Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Z biegiem Redy...

Hydepark, czyli o wszystkim innym
agata love
Początkujący
11 postów
Początkujący
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Uwazam,ze ta nasza rzeka ,jest piekna.Niema to jak spacerek w wakacje.......oh niebawem
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Jestem tego samego zdania. Od parku do ujścia rzeki do zatoki mam już zwiedzoną, przepiękna trasa rowerowa do Rezerwatu Beka Teraz w sezonie letnim, będzie trzeba się wybrać w drugą stronę
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
agata love
Początkujący
11 postów
Początkujący
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Gdy bylam pierwszy raz na spacerze po przeprowadzce to sie baaaaardzo milo zaskoczylam.Normalnie zakochalam sie w tez uroczej rzeczce:-))po co nam Wisla jak mamy Rede:-))
agata love
Początkujący
11 postów
Początkujący
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Tak daleko jeszcze niemialam okazji isc lecz w tym roku jak tylko bedzie cieplo to jest to dla mnie plan #1pozdrawiam serdecznie
agata love
Początkujący
11 postów
Początkujący
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

I koniecznie az do zatoki!!!!!!!!!!!!!
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

To co przeszkadza w spacerze, to niezgodnie z prawem postawione płoty. Przyjrzyjcie się ostatnim zdjęciom z galerii
http://nowebetlejem.pl/informacje/styl- ... luz-rzeki/ . Tam widać np.dojście do młyna. Widać, że budynek jest nad samą wodą. Oprócz tego są stare siatki. Myśmy przeszli przez dziurę w płocie złomowca i podwórko Urzędu Miasta. Potem problem był za hotelem. Płot jest tak postawiony, że kończy się praktycznie w rzece. Drugą stroną rzeki nie można iść w ogóle. Wszystko jest poprzegradzane. Na jednej z działek jest taki śmietnik, że widać to nawet na mapie satelitarnej.
Sumując, przejść można, trzeba mieć dobre buty
pi
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2878 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

agata love pisze:I koniecznie az do zatoki!!!!!!!!!!!!!
To byłoby coś. Taki deptak, wraz ze ścieżką rowerową wzdłuż rzeki, przy jednoczesnym wykorzystaniu rzeki do spływów kajakowych, byłby mega atrakcją turystyczną. Niestety, kosztowną w realizacji, ale w dłuższej perspektywie na pewno opłacalną.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

To by było zajefajnie Ale chyba nie ma na co liczyć.... ;(
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

pi pisze: Płot jest tak postawiony, że kończy się praktycznie w rzece. Drugą stroną rzeki nie można iść w ogóle. Wszystko jest poprzegradzane.
Czy to jest zgodne z prawem? Wydawało mi się, że dostęp do zbiorników wodnych powinien być wolny i nie wolno stawiać ogrodzeń dochodzących aż do samej wody.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Art. 27. 1. Zabrania się grodzenia nieruchomości przyległych do powierzchniowych wód publicznych w odległości mniejszej niż 1,5 m od linii brzegu, a także zakazywania lub uniemożliwiania przechodzenia przez ten obszar. Z tego co się zorientowałam kara za bez prawne zagrodzenie dostępu do wody jest w wysokości 5 tyś złotych oraz natychmiastowe rozebranie dane ogrodzenia.


Co zrobić w sytuacji kiedy nie możemy przejść .A mianowicie w pierwszej kolejności należy powiadomić Okręg PZW pod jaki woda należy jeśli nie odniesie to skutku zostaje nam złożenie wniosku do gminy pod którą dana miejscowość oraz woda jest usytuowana
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
River Man
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

Wiosną ubiegłego roku przemierzyłem odcinek Redy od złamanego mostu obok Stajni Pegaz do kładki dla pieszych i rowerów przy Parku Miejskim w gronie przyjaciół. Zajęło to nam ok 1,5 godz. W większości są to grunty prywatne, tylko 2 działki należ do gminy. Lewy brzeg rzeki jest bardziej przyjazny do spacerowania. Grunt jest dość stabilny, choć jest kilka miejsc podmokłych i parę strumyków do przeskoczenia a wystarczą dobre buty do kostek oraz użytkowanie już wydeptanych ścieżek. W pokonywaniu tych przeszkód jest cała frajda. Warto zabrać ze sobą aparat fotograficzny, fotki będą super . Przy okazji dla lepszego samopoczucia koniecznie zaopatrzyć się trzeba w woreczek na śmieci Największą przeszkodą jest oberwany brzeg przy złomowcu przed U.M Reda i sterta zaolejonych "prawie nowych aut" tuż nad rzeką. Dlaczego 3 metry od brzegu pas do spacerowania? Otóż to jest rwąca rzeka, która podmywa brzegi na wklęśłych zakolach. Brzegi są urwiskami lub mocno opadające do wody. Ze względów bezpieczeństwa
lepiej iść nieco dalej. Obszary nadrzeczne w Redzie są naturalnymi polderami i otuliną zieloną rzeki i Puszczy Darżlubskiej. O dostępności do do Zatoki Puckiej napiszę później.
Awatar użytkownika
Geniodekt
Forumowicz
54 postów
Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Romek pisze:Chyba któryś z radnych miał w swoim programie utworzenie ściezki spacerowej wzdłuz rzeki.O ile pamiętam miała sie ona (ta ściezka) zaczynac przy moście na Puckiej.
Kto był? Nie pamietam.
Ciekawe, tyle że jest to nie możliwe, bo most na puckiej leży na wyspie, a mostu budować by się nie opłacało. A ja chodziłem wiele razy wzdłuż rzeki redy, tyle, że zdejmowałem buty i przekraczałem rzekę w wodzie lub po powalonym drzewie. Teraz drzewo wycieli, zbudowali betonowe umocnienie brzegu w jednym miejscu i teraz każdy może sobie tam chodzić. Co oznacza, że chuligaństwo zyskało kolejne miejsce do śmiecenia, brudzenia i palenia ognisk...
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Geniodekt pisze: Ciekawe, tyle że jest to nie możliwe, bo most na puckiej leży na wyspie, a mostu budować by się nie opłacało. A ja chodziłem wiele razy wzdłuż rzeki redy, tyle, że zdejmowałem buty i przekraczałem rzekę w wodzie lub po powalonym drzewie..

Dokładnie to są tam dwa mosty. Obydwa są "jedną nogą" na wyspie, druga na stałym lądzie.
Nie wiem jaki miał być planowany przebieg tej trasy spacerowej.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

wiemy, ze pod mostem sie nie przejdzie... więc trzeba przeprawić się przez ulicę na przejsciu dla pieszych
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Mamy okazję by przypomnieć miastu o ścieżce wzdłuż rzeki Reda od ul. Rzecznej do Parku której pomysłodawcą był pan Janusz Molak.

Do 5 kwietnia można wypełnić ankietę STRATEGIA ROZWOJU MIASTA REDY DO 2020 ROKU
Więcej info o ankiecie: http://e-reda.pl/viewtopic.php?p=51696#p51696

Ankietę można pobrać:
- w Urzędzie Miasta Redy
- http://www.reda.pl/miasto/files/ANKIETA ... ategii.pdf wersja do druku
Należy ją wypełnić ręcznie i oddać anonimowo do specjalnej urny w BOK urzędu lub do skrzynki znajdującej się przed spółdzielnią mieszkaniową.

Ankietę można także złożyć on-line. Należy pobrać wersję edytowalną http://www.reda.pl/miasto/files/ANKIETA ... ategii.doc i wysłać mailem na adres: promocja@reda.pl

WAŻNE BY W ANKIECIE DOPISAĆ!!!
W pkt.4 jako dodatkową opcje: Utworzenie ścieżki spacerowej wzdłuż rzeki Reda od ulicy Rzecznej do Parku jako kontynuacje Planu pana Janusza Molaka
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
ODPOWIEDZ