chcesz, ja po prostu reprezentuję normalność A to, że w obecnym lewackim świecie nastąpiło odwrócenie podstawowych pojęć, to już nie moja wina To co jest nienormalne, nazywane jest normalnością. Dla Ciebie mogę być i homofobem, obojętne mi to, dla mnie jesteś heterofobem, bo nie akceptujesz moich poglądów

To, że się od jutra zacznę uważać za owcę, to nie znaczy, że nią jestem. Tak jak każdy z nas urodził się Polakiem, tak samo każdy urodził się z jakąś płcią. Jest to determinowane niezależnie od nas i nikt nie może tego zmienić. Przeszczepienie sobie narządów niczego nie zmienia. Jeżeli dla Ciebie mówienie prawdy to brak kultury, to też mi się nie chce takich głupot komentować

Śmiechowi są niektórzy ludzie tutaj - jak ktoś nie jest lewackim "postępowcem", to od razu jest obrażany. Kopiuj wklej propaganda z dzisiejszych mainstreamowych mediów.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Inny nie znaczy nienormalny. Normalny nie znaczy tylko taki jak Ty. Nie ma jednego wyznacznika normalności, ludzie są różnorodni pod wieloma względami, ale każdy ma prawo do takiego samego godnego życia i szacunku, pomimo swojej odmienności. Może warto wbić sobie do głowy takie proste zasady, jeśli się chce uważać za człowieka kulturalnego i tolerancyjnego, a Ty się przecież za takiego uważasz.
Tyle w temacie, bo wybacz Seeker, ale chyba szkoda mi czasu na poważne dyskusje z Tobą. Twoje poglądy są wyjątkowo krzywdzące społecznie, a jednocześnie brakuje Ci podstawowej wiedzy w dziedzinie, o której rozmawiamy.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Oj Seeker, Seeker...Ty tak naprawdę myślisz, czy to tylko na potrzeby "rozruszania" dyskusji...
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Salamandra pisze:Inny nie znaczy nienormalny. Normalny nie znaczy tylko taki jak Ty. Nie ma jednego wyznacznika normalności, ludzie są różnorodni pod wieloma względami, ale każdy ma prawo do takiego samego godnego życia i szacunku, pomimo swojej odmienności. Może warto wbić sobie do głowy takie proste zasady, jeśli się chce uważać za człowieka kulturalnego i tolerancyjnego, a Ty się przecież za takiego uważasz.
Tyle w temacie, bo wybacz Seeker, ale chyba szkoda mi czasu na poważne dyskusje z Tobą. Twoje poglądy są wyjątkowo krzywdzące społecznie, a jednocześnie brakuje Ci podstawowej wiedzy w dziedzinie, o której rozmawiamy.
No i widzisz, nie rozumiesz znaczenia słów, których używasz. Klasyczna re-definicja pojęcia. Jest jeden wyznacznik normalności - nazywa się większość. Pojęcie "normalny" oznacza to, co jest "najczęściej spotykane" w odniesieniu do danej cechy. Ludzi hetero jest więcej, więc jest to normalne. Czyli normalny oznacza również (nie tylko) taki jak ja. Jak coś odbiega od normy, to jest nienormalne, bez pejoratywnego zabarwienia tego słowa, bo wcale nie musi być od razu złe - nigdy tak nie twierdziłem Może warto poprosić pod choinkę o słownik języka polskiego zanim się zacznie pouczać innych Wszelkie protesty proszę składać drogą elektroniczną na skrzynkę pocztową PWN

"Normalny" oznacza również "zdrowy psychicznie i fizycznie", skoro WHO twierdzi, że transseksualizm to zaburzenie psychiczne, to mam prawo mówić, że tacy ludzie są nienormalni. Analogicznie dla homosiów. Wszelkie protesty proszę składać drogą elektroniczną na skrzynkę pocztową WHO
Dziękuję.

Fakty są takie, że najwięcej o tolerancji to mają do powiedzenia Ci, co są najmniej tolerancyjni O ile wiem, nie ma ustawowego nakazu popierania homoseksualistów w ich krucjacie przeciw światu (jeszcze!), więc nazywanie każdego kto myśli inaczej homofobem jest więcej niż śmieszne i z tolerancją nie ma nic wspólnego

Cieszę się, że szkoda Ci czasu na dyskusje ze mną Niespecjalnie przepadam z rozmową z osobami, które zamiast skupiać się na omawianych poglądach (taka jest idea "forum") skupiają się na psychoanalizie rozmówcy (taka jest idea portali randkowych). To drugie jest bez sensu, bo nigdy nie wiesz czy osoba z którą rozmawiasz w realnym świecie myśli to samo, czy to tylko taka przyjęta konwencja na potrzeby nabijania liczby wyświetleń

Poza tym nie jestem pewny czego dotyczy wątek. Jakie jest meritum? Śluby ze zmarłymi? Homosie i trans? Postęp wg lewaków? Czy, że Francja przoduje w postępie? Jeżeli to ostatnie to można płynnie przejść np. do gospodarki, 6 na 10 najbardziej innowacyjnych firm w Europie pochodzi z Francji
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2876 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Seeker pisze:Jest jeden wyznacznik normalności - nazywa się większość. Pojęcie "normalny" oznacza to, co jest "najczęściej spotykane" w odniesieniu do danej cechy. Ludzi hetero jest więcej, więc jest to normalne.
Czyli normalny oznacza również (nie tylko) taki jak ja. Jak coś odbiega od normy, to jest nienormalne, bez pejoratywnego zabarwienia tego słowa, bo wcale nie musi być od razu złe - nigdy tak nie twierdziłem Może warto poprosić pod choinkę o słownik języka polskiego zanim się zacznie pouczać innych
Mam w takim razie złą wiadomość dla Ciebie. Jeśli nie masz 177cm wzrostu, nie jesteś normalny! Jesteś rudy? Nie jesteś normalny!

Definicja słownikowa to jedno, ale jej rozumienie, to co innego. To, że ludzie różnią się między sobą, nie oznacza, że nadal nie są typowi dla rodzaju ludzkiego. Ot co.
rkwiat
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

{ Analogicznie dla homosiów. Wszelkie protesty proszę składać drogą elektroniczną na skrzynkę pocztową WHO }
Ta informacja jest nieaktualna, homoseksualizm nie figuruje na liście chorób (zaburzeń psychicznych ) WHO
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

rkwiat pisze:{ Analogicznie dla homosiów. Wszelkie protesty proszę składać drogą elektroniczną na skrzynkę pocztową WHO }
Ta informacja jest nieaktualna, homoseksualizm nie figuruje na liście chorób (zaburzeń psychicznych ) WHO
Słusznie, zagalopowałem się. Co nie zmienia faktu, że dla mnie to się dużo nie różni. Po prostu ich lobby działało znacznie sprawniej
Zigi pisze:Mam w takim razie złą wiadomość dla Ciebie. Jeśli nie masz 177cm wzrostu, nie jesteś normalny! Jesteś rudy? Nie jesteś normalny!

Definicja słownikowa to jedno, ale jej rozumienie, to co innego. To, że ludzie różnią się między sobą, nie oznacza, że nadal nie są typowi dla rodzaju ludzkiego. Ot co.
To nie byłaby zła wiadomość. Co najwyżej neutralna. Przecież napisałem, że to nic złego
Skoro wg Ciebie każdy może podstawowe pojęcia interpretować po swojemu, to już wiadomo czemu ludzie w najprostszych sprawach nie potrafią się porozumieć

Widzę, że bardzo Ci ciąży ten temat, więc pytanie, po co go w ogóle zaczynałeś? Mnie on jakoś specjalnie nie fascynuje, wręcz nudzi, a że skończy się aferą, to było oczywiste, zawsze z nim tak jest
Niestety nie wypada mi nie odpowiadać na zaczepki
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

W mojej ocenie lobby homoseksualne ewidentnie wykazuje się heterofobią.
Wypowiedzi niezgodne z oczekiwaniami tej grupy często traktowane są przez nią mową nienawiści.
Słyszałem wypowiedzi reprezentantów środowisk homoseksualnych, w których opinie będące w opozycji z narzuconą przez lobby tzw. poprawnością nazywane były faszystowską polemiką.
Tak agresywne narzucanie czyjejś woli w mojej ocenie nie jest fajne.
Demokracja nie polega na spełnianiu oczekiwań i postulatów każdego. Demokracja to wola większości, nie mniejszości. Jeżeli wolą większości poprzez wybranych przez nią posłów będzie ustanowienie prawa do zawierania związków lub małżeństw tej samej płci to Polska znajdzie się gronie państw „przodujących w postępie”.
Lecz jeżeli takiej woli nie będzie to będzie to świadczyć nie o braku tolerancji w społeczeństwie, nie o ciemnogrodzie czy innej negatywnej cesze tego „mało przodującego w postępie” społeczeństwa, lecz wyłącznie będzie świadczyć o zdrowej demokracji. Demokracji, w której rzeczywistość jest kształtowana wolą większości a nie dyktatem mniejszości.
Najkrótszą drogą do tych zmian jest zagłosowanie w najbliższych wyborach na Ruch Palikota, do czego zachęcam wszystkich zwolenników związków homoseksualnych. Oprócz małżeństw homoseksualnych otrzymamy jako naród, znacznie więcej postępowych zdobyczy cywilizacji krajów zachodnich.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

To, że ktos nie lubi np ciemnoskórych lub grubasków, albo rudych, to jego sprawa. Poprzestań jednak na tym. Nie lub sobie Nie czyń jednak tym ludziom zła. A gdy Tobie urodzi sie rude, śliczne dziecko, to co zrobisz?

No, a jeśli uważasz (juz nie pamiętam kto, a nie chce mi sie sprawdzać) , że homoseksualiści są nienormalni i że to choroba, że powinni sie leczyć...No to co z chorymi na inne przypadłości nieuleczalne? Sa nienormalni? Powiedziałbys to im, lub ich rodzicom?
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Nie pojmuję tłumaczenia ,że niechęć do ustanawiania praw mniejszości seksualnych jest przejawem wsteczniactwa i braku postępu.Dla mnie to demagogia,postęp kojarzy mi się z nauką,wynalazkami,nowymi technologiami,wdrażaniem tych technologii,rozwojem przemysłu,budową ,sprawianiem by życie ludzi stawało się łatwiejsze.Postęp to cywilizacja i technika,jak to się ma do nie akceptacji inności seksualnej różnego rodzaju.Gadanie ,że nowoczesne państwo to państwo w,którym dopuszczalne są śluby osób homoseksualnych ,związki partnerskie i inne, oraz wmawianie,że świadczy to o postępie do mnie nie przemawia.Co z tego,że będzie u nas obowiązywało prawo mniejszości seksualnych jak nie będzie wspomnianych wyżej przeze mnie przejawów postępu-nowoczesnego przemysłu,prac naukowo badawczych,innowacyjności itp Postawi to nas technicznie i finansowo na nogi jako kraj?
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2876 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Buba pisze:Nie pojmuję tłumaczenia ,że niechęć do ustanawiania praw mniejszości seksualnych jest przejawem wsteczniactwa i braku postępu. Dla mnie to demagogia,postęp kojarzy mi się z nauką,wynalazkami,nowymi technologiami,wdrażaniem tych technologii,rozwojem przemysłu,budową ,sprawianiem by życie ludzi stawało się łatwiejsze.Postęp to cywilizacja i technika...
Nie do końca. Postęp to także rozwój społeczny. Jak nazwiesz proces zdobywania praw wyborczych przez kobiety? Kiedyś, wielu uznawało to za demagogię. Co więcej, wiele kobiet za walkę o swoje prawa straciło życie. A mimo to, kolejne pokolenia uznały to postęp cywilizacyjny.
ODPOWIEDZ