Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Grossze

Hydepark, czyli o wszystkim innym
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Czy ktoś wie dlaczego w sklepach bardzo często nie są w stanie wydać reszty. Proszą o drobne pieniadze.

Kilka dni temu byłem ze znajomymi z Włoch w Biedronie, no i w kasie pani nie była w stanie wydać reszty ze 100 zł. Nie miała 3gr. Zakup nie doszedłby do skutku, ale machnąłem na to reką. Biedrona jest mi winna 3 gr.
Normalnie nie zgodziłbym się na to, no bo z jakiej racji, lecz było mi wstyd. Oni (ci Włosi) nie potrafili tego zrozumieć. W sklepie nie ma pieniędzy? Początkowo myśleli, że to kryzys, że to mi zabrakło. Wyciągneli nawet swoje "eurasy" Ale wstyd :(
W domu starałem sie im to wyjaśnić, że często tak bywa także w innych sklepach. nie zrozumieli. Why, warum? U nich z czymś takim sie nie spotkali.
Postanowiłem, że nie odpuszczę. Trudno. niech szukają.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Ja miałam to samo wczoraj w żabce .Też ze 100zł nie miał wydać,to poszłam kupić gdzie indziej.Ale jest to coraz bardziej powszechne zjawisko,tym bardziej śmieszne,że jak miałam uzbierane w skarbonce 1zł i 2 zł chyba w sumie 300zł to miałam problem ,żeby się tego pozbyć ,bo we wszystkich redzkich sklepach kręcili nosem.
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Zgadza się, mnie też Biedaronka "wisi" kasę. Pani grzecznie pyta się czy może być winna 1, 2, 3 gr, klient zgadza się i przy następnych zakupach wiadomo, że się nie upomni, albo zapomni i tak zostaje.
Za granicą rzeczywiście, też nigdy się z tym nie spotkałam, tam nawet drobnych nie chcą. Jak chce się na koniec wyjazdu pozbyć "klepaków", to oni wolą wydać z banknotu niż, bilon dostać.
Nastepnym razem też nie odpuszczę :wink:
redzianka pisze: jak miałam uzbierane w skarbonce 1zł i 2 zł chyba w sumie 300zł to miałam problem ,żeby się tego pozbyć ,bo we wszystkich redzkich sklepach kręcili nosem.
Biedrona zawsze przyjmuje, nie raz tam zanosiłam. Nawet miedziakami nie pogardzili :)
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Taa ,dopiero w Biedronie przyjęli.A wszystkie mniejsze sklepy nie chciały.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

W Polsce od lat brakuje bilonu w obrocie, więc liczmy na to, że w końcu wycofają 1 i 2 groszówki:) które lepiej jest sprzedać na złomie niż w sklepie
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

A to wszystko jest spowodowane cenami ktore wygladaja tak: 3.99, 4.11 itd
Ile taki sklep moze miec bilonu? pewno nie za duzo, tak wiec szczegolnie teraz w okresie swiateczno noworocznym szybko sie im wyczerpal...
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Ryszard pisze:W Polsce od lat brakuje bilonu w obrocie, więc liczmy na to, że w końcu wycofają 1 i 2 groszówki:) które lepiej jest sprzedać na złomie niż w sklepie
Wczoraj w tv słyszałem, że sprzedanie na złom 1kg 1 i 2 groszówek jest kilkukrotnie droższe niż kupno takiej samej ilości tego metalu (bilonu). Tylko tego nie wolno robić. Byc może panowie złomiarze to przetapiają?
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Narodowy Bank Polski w "Planie działalności Narodowego Banku Polskiego na lata 2013-2015" przewiduje "prowadzenie działań zmierzających do wprowadzenia ustawowego obowiązku zaokrąglania płatności" oraz "kontynuowanie działań prowadzących do zaprzestania emisji monet o najniższych nominałach".


Zapowiedzi oznaczają, że do końca 2015 roku powinny zniknąć ceny, takie jak np. 99 groszy. "Zaprzestanie emisji monet o najniższych nominałach" oznacza, że prawdopodobnie Narodowy Bank Polski zaprzestanie emitować monety jednogroszowe. Według szacunków koszt wybicia jednej takiej monety to pięć groszy.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Na dniach mówili w tv ze plan na ten rok to zlikwidowac produkcje własnie na te najnizsze bilony
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Resort finansów nie zaakceptował pomysłu banku centralnego w sprawie wycofania groszówek. W tej sytuacji pomysł upadł - poinformował na Forum Bankowym prezes NBP Marek Belka.

http://finanse.wp.pl/kat,104124,title,J ... omosc.html
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
ODPOWIEDZ