Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

o ogrodach

Hydepark, czyli o wszystkim innym
Awatar użytkownika
magdaeska
Bywalec
212 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Przeszukałam forum i wyszło mi na to, że najwięcej jest tu "blokersów", bo prawie nic o ogrodach się nie mówi. Albo ci co mają ogródki, to nie mają czasu na forumowe pogaduchy :wink:
A ja sobie własnie szukam kwiatków do ogrodu. Najlepiej takich co by "same" sobie rosły: bez podlewania, nawożenia i takie co sobie same chwasty wygonią hehe
Ale na serio to może ktoś by się chciał pozbyć pierwiosnków, bo mu się znudziły, albo za bardzo rozrosły. Oprócz bezłodygowych, mogą być jakiekolwiek, ale najlepiej żółte - lekarski albo kwiecisty. Wiem, że teraz nie pora na przesadzanie, ale akurat kwitną i widać jakie są.
Niestety nie mam za bardzo na co się wymienić. Chyba, że ktoś się skusi na złotlin japoński, albo na małe sadzonki bukszpanu. Z gruntu mogę oddać malwy, mam od zeszłego roku ale mi się nie spodobały.
Acha - mogę się wymienić na latosie sadzonki astrów zółtych, zwykłej czerwonej szałwii albo kobei. Bedę miała też aksamitki ale jeszcze nie rozpikowałam.
No to własciwie wyszło że trochę na wymianę mam :D
słucham zza płota...
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

Ja mogę się wymienić kannami , mam też paprocie ( polecam w zacienione miejsca) i inne byliny cieniolubne :-)
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Chętnie się zaopiekuję malwami, szukam od dłuższego czasu. W zamian mogę oferować praktycznie nieograniczoną ilość barwinka /płożąca, zimozielona roślinka do zadarniania, kwitnie wiosną na niebiesko/.
pi
Ona czyli Ja
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Mój ogrod jest...hmmm...piaszczysty póki co :) Właśnie jesteśmy na etapie zakładania trawnika, a jedyne co rośnie to stare drzewa owocowe i kilka nowych Aurescensów, dwa nowo posadzone krzaczki bzu i wzdłuż plotu wysiane zostały słoneczniki...i koniec :) Nie mam nic na wymianę niestety...ale może juz za rok, dwa, jak nam się forum rozkręci ;)
Awatar użytkownika
magdaeska
Bywalec
212 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Za paprocie dziękuję - mam. Kannę chętnie bym przyjęła. A co za nią chcesz? dorka a co polecasz do cienia?Ja mam w cieniu min. klasyczne fioletowe fiołki, które w ogóle nie pachną - nie mam pojęcia dlaczego :( I bardzo mnie to rozczarowało, bo liczyłam na pachnący kącik. Posadziłam też funkię, ale w zeszłym roku słabo rosła, może teraz będzie lepiej.
Za barwinka dziękuję, mam.
Na piasek mogę podzielić się kocimiętką. Rośnie jak dzika, niewiele jej do szczęścia potrzeba. Nawet się może za bardzo rozpanoszyć. Ale jako roślinka pionierska będzie OK. Zagłuszy chwasty a potem można ją usunąć.
słucham zza płota...
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Mogę Wam polecić różnego rodzaju odmiany bodziszków, które rosną praktycznie wszędzie,
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

W cieniu mam różnego rodzaju funkie jak też rośliny których nazw niestety nie znam ale mają min. piękne dorodne liście ( jedna ma liście podobne do kasztanowca). No i oczywiście paprocie i konwalie. Co do wymiany to pewnie się dogadamy :-)
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Malwy znalazły już nowy dom. Dziękuję.
pi
Awatar użytkownika
magdaeska
Bywalec
212 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Może to kogoś zainteresuje - w Castoramie mają wyprzedaż roślinek ogrodowych. Kupiłam sobie cyprysiki po 3zl, białe świerki Conica za 8zł i trawy po 3zł.
słucham zza płota...
Krystian_Reda
Ja tu zaglądam
38 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Ja mam niewielki ogród. Obecnie rosną w nim tuje i trochę winobluszczu. Wiosną zamierzam zrobić prawdziwą rewolucję w ogrodzie. Wyrzucić wszystkie dotychczas rosnące tam rośliny i zasadzić w ich miejsce drzewa owocowe. Myślałem o kilku jabłoniach, gruszach, wiśniach i czereśniach. Będę miał swoje własne owoce, a wiosną ładny widok kwitnących jabłoni i wiśni
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2878 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

...i trochę oprysków, by jabłek nie dopadł parch, trochę przycinania wiosną i trochę zbierania liści jesienią. Ogólnie pomysł super i popieram
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

No właśnie, a co robić jeśli jabłonie już dopadł parch?
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Pomagam w zakładaniu dużego ogrodu, więc jeśli ktoś na wiosnę będzie usuwał rośliny ze swojego ogrodu, to chętnie się nimi zaopiekuję. Interesują mnie krzewy na żywopłot, drzewka nadające się do przesadzenie, krzewy owocowe, maliny i rośliny wieloletnie. Odbiorę własnym transportem.
pi
Awatar użytkownika
magdaeska
Bywalec
212 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

pi pisze:jeśli ktoś na wiosnę będzie usuwał rośliny ze swojego ogrodu, to chętnie się nimi zaopiekuję.
- przypomnij się na wiosnę

Chciałam zauważyć, że parch to nie wyrok. Gorsza jest zaraza ogniowa gruszy - nie wiem czy jeszcze mam gruszę, czy już tylko stojak dla ptaków

A jak się ma jabłka z własnego ogrodu, to się już nie jest takim wybrednym - parch czy robaczek - a co to szkodzi hehehe
słucham zza płota...
monikk
Ja tu zaglądam
15 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

i własnie nadeszła wiosna, czy coś już działacie w ogordach?
ODPOWIEDZ